Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düzensiz Rolanti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    6200 kmde Mondial MR Vulture kullanıyorum. Ankara soğuk malum, rolantim düzensizleşti. İlk çalıştırdığımda rolantiyi 1600 d/d ye çekiyorum. 10 dk sonra 3000 d/d ye çkıyor kendiliğinden. Düşürüyorum tekrar 1600 d/d ye, bu seferde sabah yine çok düşmüş oluyor. Normalmidir yoksa yapılması/bakılması gereken birşeyler mi var? Karbüratör, hava ve sibop ayarı yeni yapıldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Rolantiyi motor iyice ama iyice ısındıktan sonra ayarla. Havalar simdi epey soğudu. Oyüzden hareket etmeden önce herzamankinden daha uzun süre jiklesi varza onuda açarak çekerek neyse işte motoru ısıt.

dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    motor isinmadan rolantiyi ayarlama randan alamassin surekli yuksek yada alcak olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

hatta bana kalitsa motorla dolas en son isin bitince rolantiyi ayarla

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Bu havalarda gayet normal bir durum. Yalnız hava ayarını biraz açabilirsin sabahları daha düzenli çalışır. Ben kendim ayarladım saat gibi maaşallah. Motor buz gibi olsada 1500 devirde, çok sıcak olsada 1500 devirde sabit kalıyor. Yalnız bu ayarı çok uzun sürede tutturdum. Motorun ne durumda olduğuda önemli.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Bu durum gayet norma. Sabah motor ısınana kadar jikleyi kullanacaksın bukadar.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Jikle kullanmıyorum ondan oluyor o zaman. Normal bir durumsa sorun yok. Teşekkürler.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Herşeyi sübaplara bağlamayın arkadaşlar , sabah jikleli çalıştır motor ısınınca rölanti yükselir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)