Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KAWASAKI ER-6N ACİL YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

selamın aleyküm arkadaşlar daha önce bu tarz konular açıldımı bilmiyorum açıkçası bakamadım neden bakmadığımı yaşadığım problemleri okuduğunuzda umarım anlayışla karşılarsınız

konu kalabalığı yaptıysam şimdiden kusuruma bakmayın anlayışınız için şimdiden teşekkürler

2006 model 60000 üzerinde kmdeyken aldığım bir süredir sinirden binmediğim binemediğim er6n im var dertlerim saymakla bitmez 7-8 ay önce aldığım bu motorla aslında motorun suçu yok yanlış usta kötü kader taş çatlasın 1 ay dolu dolu binebilmişimdir ki yaz kış demeden kar harici motor tepesindeyimdir.

Vel hasıl kelam 9 ay yatmış bir motoru aldım hemen cbf 150 ime bakan memnun olduğum ustama götürdüm baktı çok iyi makina dedi daha sonra 3 haftada 2 ltye yakın bir yağ eksiltme ve yakma sorunu çıktı götürdüm bıraktım tam 2 ay orda kaldı bugün yarın derken senkron ayarı yok sekman atılacak sonra piston değiştirdik falan filan bir nane anlayamadan aldım geri oldu diye
    fakat bu seferde sürekli bir hararet sorunu başgösterdi istanbul içi nişantaşı beylikdüzü arası malum trafikte 15dk kullanımda sürekli hararet 140 km üzeri yada 6-7 bin devir dolaylarında 10 dakikada hararet lambası çek kenara bekle 10 dakika gibi cebelleşmeler sonra yine bıraktım falan uzun lafın kısası motora toplamda 4700 gibi bir rakam harcamama rağmen benzin döküp yakasım var.

işin teferruatından mekaniğindende pek anlamadığım için ustama gidip küfür de edemiyorum bu şekildede kimseye satmak istemiyorum şimdi motorada ihtiyacım olduğu bir döneme giriyorum bu motora bir sefer kontrol ettiğinde a-z ye eksiği gediği ihtiyacı yapılacak işlemi söyleyecek iyi bir usta arıyorum artık masraf yapacak takatim kalmadı maddi olarak pek bütçemde kalmadı işin özü gönlümden geçmiyor tek seferde neyse yapılacak garantisini verip daha sonrasında başımı ağrıtmayacak bir işçilik istiyorum varsa böyle bir bildiğiniz yönlendirirse sevinirim ekspertiz yaptırmayı düşündüm canım yandığı için güvenilir bir yerde bulamadım yaşadığım sorunların dahası da var fakat dahada uzatıp zamanınızı almak istemiyorum sıkıntılarımı tek noktada kesin ve sağlam bir çözüm arıyorum bu sebeple yardımlarınızı bekliyorum saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam dostum. Er6 lar saglamligiyla bilinen motorlardir senin motora resmen tecavuz edilmis. Gecmis olsun. Biraz yag yaktigi bilinir fakat haraleti yeni duydum. Sana tavsiye edecegi bir usta var. Kawssaki yetkili servisinin yani sira eski kawasaki yaris takimi mekanigidir. Yasini almis bir abimizdir ve bu camiada saygindir. Sefakoyde Beşir ustaya goturmeni oneriyorum. Netten bak arastir

Teşekkür ederim bende sağlam olduğunu düşünerek 8 yaşında km normal geldi takıntım yoktur 2.elde birde Japon sonuçta Çin değil diyerek aldım ama talihsizlik işte çok sıkıntı yaşadım inşallah Beşir usta çözüm olur çok sağol

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı ridvanuzman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm arkadaşlar daha önce bu tarz konular açıldımı bilmiyorum açıkçası bakamadım neden bakmadığımı yaşadığım problemleri okuduğunuzda umarım anlayışla karşılarsınız

konu kalabalığı yaptıysam şimdiden kusuruma bakmayın anlayışınız için şimdiden teşekkürler

2006 model 60000 üzerinde kmdeyken aldığım bir süredir sinirden binmediğim binemediğim er6n im var dertlerim saymakla bitmez 7-8 ay önce aldığım bu motorla aslında motorun suçu yok yanlış usta kötü kader taş çatlasın 1 ay dolu dolu binebilmişimdir ki yaz kış demeden kar harici motor tepesindeyimdir.

