Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yolda kaldım yardım ve fikirlerinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cgl
    S.a üstadlar bundan 1 ay önce söküp kurcaladığım için çok yaktığını düşündüğüm karbüratörümü söküp eski motosikletimden kalan daha önce hiç işlem görmemiş karbüratörümü taktım el marşı ve kickstart ile çalıştıramadığım motosikleti son çare olarak vurdurarak çalıştırmaya demedim motor çalıştı fakat gaz yemiyordu netice olarak kısa sürede stop etti bir yokuş iki yokuş üç yokuş derken evden baya bi uzaklaştım motoru hiçbiryere götüremiyorum yakınımda bir camii bahçesine sığındım karbüratörde benzin olmadığını düşünerek az benzin enjekte ettim sonuç değişmedi kurcalarken manifoldun üzerindeki küçük deliğin üzerinde hiçbirşeyin olmadığını farkettim normalde deliğin üzerinde ucu vida ile kapatılmış bir hortum olması gerekiyordu muhtemelen kırılır düşmüştür şimdi size sorum motosikletim neden gaz yemiyor olabilir o delikten olabilir mi? O deliğin üzerini vida ile kapatmam yeterli olur mu ? Vakit ayırıp Görüş fikir ve yorum yaparak abilerime kardeşlerime arkadaşlarıma şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    o deliğe giren hortum katalizörden gelmesi gerekir eğer iptal etiyseniz o deliği birşeyle tıkayın oradan motor fazla hava alıyor
    tekintekin bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o deliğe giren hortum katalizörden gelmesi gerekir eğer iptal etiyseniz o deliği birşeyle tıkayın oradan motor fazla hava alıyor
    katalizör nedir ne işe yarar bilmiyorum motorum honda cgl o hortum herzaman üstü vida ile kapatılmış şekilde bağımsızdi motosikletin gaz yememesinin tek sebebi bumudur yani

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    büyük ihtimal o orayı kapatım deneyin

eLated.* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Tam olmamakla beraber benim hondam'da da oldu bu benzin gelmesine rağmen motosiklet çalışmıyordu marşla vs. vurdurmayı denedik 1-2 pop pop ses geldi egzozdan yine çalışmadı sorun nerden mi çıktı? BUJİ lütfen ateşlemenizi kontrol edermisiniz?

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı eLated.* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olmamakla beraber benim hondam'da da oldu bu benzin gelmesine rağmen motosiklet çalışmıyordu marşla vs. vurdurmayı denedik 1-2 pop pop ses geldi egzozdan yine çalışmadı sorun nerden mi çıktı? BUJİ lütfen ateşlemenizi kontrol edermisiniz?
    yarına kaldı artık fakat ateşleme problemi olduğuna ihtimal vermiyorum neden dersen vurdurrarak çalışıyor fakat gaz yemediği için kısa sürede stop ediyor kanımca ateşlemede sorun yok

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Buji ye bakmayı dene

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji ye bakmayı dene
    neden ama ?
    Arkadaşlar lütfen fikirlerinizi sunarken lütfen nedenlerini de yazın

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı lokman33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden ama ?
    Arkadaşlar lütfen fikirlerinizi sunarken lütfen nedenlerini de yazın

Bujı ve neden = ateşleme

Motosikleti
    honda cgl
    Bujı ve neden = ateşleme
    el marşı ve ayak marşı ile çalışmıyor vurdurunca çalışıyor fakat gaz yemediği için kısa sürede stop ediyor karbüratörü değiştirmeden önce sıkıntı yoktu bujideki sorun neden kaynaklanmış olabilir
    karbüratöre benzin dökmem mi ateşlemeye etki etti

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    O zaman eski karbüratörü tak abicim, yakıtı da nasıl ölçüyorsun fazla yakıyor demişsin hava ayarı yapılır ve düzelir.

