Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Kinetix hakkında acil bilgi...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Otomobil,motosiklet
    İkinci el 1998-2001 model arası Honda Kinetix almayı düşünüyorum.DX ve ZX gibi modelleri fln var bunlar ne manaya geliyor.2 zamanlı hangisi 4 zamanlı hangisi?Kısacası Kinetix üzerini bildiğiniz herşeyi dökerseniz sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bahsettiğin model yıllarındaki bütün kinetiksler iki zamanlıdır.ama sakın iki zamanlı kötüdür diye bir düşünceye kapılma.Harfleri boşver hepsi aynı makine ama üretim yerleri farklı modelleri var,ancak kinetiksi gözün kapalı alabilirsin arızası parçası,tamiri vs en az düşünülecek motorlardan biridir.

Motosikleti
    honda kınetıc
    bende eskıden kınetıc vardı hıc güzel motor degıl hız yapamıyordu ya 500 ytl ye sattım pazarda ... alma bence

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    Dostum millet 98 model araba bile almıyo artık eski diye, sen motor alıcan. Bırak boşver. Ha honda çıok iyi, git beat al, olmadı paran yetmedi Today al. ikisinide kullandım. Tek fark today max 60 km yapıyo. Çok sağlamlar...
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    kerem senin hız yapmıyor dediğin ve hiç güzel değil dediğin motor ben de var 17.000 km oldu daha arızası yok ayrıca benim gezi yazılarımada bakarsan sevinirim.

aykiri sana gelince eskisini alacağına yenisini al benimkinden kınetıc al sıfırları izmir de var 3.300 ytl civarı sıfırları ve çok güzel renkleri var bunlar hindistan malı ben de var ve çok memnunum bendeki 2004 model alırsan pişman olmazsın maximum 80 km hız yapıyor ama inan bana yetiyor zaten benim gezi yazılarıma bakarsan sevinirim motorla ilgili bilgiyi zaten almış olursun
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım

sporting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egelim arkadaşa bende katılıyorum kinetix biraz ağır ve hantaldır ama gerçekten rahat ve gaddar makinadır. Bendeki 92 model olmasına rağmen şahsen activayla bir giderr.Bugüne kadar büyük bir sorunlada karşılaşmadım.

Sonuçta o da bir honda ve hayat onda..

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    Alıntı sporting adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egelim arkadaşa bende katılıyorum kinetix biraz ağır ve hantaldır ama gerçekten rahat ve gaddar makinadır. Bendeki 92 model olmasına rağmen şahsen activayla bir giderr.Bugüne kadar büyük bir sorunlada karşılaşmadım.

Sonuçta o da bir honda ve hayat onda..
    sporting helal sana vallah nerden buldun kardeş bu topic i yaaa sene 2005-2007 deyiz ama iyi etmişsin hortlatmakla şu anda kınetıc hala duruyor ve km si 29.000 de hala arkasındayım taş gibi makina koy yağını benzinini devam et
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım

WarrioR SakO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde kineticigim vardi iddaya girerim 20 tane cin motoru eskitir o derece saglam bir motor
    DREAM OF POWER SAKO

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    honda kinetix mi?o nedir?...kinetic olmasın o

