Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin göstergesi, kısa far sıkıntısı. DESTEK LÜTFEN

Motovento
    REKLAM ALANI
    kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Selamlar arkadaşlar. Herkeze iyi forumlar.
    Sıkıntım başlıkta da belirttiğim gibi benzin göstergesi bugün dikkatimi çekitde yerinde durmuyor. Acaba nedenini bilen varmı ? Baştan anlatım olayı. Kontak açıyorum bi anda kalkıyor sallanıyor (dalgaya almayın) yani sağa doğru kalkıyor sonra hani yerinde duramaz sağ sol yapıp duruyor. Marj basıyorum yine yerinde durmuyor. Hareket halindeyken zaten bir ton. Acaba neden kafayı yicem bütün kablolara baktım bi türlü hangisidir bulamadım. Ayrıyetten bugün tam motoru çalıştırdım kısaları yaktım yola koyuldum gaz açınca farın park lambası haline geldiğini fark ettim, gazı kesiyorum bırakıyorum far yanıyordu tersliği fark ettim. Bir yerde durdum bişeyler içtim tekrar çalıştırdım motoru baktımki bu sefer kısa far hiç yanmadı. Park la aynı far yanıyor. Aydınlatma yok. Uzunu açınca ama uzun işini görüyor. 2 seçenek var, ya lamba patladı geçerli seçenekte bu bence. Diğer seçenekte kablolarda bir sıkıntı var. Geçen gün amartisörler için ön düzeni söktüydük acaba geri yerleştirirken kabloların birinimi çıkarttım yada gevşettim gece gece uğraşamadım da acaba sıkıntı bu kablolardanmı yoksa benzin için göstergemi bozuk, sayaçmı bozuk, kısa farlar içinde farlarmı patlak yoksa kısa ya itekleyince düğmeyi algılamıyormu genemi kablodan servisemi götürsem kendimmi baksam halletmeyemi çalışsam karar veremedim.

Motor: CG Tür bildiğimiz. Öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Abicim hiçbirşey anlamadım , kalkıyor sallanıyor dısında . Muhtemelen far ampülün patladı ve benzın göstergen bozuk benzın deposunun hemen üstünnde 3 girişli şamandıra kablosu olur biraz kurcala üfle fln

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Anlatmak istediğim, benzin göstergesi sallanıp duruyor. Ayrıca farım sanırım patlamış. Kabloyu çıkarttım anahtar çevirdim çalışmadı doğal olarak üfledim falan taktım gene aynı sanırım ya sabit değil içerdeki parça yada bi sıkıntı var.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Söküp takmış olduğunuz fişleri kontrol edin, bir-veya iki tanesini tam yerine oturtmadan takmışsınız. Düzelir.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Şamandıra fişindeki kabloları ters takmayı dene ama elektrik geleni eksiye takmadan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)