O delik sadece senkroniz cihazı ile karbüratör ayarını yapmak içindir bir yere bağlı degıl ve aynen dediğin gibi yoksa kırılıp düşmüştür. Varsa bir vida yoksa deliği kapat yoksa motor çalışmaz.

Kardeş 4.okumam da anladım dediğimi yap o motor çalışacak

Motosikleti
    honda cgl
    O zaman eski karbüratörü tak abicim, yakıtı da nasıl ölçüyorsun fazla yakıyor demişsin hava ayarı yapılır ve düzelir.

O delik sadece senkroniz cihazı ile karbüratör ayarını yapmak içindir bir yere bağlı degıl ve aynen dediğin gibi yoksa kırılıp düşmüştür. Varsa bir vida yoksa deliği kapat yoksa motor çalışmaz.

Kardeş 4.okumam da anladım dediğimi yap o motor çalışacak
    açıklayıcı olması için sıkıntıları kafamdan atıp sakinleştikten sonra yazmıştım aslında neyse eski karbüratörü takmak sorun değil ama neden öyle yapayım ki bu yeni taktığım karbüratörde sorun yoktu kısa süre önce faaldi ha sadece deliği kapat dersen onu dün gece sıvı conta ile kapattım motoru çalıştırmak için uğraşmadım sabah 5 dakika kadar kickstart yaptım ama nafile yine çalışmadı işe gittim haftasonuna kadar yolu var haftasonu bolca uğraşmaya vaktim olacak her yolu demeyeceğim olmazsa son çare olarak eski karbüratörü takacağim acaba çalışmamasının sebebi karbüratöre fazla benzin dökmem neden olmuş olabilir mi

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    açıklayıcı olması için sıkıntıları kafamdan atıp sakinleştikten sonra yazmıştım aslında neyse eski karbüratörü takmak sorun değil ama neden öyle yapayım ki bu yeni taktığım karbüratörde sorun yoktu kısa süre önce faaldi ha sadece deliği kapat dersen onu dün gece sıvı conta ile kapattım motoru çalıştırmak için uğraşmadım sabah 5 dakika kadar kickstart yaptım ama nafile yine çalışmadı işe gittim haftasonuna kadar yolu var haftasonu bolca uğraşmaya vaktim olacak her yolu demeyeceğim olmazsa son çare olarak eski karbüratörü takacağim acaba çalışmamasının sebebi karbüratöre fazla benzin dökmem neden olmuş olabilir mi
    Karbüratöre fazla benzin nasıl döktün ki, olmadı gonder motoru calıstırıp gerı göndereyim

Motosikleti
    honda cgl
    Karbüratöre fazla benzin nasıl döktün ki, olmadı gonder motoru calıstırıp gerı göndereyim
    tsk ederim üstten döktüm

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Çok mu döktün o da silindire gitti tabi. Karbüratörü sök ve marşa bas çalışırsa iyi yoksa uğraştırır

Motosikleti
    honda cgl
    Çok mu döktün o da silindire gitti tabi. Karbüratörü sök ve marşa bas çalışırsa iyi yoksa uğraştırır
    :( bu kötü oldu işte uçar ama zamanla değil mi

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    :( bu kötü oldu işte uçar ama zamanla değil mi
    bujıyı sök bir kac kez ayak marsıyla pompala, bujı yuvasından fazla yakıt buharı tahliye olur.

tabi ne kadar doldurdun bilemiycem
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujıyı sök bir kac kez ayak marsıyla pompala, bujı yuvasından fazla yakıt buharı tahliye olur.

tabi ne kadar doldurdun bilemiycem
    çok fazla koymadım aslında ama silindire girecek kadar koymuşumdur tavsiyelerin için tsk ederim dediğini yapacağım

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Yap hangisi işe yararsa iştee

Motosikleti
    honda cgl
    Yap hangisi işe yararsa iştee
    tamam üstadım tsk ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

tamam üstadım tsk ederim
    silindire giren benzin yağa karışırmi karışır ise ne gibi sıkıntılar yaratır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)