15 sene önce güney sahilleri kinetic'den geçilmiyordu

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    şu anda benim(bizim fabrikanın) Honda degil, Kinetic var 2005 model. 2 senede tam bugün ki km sini yazıyorum. 20.720 km deyiz. Kinetic DX ve ZX degildir. 2x Zoom, 4x zoom şeklinde modelleri var. Bizimkisi 2x. 2x ile 4x arasındaki farklılıkları bilmiyorum. Ama bi kere hiç sağlam degil falan sözlerine aldanma. Şöyle bir kıyaslama yapayım. Eger şehiriçinde süreceksen hız yapmam diyeceksen Kinetic'ten iyi bir scooter bulamazsın. Kinetic süspansiyonlarının kalitesi ile öne çıkar. Sanki bir TRAVEGO otobüs ile yolculuk yaparmışsın gibi yaylanır. 2 zamanlıdır. Yağını eksik etmeyeceksin. Ama diğer 2 zamanlı motorlar gibi çok yakmaz. Benzin göstergesi tamamen boş olduğunu gösterse bile en az 40 km gider. Ayrıca çok sağlamdır. Bence alacaksan Honda Kinetic degil de Kinetic al. Sıfırları 3000 ytl falandı. İkinci el bi tane gördüm geçenlerde 1,250 2005 modeldi oda. Bu motosikleti sana şiddetle tavsiye ederim. Eskiden HONDA ile KINETIC birleşik üretiyorlardı. Ama şimdi Honda parçalarının Kinetic'e koyulduğunu duydum. Kinetic şu anda HYOSUNG firması ile anlaşmalı olarak GT250 Naked(Comet) ortak üretiliyor. 1998-2001 arası olmasın. 2004-2005 olsun. Seni tatmin edecektir dostum. Hiç arızası çıkmadı 2 senedir. Onun kadar rahat motorda sürmedim büyük ihtimalle süremeyecegim de..

ayrıca son hızını söyleyeyim. Ben 90 km/h gördüm. İbresi 100 gösteriyor. Atak bir makine ve 110 cc. Bence al.

anaaa.. topic hortlatılmış. bende o kadar bilgi vermiştim.. neyse artık yinede faydalı bilgiler yazmaya çalıştım.
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu anda benim(bizim fabrikanın) Honda degil, Kinetic var 2005 model. 2 senede tam bugün ki km sini yazıyorum. 20.720 km deyiz. Kinetic DX ve ZX degildir. 2x Zoom, 4x zoom şeklinde modelleri var. Bizimkisi 2x. 2x ile 4x arasındaki farklılıkları bilmiyorum. Ama bi kere hiç sağlam degil falan sözlerine aldanma. Şöyle bir kıyaslama yapayım. Eger şehiriçinde süreceksen hız yapmam diyeceksen Kinetic'ten iyi bir scooter bulamazsın. Kinetic süspansiyonlarının kalitesi ile öne çıkar. Sanki bir TRAVEGO otobüs ile yolculuk yaparmışsın gibi yaylanır. 2 zamanlıdır. Yağını eksik etmeyeceksin. Ama diğer 2 zamanlı motorlar gibi çok yakmaz. Benzin göstergesi tamamen boş olduğunu gösterse bile en az 40 km gider. Ayrıca çok sağlamdır. Bence alacaksan Honda Kinetic degil de Kinetic al. Sıfırları 3000 ytl falandı. İkinci el bi tane gördüm geçenlerde 1,250 2005 modeldi oda. Bu motosikleti sana şiddetle tavsiye ederim. Eskiden HONDA ile KINETIC birleşik üretiyorlardı. Ama şimdi Honda parçalarının Kinetic'e koyulduğunu duydum. Kinetic şu anda HYOSUNG firması ile anlaşmalı olarak GT250 Naked(Comet) ortak üretiliyor. 1998-2001 arası olmasın. 2004-2005 olsun. Seni tatmin edecektir dostum. Hiç arızası çıkmadı 2 senedir. Onun kadar rahat motorda sürmedim büyük ihtimalle süremeyecegim de..

ayrıca son hızını söyleyeyim. Ben 90 km/h gördüm. İbresi 100 gösteriyor. Atak bir makine ve 110 cc. Bence al.

anaaa.. topic hortlatılmış. bende o kadar bilgi vermiştim.. neyse artık yinede faydalı bilgiler yazmaya çalıştım.

Bilgileri nereden aldın merak ediyorum...?....

Hiç alakasız bilgiler...Sabırsızlıkla bekleyeceğim cevabını.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

sporting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zoom hakkında pek bi yorum yapamayacağım ama sağlam makina olduklarını bende duymuştum. bu arada egelim arkadaş benim kinetix de 29000 de rastlantının bu kadarı + senin kinetix kaç model ?

