Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

modenas gt135 ile ilgili sorunum var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    67ve 79 model klasik 250cc jawa,-2012model modenas
    forumdaki tüm herkeze selamlar,buraya yeni üye oldum.sorunum 10.000kilometre de ikinci el modenas gt 135 aldim,aldigimda aküsünü yeni taktirdim ve manisadan bursaya geldimasagi yukari 250 kilometre yaptim.ertesi gün bir 60 kilometre yaptim ve 10 gün binmedim .bugün binmek istedim ama akü basmadi,aldigim kisiyi aradim modenaslar aküsüz calismaz dedi.peki mars pedalinini ise yaramayacakdiysa niye koydular,ögrenmek istedigim mars pedaliyla neden calismaz,vede 10 gün yatmakla akü bitermi,biterse nedendir.benzinide cok yakiyor,100-120km süratlerde 100kilometrede depo bitiyor buda normalmidir.biraz uzun oldu kusura bakmayin yardimci olan olursa sevinirim.ben bursada oturuyorum .motorum 2012 model modenas gt 135.tesekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    2 zamanlı motor yakar abicim , ayak marşı demekki yetersiz kalıyor elektrık sistemı nasıl bılmıyorum ama farı falan kapatıp bas yada 1 kişinin yardımı ile vurdurup çalıştırmayı dene . Ayak marşı motora hareket verir akü sistemi besler .

Motosikleti
    mterayes 26 motorsiklet modenas gt135 modelidir ve 4 zamanli taiwan mali.ilginiz icin tesekkürler.modenas gt 135 hakkinda teknik bilgisi olan varsa yardimlarini bekliyorum.yinede herkeze tesekkür ederim

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 zamanlı motor yakar abicim , ayak marşı demekki yetersiz kalıyor elektrık sistemı nasıl bılmıyorum ama farı falan kapatıp bas yada 1 kişinin yardımı ile vurdurup çalıştırmayı dene . Ayak marşı motora hareket verir akü sistemi besler .
    modenas gt135 4 zamanlıdır.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    modenas gt 135 4 zamanli yarim otomatik ,debriyaj kolu olmadigi icin bu motorlari ittiripde calistirma olanagi yoktur zannediyorum.bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.ayrica manisa modenas dispiratörünü aradim ayak marsi ile calisir diyorlar .(akü bitik oldugu zaman icin )fakat manisadaki tamir servisinden bir yetkili bunlar dijital oldugu icin aküsüz ayak marsi ile calismaz diyor.allah askina bu konuda fikir sahibi olan modenas gt 135 motoru bilenler cevap yazarsa sevinirim.saygi ve selamlarimla.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    çalışmayacak olsa koymazlardı. çalışır ayak marşıyla. pompala sen.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı hurkan2015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    modenas gt 135 4 zamanli yarim otomatik ,debriyaj kolu olmadigi icin bu motorlari ittiripde calistirma olanagi yoktur zannediyorum.bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.ayrica manisa modenas dispiratörünü aradim ayak marsi ile calisir diyorlar .(akü bitik oldugu zaman icin )fakat manisadaki tamir servisinden bir yetkili bunlar dijital oldugu icin aküsüz ayak marsi ile calismaz diyor.allah askina bu konuda fikir sahibi olan modenas gt 135 motoru bilenler cevap yazarsa sevinirim.saygi ve selamlarimla.
    2.vitesdeyken ayağını basılı tut. bak bakalım boşa geciyormu basılı tutunca. öyle dene vurdurmayı..

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Ayak marşında çalışmaması garip,benim motorum enjeksiyonlu olmasına rağmen akü bitsede ayak marşı ile çalışır
    Aküyü emen birşey olabilir(alarm yada mp3)

Motorunu o hızlarda kullanmaya devam edersen ayni şekilde fazla yakmayada devam edersin,135 lik olduğundanda motorun ömrü kısa olur
    Çalıştırma konusunda ne tavsiye gelebilirki size,pedala az yada daha fazla basın diyemi !
    Çalıştırınca akü şarjını bir elektrikçide ölçtürün

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Özür dilerim canlar bizdeki 2 zamanlı da ondan ötürü . Yakıtı hiç normal değil bakım şart periyodik şeyler

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Kim demiş çalışmaz diye ne saçma konudur bu böyle, kontağı on yap boşa al bas tekmeyi çalışır bizim 99 modenas var aküsü öldü ayakla çalışıyor hep, çalışmasa niye koysunlar kafa mı buluyorsunuz, son gaz gidersen motor yakar tabi içinde nükleer santral yok bunun içinde hem hızlı git hem rüzgar çarpsın hem az yaksın, böyle bi alem yok motosiklet içten yanmalıların en verimsizidir unutmayın.bas tekmeyi çalışır o çok gaz verip de motoru da boğma hafif gaz ver tekmele

Alıntı hurkan2015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumdaki tüm herkeze selamlar,buraya yeni üye oldum.sorunum 10.000kilometre de ikinci el modenas gt 135 aldim,aldigimda aküsünü yeni taktirdim ve manisadan bursaya geldimasagi yukari 250 kilometre yaptim.ertesi gün bir 60 kilometre yaptim ve 10 gün binmedim .bugün binmek istedim ama akü basmadi,aldigim kisiyi aradim modenaslar aküsüz calismaz dedi.peki mars pedalinini ise yaramayacakdiysa niye koydular,ögrenmek istedigim mars pedaliyla neden calismaz,vede 10 gün yatmakla akü bitermi,biterse nedendir.benzinide cok yakiyor,100-120km süratlerde 100kilometrede depo bitiyor buda normalmidir.biraz uzun oldu kusura bakmayin yardimci olan olursa sevinirim.ben bursada oturuyorum .motorum 2012 model modenas gt 135.tesekkürler.
    modenas gt 135 aküsü sulu aküdür kuru akü aldıysan sıkıntı yapabilir çünkü motor elektriği mayatondan alıyor aküyü sadece korna sinyallerde kullanıyor bide ilk marş yaparken dikkat edersen kontak açıkken park ve farlar yanmıyor marş pedalına gelelim pedala bastğında kontak açıkken çalışması lazım bujinde sıkıntı olabilir 10bn diyon aldığın kişi buji değiştrmemiş olabir.
    bide o süratla o kadar gitmesi normal ben 1 lt benznle 4-5 bin deviri gçmedikçe 57 km yol yapıyom zorlasm 60km gçrrm 7bnden sonra motor zengin yakıta geçiyor :D:D ama normalden yine fazla yakıyorsa hava filterisini değiştir yada temizle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)