Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CG Ön düzen toplanması için sizce bu para normalmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Arkadaşlar ön düzen için usta şunları söyledi;

-Kavallar komple düzelicek press ile her tarafından düzgün olucak geriye doğru yamulmuş.
    -Sinyalleri tutan kulaklar değişicek.
    -Far değişicek.
    -KM,Devir, Marş yeri işte yani komple kilometre saat i değişicek.
    -Ön çamurluk düzeltilicek.
    -Ön jant yamulmuş o düzelttirilicek.
    -Ön DIŞ LASTİK yarılmış, bu yüzden komple dış lastik değişicek.

Bunların hepsi 245 lira tuttu. Parçaları orjinal haline getiriceğini ve gelicek bütün parçaların yetkili servis olarak orjinal getirticeğini söyledi. Ustalara güveniyorum saolsunlar her konuda yardımcı oluyorlar. Bütün parçalar + el emeği TOPLAM 300 TL dediler. Sizce normalmi fazlamı ? Yardımcı olabilcek varsa yazarsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    internetten fiyat araştırması yapabilirsin ama ön çamurluk 20 lira bi şey zaten çok yamuksa uğraşma bence

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Herşeyi düzelttiriyo neredeyse, bu para ne böyle. Kendiniz yeni parçaları alıp toplayamazmısınız ?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    bedava hiç uğraşma

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    kesinlikle çok para en önemli noktalar için düzelttirilecek demiş. jant kaç para ki, kesinlikle internetten kendin al ve tak veya yine kendin al el işi zaten 55 demiş onu da ver taksın. foto koysaydın daha iyi yorumlardik da. . . . .

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    çok değil bi driftin göstergesi 170 tl adam lastik dğeiştircek en adi lastık olsa 50 tl zaten göstergede bi oakdar desek etti 100 düzeltmeside var press parası herneyse onların fiyatı vvs vs gider

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok değil bi driftin göstergesi 170 tl adam lastik dğeiştircek en adi lastık olsa 50 tl zaten göstergede bi oakdar desek etti 100 düzeltmeside var press parası herneyse onların fiyatı vvs vs gider
    Orjinali 85 yan sanayisi 64 lira driftin göstergesinin link veririm istersen. Cg'nin göstergelerinin fiyatı 30-40 lira civarında. Far 20 lira Far kulakları 10 lira lastik 50 lira. Toplam etti 120 lira. Aradaki 180 lira farka eğriliği düzeltilmiş parçalar kullanmak saçma değil mi ?

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Güzel yorumlarınız için teşekkürler. Kağıda yazıldı bütün işlemler ve ücretleri o an pek dikkat edemedim. Tekrar gittiğimde bakıcam dediğim gibi 245 lira tuttu giden masraf gerisi işçilik. Bide bütün parçaları orjinal olarak istedim tekrardan. Yani bu kübaların yedek parçaları pahalı ama ön düzen için bu fiyat kavallar değişmiyor sonuçta banada biraz hafif fazla geldi bilmiyorum ya kafam karışık.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinali 85 yan sanayisi 64 lira driftin göstergesinin link veririm istersen. Cg'nin göstergelerinin fiyatı 30-40 lira civarında. Far 20 lira Far kulakları 10 lira lastik 50 lira. Toplam etti 120 lira. Aradaki 180 lira farka eğriliği düzeltilmiş parçalar kullanmak saçma değil mi ?
    Zaten verdiğin fiyat 150 tl yi buldu , far takmaktan nefret eden birisi olarak git yaptır diyorum
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Şimdi bir araştırma yaptım şöyle bir sonuç elde ettim,

-Ön far takımı komple şapkasıyla farıyla cart curduyla birlikte 40 lira desek.
    -Far kulakları sağ,sol 20 lira.
    -Kilometre saat i 40 lira.
    -20 Lira jant düzeltimine denilmişti.
    -Ön lastik yarıldığından dolayı değişicek ve 50 lirada ön lastik.
    -Press için söylenen tutar 50 lira olarak hesaplandı.

Ben bunları topluyorum 40+20+40+20+50+50=220 lira para yapıyor. Tamam bunlar doğru. Ama orada hesaplanan tutar parçalar için 245 liraydı. Yani bir 25 liralık açık var ve tek bi ön çamurluk düzenlenicek denildi değişmicekki. Neyse en iyisi ben hesabımı yaptım zaten gittiğim zaman kağıdı isteyeyim değişen parçaları bir öğreneyim. Ona göre birşeyler yaparım.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    245 tl işçilik dahil değil mi

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    kardeş tavsiyem preslik mevzulara girme. o jantla ufak çukura iki defa girsen veya ağır yük yüklesen eski darbeli haline dönecek. sıfır al rahat et.
    bu tamircilere hatta servislere bile inanma. cg de kubanın orijinal sevisinden orijinal parçalarını satın al kalitelidirler.
    Bak ben kaza yaptığımda siperlik gitmişti. Tamircim (sözde) sana orijinal parça getirebilirim dedi. Fiyat sordum 10 lira demişti. servisi arayıp parça fiyatı sordum 19 tl dedi. benim sözde tamirciye getir dedim. getirdi parçayı takıyor her vidayı sıkıştırdığında çat çut sesler gelmeye başladı. Dur dedim çıkar dedim , eski kırık siperliğin parçalarıyla karşılaştırdım orjinali bordo gibi bir renk hafiften karşı taraf görünüyor. ama tamircinin getirdiği sözde parça simsiyah. Biraz daha karşılaştırdım baktım ki plastiklerin esneme payı da aynı değil. Yani bana orijinal diye yan sanayi malı kakalıyacaktı. İstemediğimi söyledim ve almadım. Sonra tevafuk işte. Yolum düştü bana orijinal 19 TL denen parçanın fiyatı olmuş 9 tl aldım taktım ve yan sanayiden bile ucuza gelmiş oldu. Orijinal sevişten ve orijinal açılmamış paketlerinde olmadığı sürece parçaların orjinalliğine güven me ki kuba kendi amblemiyle basılı paketler kullanıyor parçalar için.

Motosikleti
    KUBA CİTA
    245 TL parçalara gidicek fiyat. Geri kalanı işçilik.
    Dostum şimdiye kadar öyle bişey yapmadılar, hatta ilk ön göbeğim dağıldığında kendileri garanti kapsamlı getirmişti komple jant,göbek,milleti dizili 0 herşey getirtip takmışlardı. Yani o yüzden güvenim var umarım dediğin gibi olmazda eskisi gibi sağlam kalır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)