Motosikleti
    HONDA KINETCH 1993
    benimde bir honda kinetic var 93 model hiç arzalanmadı motoru okadar zorladımki bikeresinde kemerden göynüğe ya olmadan gittim banamısın demedi kemerde beni ön kaldırmada fazla geçen yok çok sağlam motor yaylada uçuruma uçtuk motor tamire gitti 30 lira verdik yeminle motorda 1 tane bile vuruk yok çok kaliteli bende bu aralar viteslilere merak sardım aslında rakadaştan mondial 100 lük almıştım vites atmak hoşuma gitti birazda ondan olsa gerek almak istedim ama şimdi vaz geçtim motoru yaptırcam sadece boyası eski bi zımpara bi sprey tamam birde ön tamponda küçük bi kırık var o kadar oda ön kaldırmaktan ben 104 küloyum ve motor tek kişi ve 2 kişi 80 görüyo 3 kişi bindik 60 gördü ama boğulmadı o yüzden sana tavsiyem bu motordan al geçen sene bana bi adam 700 lira teklif etmişti ama vermedim şimdi evin önündee yatıyo 300 lira masrafı var 99 senesinden beri bir kere bakım görmedi sadece birkaç kez balata deyişti bide 14 tane dış lastik oda kaydırmayı sevdiğimden bide son bişey motorlar drift çekemez her sıfır çizen drift diyo saçmalık honda hayat hayat honda kilometre 52 bindee süper motorr yaa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:51 ----------

rakadaştan yazmışım kusura bakmayınn genelde çok dikkat ederim ama olmuş bikeree

Motosikleti
    kınetıc Honda-xl200
    Konu acılalı baya olmus ama yazmadan gecemeyecegım motosikletim tam 91 li 92de trafıge cıkıslı 20 senedir 2 kez arıza yaptı ve yaptıgı arızada en fazla 200 tl baskada 1 kurus masraf etmedım..benımkısı DX 100 kınetıcler 110 cc deil 98 cc dir 2 cc den yırtar vergiyi bu kısmı cok iyi (x NH100 zx 100 le tek farkı ondekı plastık aksamının renklı olmasıdır ve gostergesı serıtlıdır nh ve zx de..cok az yakar düz yolda 90 ı gorur ve kalkısta dumanını yutturur suspansıyon dersen croos gbi belkıde daha fazla duz yolda bıle esner rahattır.rampalarda banamısın demez su anda motosıkletımı boyuyorum hatta zımpara cekılı duruyor yarında boya atacagım resımlerımı paylasacagımm.parca sıkıntısı asla cekmezsın heryerde parcası var stetmeside süper lastık patlar 5 dk nı alırr (xama tek kotu tarafı FAR xD yokuslardan ınerken yol gorunmuyor:Dve bu kınetıcler hındıstan malıdır.benım motosıkletın kmsi su anda 48,000 de 2 kez arıza verdi bu kadar soylıyeyım yanı ve deıl 10 tane çin motoru 100 taneyi baştan cıkartır xD kınetıcle ılgılı sorunları bilrim soke taka ogrendım xD biraz uzun oldu ama umarım yararlı olmustur...

konuyu hortlatmak bu olsa gerek :))

arkadaşlar ben düzceden cagdas, 10 ay önce alanyaya iş dolayısıyla geldim, her yerde kinetik var ve hemen sanaiiye gidip parça fiyatlarını sordum ... diyebilirimki en ucuz parca fiyatlarına sahip marka motor örnek piston segmen 20 tl :D , yakıt yok ve sağlam. kmşunun hurdayı aldım, restore çalışmalarımı hemen paylaşıyorum ilgili arkadaşlar nasıl olmuş sizce ))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:14 ----------

arkadaşlar ben düzceden cagdas, 10 ay önce alanyaya iş dolayısıyla geldim, her yerde kinetik var ve hemen sanaiiye gidip parça fiyatlarını sordum ... diyebilirimki en ucuz parca fiyatlarına sahip marka motor örnek piston segmen 20 tl :D , yakıt yok ve sağlam. kmşunun hurdayı aldım, restore çalışmalarımı hemen paylaşıyorum ilgili arkadaşlar nasıl olmuş sizce ))

http://img826.imageshack.us/img826/4551/48020966.th.jpg[/IMG]

