Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

performans için hava filtresi?_?

Motovento
    REKLAM ALANI
    userneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    myhearth GY 200 forumlarında yayınlamıştım geçmişe doğru bir bakarsan orada olması lazım, eğer silinmişse bir daha yayınlarız, bildiğiniz gibi bu MT yönetimi bu konuda biraz ayarsız, önemsiz mesajları bırakıyorlar önemlileri siliyorlar...
    --- SATILIK MAGELLAN EXPLORIST 300 GPS ---
    igilenenler için email: mdinc3000 yahoo.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bakıyorum hemen o konuya
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum etkisi var kesinlikle bende taktim motoruma hem sesi hem hemde hava girisi toparlandi.Eger egzozun performans yada acik degil se biraz az etkili oluyor.Ben araba performans filtresi taktim ve 20 ytl sanayide.Simdi motorlar icin de gelmis ve 10 ytl.Sanayiye bir bak bulurusun.Bu benimki
    bundan tekirdağ'da yada tekirdağ'a yakın biyerlerde bulunmaz mı ??

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636

ben motoruma taktım sesi çok güzelleşti son hızım arttı mağliyeti hava filitresini 25 ytl isteyen olursa gönderirim
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chocolateman arkadaşımızın koyduğu son resim ve imza altalta gelince güzel bir enstantane oluşmuş ne dersiniz ...

[B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chocolateman arkadaşımızın koyduğu son resim ve imza altalta gelince güzel bir enstantane oluşmuş ne dersiniz ...

BBBR, iyi yakalamışsın pes valla, gözünden birşey kaçmıyor. Motosikletlerin belli bir limiti var, zorlamamak gerek, fren, duruş mesafesi de ona göre artıyor.
    Barış'ın da yakaladığı gibi, "Kaza Geliyorum Diyor" , sürekli yüksek süratlere ulaşmak için değil, trafikte veya gezilerde, sıkıştığınız zaman gaza tepkime verecek bir performans aracı olarak değerlendirmenizi tavsiye ederim. Kimseye kötü örnek olmak istemem. Ylmzzz çok iyi bilir, motosikletim o sürati yapıyor diye gazlayıp giden biri değilim, gezilerde her zaman en arkadan gelen ben olurum. Her zaman kurallara uymak gerekir.

Bir de şu konu var, deneme yanılma yöntemi ile birşeylere ulaşıyoruz, her model ve marka da aynı performansı vermeyebilir.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Valla BBRR Cok güzel yakalamıs be fazıl abi

Ama tabi dediklerinde doğru senin denemek lazım herseyı ve karsılkıgınıda almak lazım

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    birşey merak ettim. komik de gelebilir size yağmur çamur biniyorum motora bu filtreden takarsam ıslanınca ne olur? çünkü resimlerde çoğunuzda açıkta duruyor. bilgi verirseniz sevinirim.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    ben yağmurda binmiyorum motoraa ıslanırsa karbüratöre su gider motor çalışmaz
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ya ben hala boluda bu hava filtresinden bulamadım ne yapayım ya bunların markaları boyutları agız genişlikleri hakkında bilgi verebilecek bi arkadaş var mı acaba...

deniz_k2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 R
    cbr 125 için hava filitresi var ama hepsi yurt dışında nedense.Diyerleride nekadar uyum sağlar bilmiyorum .Nede olsa bizim hava filitresi girişi koltuk altında ;-)
    cbr 125 R
    Gezdim Gördüm Yayınladımhttp://akira-berk.blogspot.com/
    http://site.mynet.com/cbr_125/cbr/index.htm

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    valla kafası oldugu surece uyum saglar merak etmede ben o filtrelerden boluda hiç bulamadım. Adamlara soruyorum agzı acık bakıyo bana o ne oyle fln diyolar yaa...

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ben hala bulamadım ya bu hava filtresinden bi kaç gün sonra düzceye gidecem ordan bakacam bakalım oralarda var mıymıs

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    duzceyede motorla gidemedim o yuzden arastırma sansım olmadı...