Vel hasıl kelam 9 ay yatmış bir motoru aldım hemen cbf 150 ime bakan memnun olduğum ustama götürdüm baktı çok iyi makina dedi daha sonra 3 haftada 2 ltye yakın bir yağ eksiltme ve yakma sorunu çıktı götürdüm bıraktım tam 2 ay orda kaldı bugün yarın derken senkron ayarı yok sekman atılacak sonra piston değiştirdik falan filan bir nane anlayamadan aldım geri oldu diye
    fakat bu seferde sürekli bir hararet sorunu başgösterdi istanbul içi nişantaşı beylikdüzü arası malum trafikte 15dk kullanımda sürekli hararet 140 km üzeri yada 6-7 bin devir dolaylarında 10 dakikada hararet lambası çek kenara bekle 10 dakika gibi cebelleşmeler sonra yine bıraktım falan uzun lafın kısası motora toplamda 4700 gibi bir rakam harcamama rağmen benzin döküp yakasım var.

işin teferruatından mekaniğindende pek anlamadığım için ustama gidip küfür de edemiyorum bu şekildede kimseye satmak istemiyorum şimdi motorada ihtiyacım olduğu bir döneme giriyorum bu motora bir sefer kontrol ettiğinde a-z ye eksiği gediği ihtiyacı yapılacak işlemi söyleyecek iyi bir usta arıyorum artık masraf yapacak takatim kalmadı maddi olarak pek bütçemde kalmadı işin özü gönlümden geçmiyor tek seferde neyse yapılacak garantisini verip daha sonrasında başımı ağrıtmayacak bir işçilik istiyorum varsa böyle bir bildiğiniz yönlendirirse sevinirim ekspertiz yaptırmayı düşündüm canım yandığı için güvenilir bir yerde bulamadım yaşadığım sorunların dahası da var fakat dahada uzatıp zamanınızı almak istemiyorum sıkıntılarımı tek noktada kesin ve sağlam bir çözüm arıyorum bu sebeple yardımlarınızı bekliyorum saygılar...
    hangi şehirdesin bilmiyorum ama istanbul'daysan eğer beşir ustayı bul. şehir dışından bakıma gelirler beşir usta'ya. kawasaki'nin doktorudur.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kardeş Kawasaki z-motoda Burak usta çok iyi bir ustadır.
    Keşke en başta ona gösterseydın. Burayı tercih etmememin belki bir sebebi vardır sana göre ama Ben 3-4 yıl 2006F modelini
    kullandım. Sadece bir kez uzun yolda 250-300gr yağ eksiltti. Hiç bie sorun çıkarmadı. Sizinki biraz takihsizlikler zinciri olmuş.
    Arkadaşların dediği ustayı deneyin bir bakalım inş. hallolur.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    burda bi abimizde vardı er6n...aldığından beri motor buz gibi iken çalıştırıp 30sn geçer geçmez radyatöre el değmiyordu...30snyede motor ne kadar ısınıyorda suyunu ısıtacak bi anormallik vardı burda başka bi ustaya götürmüştü...sonradan sorduğumda bi müşür arızalanmış hararetmi fan müşürümü ne soğutma suyu antifirizli olmadığından müşürü kötü etmiş bu soruna yol açmış onu halledince sorn ortadan kalkmıştı.hatırladığım böyle bişeydi...sorunu çözersiniz inş...

Yardım ve önerilenin için teşekkürler tekrar Beşir ustayı ek kısa sürede ziyaret edeceğim sayın canerol aşşağı yukarı Bendeki sıkıntıda aynı sayılır kar yağdığı dönemde günlük çalıştırdım motoru her çalıştırmamda 15-20 saniye içinde motordan buharlar çıkmaya Başlıyor fakat genelde antifreez li kullanıyorum muhtemelen sorun aynı olabilir inşallah Beşir usta derdime derman olur tekrar teşekkürler hepinize

Tekrardan hepinize merhaba beşir ustayla görüşmem sonucu z-motoya yönlendirmesiyle telefonda kısa ve net bir cevapla hiç uğraşma sat motor istiyor dediler yinede tatmin olmak için ekspertiz yaptırıp 100TL de ona bayılıp aynı sonucu duyunca moralim epey bir bozuldu şimdi sorum şu olacak z-motoda 5-6bin ekspertiz yaptırdığım yerde 3-4bin tl gibi rakamlardan bahsedildi tabi ki yaptırma taraftarı değilim bunu bu şekilde satın alacak yerler var mı veya bilgilendirme dahilinde nasıl satabilirim bu konuda bilgisi olan var mıdır teşekkürler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Motorun sorunu tam olarak neymis peki? Ekspertiz yazili rapor gibi bir sey mi yoksa sözlü mü? Yaziliysa buraya koyun okuyalim.

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    dostum onu o şekilde satman biraz zor gibi ya ucuz yollu vericeksin yada parça parça satıcaksın ama ben şahsen motor ister sat gitsin lafına kızarım e birader senin işin bu bu adam makinayı hurdaya verecek hali yok ya bi şekilde onarılacak senin adamı doğru düzgün yönlendirmen lazım ne biçim bi esnaflıktır bu anlamadım sen gene ümidini kesme maddi durumunu bilmem ama bunu satacağın meblayı az çok tahmin edebiliyosunduro meblaanın üstüne bi okadar yada daha fazla koyman gerekki bu makinanın yağtığı işi yapan bi makina alasın valla Allah kolaylık versin zor sıkıntılı bi durumdasın

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sorunu tam olarak neymis peki? Ekspertiz yazili rapor gibi bir sey mi yoksa sözlü mü? Yaziliysa buraya koyun okuyalim.
    Sorunu motor çok ciddi sıkıntılı sözlü yazılı ekspertiz yapabilecek bir yer bulamadım ama açıklıyayım. Üst kapaktan su sızdırıyor nasıl oluyor bilmiyorum ama taa aküye koltuk altına kadar gidiyor ayrıca karbüratör içi yağ dolmuş ve yağ haznesine su akıtıyo blok çatlatmış olabilir.

Alıntı fromghetto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum onu o şekilde satman biraz zor gibi ya ucuz yollu vericeksin yada parça parça satıcaksın ama ben şahsen motor ister sat gitsin lafına kızarım e birader senin işin bu bu adam makinayı hurdaya verecek hali yok ya bi şekilde onarılacak senin adamı doğru düzgün yönlendirmen lazım ne biçim bi esnaflıktır bu anlamadım sen gene ümidini kesme maddi durumunu bilmem ama bunu satacağın meblayı az çok tahmin edebiliyosunduro meblaanın üstüne bi okadar yada daha fazla koyman gerekki bu makinanın yağtığı işi yapan bi makina alasın valla Allah kolaylık versin zor sıkıntılı bi durumdasın
    İşte aynen dediğin gibi tek yetkili olunca istediğin gibi davranabiliyorsun mantığı. Gerçi çok da kızmamak lazım dedikleri benim anlattıklarıma istinaden söyledi ve öyle de oldu. Ekspertiz için götürdüğüm yerede aynı şeyleri anlattım Z-moto ile görüştüğümü söylemeden olabilecek ihtimalleri o anda saydı bana fikirler aynıydı neyse bıraktım ertesi günde acı haberi verdi açılmayan bir şemsiye durumuydu ve motoru almayı kabul etti yarın kısmetse pcx 150 alıcaz karşılığında. Ha derseniz ki nerden nereye tamamen duygusal

Burada yorum yazıp tavsiyede bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim yönlendirmeleriniz kesinlikle faydalı oldu. Bir daha cesaret edermiyim bilmem ama kawasaki alırsam önceliğim beşir usta olmadı Z-moto olur en azından bilgiyle o güveni verdiler.
    fromghetto bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Belki de o kadar kotu bir durum yoktur. Ben olsam acar toplardim motoru. Hem ogrenmis olurdunuz icini disini.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    O kadar uzun yazmışsınki vallahi okumadım arızanın özrü olmaz abi direk yaz, yazki bulalım.

Serkan abi el atar

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    neyse dostum hayırlı uğurlu olsun o vakit Allah yeni pcxin ile kaza bela dert keder vermesin inşallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)