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Hakikaten süper olmuş, ilk fotoğrafla son fotoğrafın alakası bile yok neredeyse...

Elinize, emeğinize sağlık...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

teşekkür ederim fotoları biraz düzensiz yükleyebildim düzenle simgesi yüklerken kayboldu ve tekrar goremedım

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Zamanının efsane makinalarıydı kinetixler. O zamanlar böyle çin motorları nerede. Birkaç model moped, parası olan kinetic veya kinetic pride. Bi de işte bazı kymcolar, modenaslar, peugeot squab ve trekkerlar. Siyah olanları çok güzeldi, sorunsuz sürüşü rahat motorlardı. Çok seri olmasa da uzun yolda bile rahattı. bence temizi bulunursa şehir içi için her daim alınabilir.

Bu arada yenileme yapan arkadaş, bence ön far ve sinyaller bi değişse süper olacak. Bi de koltuk kaplaması beyaz olsa nasıl olur. Bence süper olur

Böyle olur
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    bende 1997 kinetix vardı bakkaldan 10 karton sigara karşılığında almıştım a dan z ye yeniledim motora sekman attım kız gibi yapıp satmıştım hatta biraz para bile kazanmıştım bu işten benim kinetix en fazla 70 km hıza çıkabiliyordu ama hiç bir zaman ikinci kez marşa basmadım tek seferde çalıştı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 ----------

bu arada tadilat resimlerine baktımda bende aynılarını yapmıştım ama ne kadar keyifli bir işti be hatta ben ileri gidip yedek lastik kılıfının üzerine honda arması basmıştım bu çalışmayı yapan arkadaşı tebirk ediyorum ellerine sağlık emektar hayat bulmuş yeniden ellerinde

burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    Alıntı forzabjk43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu acılalı baya olmus ama yazmadan gecemeyecegım motosikletim tam 91 li 92de trafıge cıkıslı 20 senedir 2 kez arıza yaptı ve yaptıgı arızada en fazla 200 tl baskada 1 kurus masraf etmedım..benımkısı DX 100 kınetıcler 110 cc deil 98 cc dir 2 cc den yırtar vergiyi bu kısmı cok iyi (x NH100 zx 100 le tek farkı ondekı plastık aksamının renklı olmasıdır ve gostergesı serıtlıdır nh ve zx de..cok az yakar düz yolda 90 ı gorur ve kalkısta dumanını yutturur suspansıyon dersen croos gbi belkıde daha fazla duz yolda bıle esner rahattır.rampalarda banamısın demez su anda motosıkletımı boyuyorum hatta zımpara cekılı duruyor yarında boya atacagım resımlerımı paylasacagımm.parca sıkıntısı asla cekmezsın heryerde parcası var stetmeside süper lastık patlar 5 dk nı alırr (xama tek kotu tarafı FAR xD yokuslardan ınerken yol gorunmuyor:Dve bu kınetıcler hındıstan malıdır.benım motosıkletın kmsi su anda 48,000 de 2 kez arıza verdi bu kadar soylıyeyım yanı ve deıl 10 tane çin motoru 100 taneyi baştan cıkartır xD kınetıcle ılgılı sorunları bilrim soke taka ogrendım xD biraz uzun oldu ama umarım yararlı olmustur...
    s.a
    dostum bendede kinetic pride 80 var bunun parçalarını nereden bulurum her parçası varmıdır? teşekkür ederim
    basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler