Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Yetkili Servisleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dede. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250-B
    Merhaba arkadaşlar,

İstanbulda yaşıyorum ve 2 yıldır Kuba Superlight 200 kullanıyorum. Bu 2 yıl içersinde sürekli servis değiştirmek zorunda kaldım. Çünkü genelde bir yeri yaparken, diğer yeri sallamıyorlar/bozuyorlar ve o ufak tefek hatalar yahut eksiklikler sürüş zevkini sıfıra indiriyor. Şuan motoru orta sehpaya alıp gaz verdiğimde arka tekerin yamuk olduğunu görüyorum, motor giderken iki ileri bir geri gidiyormuşçasına gaz kestiğini hissettiriyor ve ayaklığı açıp motoru bıraktığımda zaman zaman benzin akıtıyor.

Az önce köprü yolundayken sağ bacağıma bir şey takıldığını hissedip sağa çektim, sallanan bir şey göremeyince yoluma devam ettim. Eve geldiğimdeyse rölanti ayarının yapıldığı vidanın üzerindeki kapağın olmadığını fark ettim. L şeklinde olan demiri tam kıvrımından kırılmış.

Sizlerden öğrenmek istediğim, yardım beklediğim konu bu Kuba yetkili servisleri arasında hangisi en temiz çalışan, işini bilen ustalara sahiptir? Benim karşılaştığım tüm ustalar; bir ustanın ak dediğine, diğeri kara dedi. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Superlightların kronik sorunudur rölanti kapağının düşmesi L demiri kaynak yaptırsanızda başka yerden kırılır yine en iyisi sağlam bir malzemeyle yenisini yaptırmak.
    Benzin akıtması musluğun depoya kaynatıldığı yerden olur genelde, radyatörcüler leğim ile yaparlar.
    Arka teker rulmanı dağılmış olabilir.
    Usta konusuna gelince boşa arama bence hepsi alışmış yağ değiştir ver 50 TL.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Şimdi sayın dede ,

atıyorum buraya 10 kişi mesaj yazacak.Hepsi ayrı ayrı usta söyleyecek .senin zaten bulanık olan kafan iyice bulanıcak.Sen en iyisimi o motosikleti satıp daha sıkıntısız bir makineye geç.Başın dertten kurtulsun.Daha dayanıklı crusier markalarına yönel .Bakımdan bakıma anca bir yağ değiştirir yoluna bakarsın.

Dede. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250-B
    Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. Dün akşam oturduğum semtteki bir ustaya uğradım, uzun yol yapacağımı söyledim. Arka tekerin rulmanlarının sağlam olduğunu, dişli-zincir setinin değişmesi gerektiğini söyledi. Buna ilave olarak kaliteli bir yağ doldurup, filtrelerin temizliği bir de başka bir usta tarafından iptal edilen katalizörün yeniden takılması için 400-450 lirayı gözden çıkartmam gerektiğini söyledi. Fiyatlar normal mi sizce?

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Kaliteli zincir dişli seti 100-120 TL. (oringli)
    Kaliteli yağ 25-35 TL
    Katalizör ne kadar olur bilemedim.
    Filtre temizliğide benden olsun malzemeleri al gel

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    kubanın servisi yok. motorunu sat ve başka motor al. yada dışardan adam gibi usta bul. zira abone olacaksın.naçizane tavsiyem..Anadolu yakasında çengelgöy rasathanenin altında moto derin hakan var. ben istanbulda yaşarken ona gidiyordum memnundum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)