Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön tekerlek kilitleniyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Elegant 150
    Merhaba ,

Yeni aldığım ve henüz 20km de olan motorumun ön tekeri bugün kilitlenmeye başladı. Bir 10 dk felan bekledikten sonra düzeliyor ama motorla bir kaç tur attıktan sonra yine kilitleniyor. Fren manetinde herhangi bir takılma vs yok. Sanırım hidrolik hava yaptı servisi aradım 12 numaralı anahtar ile biraz hidrolik akıt düzelir dediler henüz hiç bir işlem uygulamadım. Başına böyle bir sorun gelen oldu mu?
    hyo kenan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Önce servisin dediğini yapıp sonra sorsaydın keşke. Civatayı gevşetince maneti sık bırak yaparak hidroliği akıt. Daha olmazsa kaliperin arızalı. Kly gelsin.

Motosikleti
    Elegant 150
    Lanet ettim zaten motordan. 30km hıza çıkınca dikiz aynası olduğu yerden takla atan bir motor çıktı. 5 gün oldu binmek bugün nasip oldu ama bezdim motordan lanet ettim.

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Dostum motorunu tanıtsana biraz...

Motosikleti
    cıks
    motorun markası nedir
    sıfır mı aldın 2. el mi?
    kaç binde nedir durumu hiç birşey açıklamayıp ön teker kilitleniyor demişsin sadece ???

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun markası nedir
    sıfır mı aldın 2. el mi?

kaç binde nedir durumu hiç birşey açıklamayıp ön teker kilitleniyor demişsin sadece ???
    Henüz 20 km de diyor nasıl ikinci el olabilir ki biraz dikkatli okumak lazım.
    Profil bilgisinde de motosikleti yazıyor

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    asya elegant 150 sanırım motor. sıfır almış galiba arkadaş.

benim de ehliyet sınavına girdiğim çok düşük km'li lifan'ın sağ sinyali kafasına göre yanıp yanmıyordu. allahtan fark ettik de denetmene söyledik, yoksa kalabilirdim sırf o yüzden. çinli gerçekten şans işi. param olsa 1 dakika tutmam elimdeki motosikleti de.
    netster bunu beğendi.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Fren hidrolik merkezi hava yaptihi icin teker kilitlenmez.
    Bilakis fren tutmaz.
    Hemen servisine gotur basin daha fazla derde girmeden

Motosikleti
    Elegant 150
    Motoru servise verdim bir gün sonra tekrar aldım. Bunlar hafta içinde oluyor. Bana sorunu hallettiklerini söylediler ve tahmin edin ne oldu ? Pazar günü işten biraz erken çıktım, motoru çalıştırdım biraz ilerledikten sonra vitesi 2 ye attım bir anda motor bağırmaya başladı ve stop etti neden? Çünkü teker kilitledi ve motor boğuldu. Servise özellikle hidroliği değiştirin dememe rağmen hiç bişi yapmamışlar bana dedikleri yerden biraz hidrolik akıtmışlar (Bana telefonda içerideki pompa takılı kalmış onu kaldırıp yağladık dediler) o kadar (hidrolik sıvısı neredeyse yok şu anda). Teker kilitleyince bende aşağıdan biraz hidrolik akıttım ve tekrar sorunsuz dönmeye başladı tekerlek. Motor şimdi yatıyor. Bu hafta iznim olursa eğer başka bir ustaya götürüp hidrolik sıvısını değiştirmek niyetim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)