Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet alarm taktırıcam ama öyle basit birşey değil

Motovento
    REKLAM ALANI

istediğim özellikler kriterler;
    İlk başta sarsıntı olunca haber vericem küçük seslerle sarsıntı devam ederse basıcak kıyameti koparıcak,
    kendi pilide olucak aküden güçde alıcak,
    Hassasiyet ayarı falan olmasını istiyorum
    hırsız aküyü parçalasa bile alarmın kendi pili olsun
    ve her şey de olduğu gibi fiyat performans kalite üçlüsünüde unutmayalım,

bu zor birşey değil böyle hangi bir ürün var bilmiyorum bilenler ins yardım eder, bence bunlar oldumu motosikleti çaldırmak hiç kolay olmaz
    evimiz 4 katlı apt. altta kapalı moto garajı koyucak yer var ama şimdi o işe girmek istemiyorum ne biliyim her gün sok çıkar garaj al getir falan filan zor iş ya,
    alarm bence büyük derecede koruyor, hatta birde farları yanıp söndüren bir özellik olursa çok daha iyi olur, hatta hatta çok şey istiyor olabilirim ama çok büyük sarsıntıda kornayı bile devreye sokucak,
    yani diyiceğim o ki şu moto aksesuarcılardaki 30-40 liralık kapı zili gibi basit çin malı alarmlardan olmasın
    e şimdi bana yardım eder misiniz? en azından yorum atarmısınız motorcu kardeşlerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Hawkalarm.com

Benim siparişim yolda.
    Standart darbe sensörü var. Ben ek olarak proximity sensör ekledim. Birisi yanına yaklaşınca önce uyarıyor. Israr ederse alarm devreye giriyor.
    Onun yerine tilt sensörü (eğim sensörü) yada microwave radar sensör de (manyetik alan) tercih edilebilir.
    Toplam maliyet shipping dahil 200 tl.
    ayrı bir ücretle back up extra siren de alınabilir.
    Uyku modu olan ve güç tüketimi çok düşük kaliteli bir alarmdır.

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Ben motosikletime Desi oto alarm taktım (kendim),çok ta memnun kaldım , şahane bir siren sesi ver , darbe sensorü çok güzel , gayet iyi ,,, araştır derim , güç tüketimi sorunu falan da hikaye yani bir sorun yaşamadım 4 gün devrede bıraktım alarmı , ,4 gün sonra tek marşta çalıştı makına ...

Motosikleti
    benim ürün bugün teslim edildi
    hafta sonu montajıyla ilgilenirim
    malzeme kalitesi beklediğim gibi üst seviyede

@tekintekin güç tüketimi benim gibi kullanıcılar için çok önemli. ben yeri geliyor birkaç hafta hiç motosikletin yanına uğramıyorum, çalıştırmıyorum. o nedenle zaten küçük olan aküyü bitirmek çok kolay.

Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hawkalarm.com

Benim siparişim yolda.
    Standart darbe sensörü var. Ben ek olarak proximity sensör ekledim. Birisi yanına yaklaşınca önce uyarıyor. Israr ederse alarm devreye giriyor.
    Onun yerine tilt sensörü (eğim sensörü) yada microwave radar sensör de (manyetik alan) tercih edilebilir.
    Toplam maliyet shipping dahil 200 tl.
    ayrı bir ücretle back up extra siren de alınabilir.
    Uyku modu olan ve güç tüketimi çok düşük kaliteli bir alarmdır.
    Site satilik yaziyor

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Spy5000m bi araştır özellik olarak tam istediğin gibi uzaktan stop ettirme hareket olduğunda kumanda üzerinden sesli ve titreşimli ikaz verme.Yanına yaklaşan biri olduğunda ikazi var ve mesafesi size kalmış.
    Forumdaki mevcut konu ; www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/117015-spy-5000m-2-way-motosiklet-alarmi.html

Motosikleti
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Site satilik yaziyor
    hawkcaralarm.com olacaktı
    Bu arada size pm attım

Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spy5000m bi araştır özellik olarak tam istediğin gibi uzaktan stop ettirme hareket olduğunda kumanda üzerinden sesli ve titreşimli ikaz verme.Yanına yaklaşan biri olduğunda ikazi var ve mesafesi size kalmış.
    Forumdaki mevcut konu ; www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/117015-spy-5000m-2-way-motosiklet-alarmi.html
    hocam tessklr 500m sanırım benim aradıgım cihaz

Motosikleti
    Dominar D400
    hocam tessklr 500m sanırım benim aradıgım cihaz
    spy 5000m tam aradığınız cihaz DEĞİL, zira kendi pili yok, sadece aküden güç alır. Onu da çözmek basit aslında ancak bir miktar uğraşı gerektirir.

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spy 5000m tam aradığınız cihaz DEĞİL, zira kendi pili yok, sadece aküden güç alır. Onu da çözmek basit aslında ancak bir miktar uğraşı gerektirir.
    ben fiyat performans ürünü arıyorum yani en pahalısını değil peki daha alternatif bir öneriniz var mı?