Motosikleti
    Honda Beat Turbo :D
    hocam gel gidelim beraber sanayiye bende bakıcam scooter için olmadı "kırcalı"ya söyleriz onlar edit :K&N getir miyorlarmıs yed marka var ama hep otomob,l için .boluda yok evet

Motosikleti
    150 ZC
    bu konuyuda hortlatim bari
    bende çok kararsız kaldım taksammı takmasammı diye belki benim gibi düşünen arkadaşlara yardımcı olur bu topic . .

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı PcKopatGhostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi tabiki filtre yakıtla direkt alakalıdır.. ne kadar fazla hava, o kdar fazla patlama ve bir o kadarda yakıt.. tabi sonuç olarak performans..
    ben denedim hiçbir artış görmedim yakıtta . artarsa sundan artar ses hosuna gider . habire ara gazı verirsin anca ondan
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Artık Yok...
    performas filtreleri her zaman faydalıdır faydasız diye bir şey olmaz zaten fizik kanunalarına ter olur motor normal filtreyle %40 hava alırken takıcağınız özel carbon yada açık filtre ile %80 lere varan hava alıcak bu performansınızı tabiki etkiliycek ama şehihr içinde düşük devirlerde benzin yakışınızıda etkiliycek yüksek devirlerdede tam tersi araba az benzin yakıp çok hava alıcak bu seferde motorunuz az yakıcak bu fizik kanunu çok basit bir şey etkime ve tepkime

k&n green gibi firmalar bu gün nascar gibi amerikanın çok büyük organizasyonlarına sponsor oluyorlar

bazı arkadaşlar diyorki iyi olsa firmalar kullanırdı firmalar hiç bir zaman extreme ürünleri standart donanıma koymazlar hava filtresi maliyetli bir Şeydir firma için ayrıca her keze hitap etmez bazısı sesi sever bazısı sevmez firmalar standart mal üretirler o stadartı bozma yada standartta kullanma opsiyonunu kullanıcılara bırakmışlardır

firmalar kendilerini garantiye almak için maksimum titizlik gösterirler bu yüzden normal kutu içi filtre kullanıyorlar kendileride kutu içi filtrelerin hava akışını çok kesdiğini biliyorlar ama %100 de güvenli açık hava filtresinin adından belli açıkda öyle %100 bir güvenilicek yanı yok bir su kaçsa çamur sıçrasa bir şey olsa ki bu araba içinde geçerli bazı arkadaşlar kağutun altında desede hava açık hava filtreleri çamurluğa kadar indirilirki tam verimli çalışsın araalardada umarım anlamışsınızdır

arkadaşlara konuya gelicek olursak motorunuza yerine göre doğru filtreyi kullanırsanız verim alırsınız bazısının hava filtresi yukardadır yani güvende kolay kolay kirlenmez bazısının çok aşağıda hatta açıkdadır benim tavsiyem carbon açık hava filtresi olucakdır carbon kaplama olduğu için çevre unsurlardan etkilenmez su böcek çamur v.b zaten yukardaki arkadaşda carbon hava filtresi takmış motoruna ben K&N aradım çokda bulamadım türkiyede yokmu ne birileri bir katalog tel nosu verirse biliyorsa iyi olur

piyasada simota falan çin malları varda onlarada güvenemiyorum

Motosikleti
    yamaha xt600
    Alıntı kamikaze48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresi inşallah fazla yaktırmıyodur kısacası fazla yaktırırmı
    hava filtren eskisine nazaran daha sık ise yani hava emişi daha zor olursa yakıt artar.Daha serbest ise yakıt tüketimi azalır.En iyi performan hiç takmamakta verir.Fakat tozu emmesini göze alıyorsan.

Motosikleti
    Çekik gözlü 125'Lik:D(mondial Mt)
    abilerim öncelikle yeni üye oldum hepinize selamlar saygılarkonuyu başından okudum benmde mondial 125 mt'm war bu performans hava filtresi benm motoruma gidermi yani olurmu cevap yazarsanız sevinirim
    scooter modifiyesi yapılcak yer aranıyo:silent:

[COLOR="Red"][B][U]ÇekiK GözLü Scooter[/U][/B][/COLOR]:queen:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler