Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR 125 Boşta Sallanan Hortum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Bu sabah motoruma baktığım zaman aşağıdaki resimdeki gibi bir hortumun çıkmış, boşta sallanıyor olduğunu gördüm.

Hortumu takip ettiğimde de aşağıdaki resimde görülen yere bağlanıyor.

Bu hortumun ne olduğunu ve eski haline nasıl getirebileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Tahminimce, Hava giriş bölmesi değilmi o. Sol taraftaki ızgara sanıyorum ki, hava giriş kabini gibi birşey. Yağmurlu havada yol alırken de, o kabinin içi su ile dolmasın diye tam köşeden bir tahliye borusu göndermişler. Onun da boşta kalması lazım kanımca. Sallanmayacak bir yere göze çarpmayacak bir yere sabitleyebilirsin.
    Ybr yi bilmiyorum. Yamuluyor olabilirim. Yanlışım varsa düzeltirler arkadaşlar.
    mterayes26 bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Fazla benzin tahliye hortumu o.

Müdahale etme, herhangi bir yere bağlamaya çalışma.

O hortum boşta kalmalı.

Hatta şöyle izah edeyim ;

Görmüş oldugun resimdeki depo girişi CBF 150'e ait.
    Farkındaysan sol tarafından ufak bi delik var, o delik bahsettiğin hortuma bağlıdır.

http://www.upmatik.com/m/2015/03/26/Fotoğraf0535.jpg

Yakıt alırken pompacının aşırı doldurması sonucu dökülen benzin, o deliğin bağlı oldugu hortum aracılığı ile tahliye edilir.

Özellikle delik sol taraftadır ki, Motosikletlerin yan ayaklıkları sol tarafta oldugu için, park halinde motor sol tarafa yatacagindan dolayi hemen hemen her full benzin alışından sonra ilk park halinde o hortumdan benzin aktıgını görebilirsin.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahminimce, Hava giriş bölmesi değilmi o. Sol taraftaki ızgara sanıyorum ki, hava giriş kabini gibi birşey. Yağmurlu havada yol alırken de, o kabinin içi su ile dolmasın diye tam köşeden bir tahliye borusu göndermişler. Onun da boşta kalması lazım kanımca. Sallanmayacak bir yere göze çarpmayacak bir yere sabitleyebilirsin.
    Ybr yi bilmiyorum. Yamuluyor olabilirim. Yanlışım varsa düzeltirler arkadaşlar.
    Teşekkürler eğer öyleyse normalde nerede olması gerektiğini konusunda bilginiz var mı?

Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla benzin tahliye hortumu o.

Müdahale etme, herhangi bir yere bağlamaya çalışma.

O hortum boşta kalmalı.

Hatta şöyle izah edeyim ;

Görmüş oldugun resimdeki depo girişi CBF 150'e ait.
    Farkındaysan sol tarafından ufak bi delik var, o delik bahsettiğin hortuma bağlıdır.

http://www.upmatik.com/m/2015/03/26/Fotoğraf0535.jpg

Yakıt alırken pompacının aşırı doldurması sonucu dökülen benzin, o deliğin bağlı oldugu hortum aracılığı ile tahliye edilir.

Özellikle delik sol taraftadır ki, Motosikletlerin yan ayaklıkları sol tarafta oldugu için, park halinde motor sol tarafa yatacagindan dolayi hemen hemen her full benzin alışından sonra ilk park halinde o hortumdan benzin aktıgını görebilirsin.
    Teşekkürler peki öyle ortada boşta kalması sallanıyor olması sorun teşkil etmez mi

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plastik kelepce ile tuttura bilirsin sallanmasi rahatsiz ediyorsa. Ama hortumun ucu kesinlikle dim dik asariya bakmasi lazim.
    Sallanmasinda sakinca da yok.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı alicenah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler eğer öyleyse normalde nerede olması gerektiğini konusunda bilginiz var mı?

Teşekkürler peki öyle ortada boşta kalması sallanıyor olması sorun teşkil etmez mi
    Zannetmiyorum,
    Şehir içinde 50.000 km'dir Cbf 150 kullaniyorum herhangi bi sorun teşkil etmedi.

Lakin,

@Tundzhay arkadaşin da belirttiği gibi çok rahatsiz oluyorsan plastik kelepce ile sallanmasini önleyebilirsin.

Ama genel olarak motorunda bi problem yok, hortumun o sekilde durmasi normal yani.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

AdnanSim. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha R25
    Motorun üzerinden akan sıvının buji kısmına kaçmaması için yapılmıs boru..o sallanmıcak orda koruma demirinin bağlı olduğu siyah kısıma sokun içeri doğru
    alicenah bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)