Motosikleti
    Dominar D400
    ben fiyat performans ürünü arıyorum yani en pahalısını değil peki daha alternatif bir öneriniz var mı?
    Hocam, sizin verdiğiniz kriterlerin tamamını karşılayacak f/P oranı iyi bir alarm yok, zamanında(1 yıl kadar önce) araşırdığım kadarıyla. Karşılayan ürünün de fiyatının maşallahı var. Spy5000m f/p ürünü ancak verdiğiniz "kendi pilide olucak ..." kriterini karşılamadığını bilmenizi istedim sadece. Yoksa spy5000m alarmı ben zaten kullanıyorum motorumda :D

Hatta şu anda sahibinden sitesinde yurtdışındaki fiyatı ile aynı fiyata satılıyor neredeyse. ;) Ben geçen sene ebay'den almıştım, Türkiye'de satan yoktu.

link1 Türkiye'den satılan(kumanda versiyonu 211)

link2 Ebay'den satılan(bunun kumanda versiyonu 209, bir eski tasarım)

Hocam, sizin verdiğiniz kriterlerin tamamını karşılayacak f/P oranı iyi bir alarm yok, zamanında(1 yıl kadar önce) araşırdığım kadarıyla. Karşılayan ürünün de fiyatının maşallahı var. Spy5000m f/p ürünü ancak verdiğiniz "kendi pilide olucak ..." kriterini karşılamadığını bilmenizi istedim sadece. Yoksa spy5000m alarmı ben zaten kullanıyorum motorumda :D

Hatta şu anda sahibinden sitesinde yurtdışındaki fiyatı ile aynı fiyata satılıyor neredeyse. ;) Ben geçen sene ebay'den almıştım, Türkiye'de satan yoktu.

link1 Türkiye'den satılan(kumanda versiyonu 211)

link2 Ebay'den satılan(bunun kumanda versiyonu 209, bir eski tasarım)
    hocam kendine pil takmak ne kadar zor yani ben yapabilicegime inanıyorum ama bilmiyorum??, birde o 211 ve 209 500m in alt modellerimi yani fark etmez heralde 500m olsun yeter

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    spy 5000m mesafe olarak yaniltmasin.

Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    Bence alarm senin telefonunuda çaldırsın işyerinde olanlar gibi üstelik cep telefonundanda takip edilebilir sistemler var eger yerin yoksa illaki almalısın sonunakadar kullanırsın için rahat eder

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    hem aküden hem pille calışma gibi lüks olamaz çünkü akü ve pil voltaj değerleri farklı. Senin işini görebilecek en güzel alarm sistemi SPY 5000m dir. Hassasiyet ayarı var zaten kesmeyi fln bırak motorun yanından araba geçtimi çalmaya başlıyor. O yüzden hırsız keser olayını hiç düşünme. Bende kullandım bunu zamanında gerçekten yararlı bir sistem tek sıkıntısı yola bıraktıgında kedinin üstüne cıkıp alarmı çaldırması ve yanından geçen sesli bir araba kamyon vs. nin alarmı çaldırması.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı orhan899 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem aküden hem pille calışma gibi lüks olamaz çünkü akü ve pil voltaj değerleri farklı. ....
    12V'lik normal pil/şarjedilebilir pil dünyada üretilmedi mi yoksa?!!? 1.2v'lik Şarjedilebilir pilleri de birleştirip 12v elde etmek de mi yasaklandı? Bu nasıl kesin bir yargıdır böyle?!!?!

Tesekkurler maktama, amac zaten akunun yanina 1 aku daha koymak ayni volt kucuk kapesiteli birsey akuyu etkilemez zaten kucucuk kapasite sadece akiyu yenilerken onuda yenileriz olur biter, bu arada senin moto ney oyle pulsar 200 un wifili modeli gibi

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    12V'lik normal pil/şarjedilebilir pil dünyada üretilmedi mi yoksa?!!? 1.2v'lik Şarjedilebilir pilleri de birleştirip 12v elde etmek de mi yasaklandı? Bu nasıl kesin bir yargıdır böyle?!!?!
    güzel kardeşim alarm bu radyo değil haftada bir onun pilinin şarjıylamı uğraşıcaksın... O şekilde olduğunu biliyoruz heralde piyasada bir ton cihaz var öyle çalışan ama alarm bu bir kere bağlanır sürekli çalışır durumda olmalı BENCE......

Alıntı Naked150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence alarm senin telefonunuda çaldırsın işyerinde olanlar gibi üstelik cep telefonundanda takip edilebilir sistemler var eger yerin yoksa illaki almalısın sonunakadar kullanırsın için rahat eder
    5000m de bu özellikler var mı? telefonuma çağrı atması için o alarmada bir hat lazım o zaman motoru takip bile edebilirim ama o sistem biraz pahalı kaçmasın bana

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    O sistemler GPS takiplerinin birçoğunda var. Turkcell in böyle bir hizmeti var. 15tl aidatla alabilirsin.
    Fakat onun bili olsa dahi 2 günlük, sonrasında aküyü çekiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)