Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GT250R Silindir Sesi ( Motor sesinden anlayanlar için) Normal Mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RapForLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSF 600 Bandit
    Arkadaşlar merhaba.
    Motorun silindir sesleri bana sıkıntılı gibi geldi. Ya uzun süredir kask kullandığım için kulağım alışmamış yada bir sıkıntı var. Motor sesinden anlayan arkadaşlar videoyu bi izleyip yorum yapabilir mi? 15. saniyeden 23. saniyeye kadar arka silindir, 24. saniyeden sonuna kadar ön silindir sesi.

Bir kaç kişi egzantirik sesi dedi .. Bazıları normal dedi bir karara bağlayamadık ..

Şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümitersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    Benim motorun çalışma sesiyle ayni.bende yag degisimi falan yapmistm ama ayni degisen bisey olmadi. V motor boyle calisiyo demekki
    RapForLive bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    İlk defa sübap sesi diyorum , her şeye sübap diye atlayanlara gıcık olurum ama . Çünkü bize gt arızası geldıgınde mutlaka sübaplar tırt cıkıyor .
    RapForLive bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Normal gibi, ekzantirik zinciri sesi gazı kestiğinizde devir tam rolantiye yakınkende gelir, yani az gaz vermede ve gaz verip rolantiye inme arasında ses gelir.Susturucuyu elinizle kapatıpta dinleyebilirsiniz sesini tam olarak.

Anormal bir vuruntu zincir sallanması yok gibi, güvendiğiniz veya birinin tavsiye edebileceği sallamasyon olmayan ustaya gösterebilirsiniz kafanızın rahat olması açısından.

Ayrıca evet...iki silindir 90 derece motor böyle çalışır tangır tungur

RapForLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSF 600 Bandit
    Alıntı ümitersoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun çalışma sesiyle ayni.bende yag degisimi falan yapmistm ama ayni degisen bisey olmadi. V motor boyle calisiyo demekki
    Bende Motul 10w40 5000 ve castrol power1 kullandım sesinde hiç değişme olmadı. Normal demek ki.

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa sübap sesi diyorum , her şeye sübap diye atlayanlara gıcık olurum ama . Çünkü bize gt arızası geldıgınde mutlaka sübaplar tırt cıkıyor .
    Sübap ses yapıyor desek sübap ayarı da yapılmıyor bunlara . Ne yapmak gerekir?

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal gibi, ekzantirik zinciri sesi gazı kestiğinizde devir tam rolantiye yakınkende gelir, yani az gaz vermede ve gaz verip rolantiye inme arasında ses gelir.Susturucuyu elinizle kapatıpta dinleyebilirsiniz sesini tam olarak.

Anormal bir vuruntu zincir sallanması yok gibi, güvendiğiniz veya birinin tavsiye edebileceği sallamasyon olmayan ustaya gösterebilirsiniz kafanızın rahat olması açısından.

Ayrıca evet...iki silindir 90 derece motor böyle çalışır tangır tungur
    Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim . Sanırım benim kulak kasktan dolayı sesi unuttuğu için fazla gürültülü geldi bana. İçim rahatladı biraz da olsa. Büyükçekmece tarafında usta gibi usta da yok. Usta dedikleri adam ekzantrik zinciri değişecek dedi iki silindirinde de .. işçilik dahil 800 tl fiyat verdi. Ustanın bilgisini buradan anlayabiliriz.
    Suzuki GSF 600 Bandit ile Devam eden Bir Sevda ..
    O Eksozun Sesi ve Rüzgarın Yüze Vurması .. Anlayamazsınız

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı RapForLive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Motul 10w40 5000 ve castrol power1 kullandım sesinde hiç değişme olmadı. Normal demek ki.

Sübap ses yapıyor desek sübap ayarı da yapılmıyor bunlara . Ne yapmak gerekir?

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim . Sanırım benim kulak kasktan dolayı sesi unuttuğu için fazla gürültülü geldi bana. İçim rahatladı biraz da olsa. Büyükçekmece tarafında usta gibi usta da yok. Usta dedikleri adam ekzantrik zinciri değişecek dedi iki silindirinde de .. işçilik dahil 800 tl fiyat verdi. Ustanın bilgisini buradan anlayabiliriz.

Onlar şimli diye bılıyorum , ama şim inde ayarı var merak etme fabrıka degerlerı olsun yeter
    RapForLive bunu beğendi.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)