Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

marş sonrası göstergelerin gidip gelme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha mt-25
    4000km x-city sahibiyim. marş a basınca göstergedeki ışıklar gidip geliyor.sanki kontagı kapayıp açmışım gibi oluyor.
    akü değerleri normal, ölçtüğümde 12,7v görünüyor, şarj voltajıda 14v küsür. bir arkadaşımda aynı scooter dan var ama bu sorunu yaşamıyor. bu sorunu başka yaşayan varmı, çözmek için nereye bakılmalı?
    marş yükünü daha rahat kaldırması için akünün yanına kapasitör takmayı düşünüyorum.? iş yapar mı ?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ilk başlarda bende de aynısı oluyordu. gaza bastıkça ışık geliyordu ama sonradan anladım ki gazla değil titreme ile ilgiliymiş. almış olduğum bilgi ve tahmine göre kablolarda temassızlık var. geçen servise götürüp komple bakım yaptırdım birşey çıkmadı. bende söylemeyi unuttum tabiki. yolum geçtiğinde soracağım, kısa sürede sorarsam senide bilgilendiririm ama aküyle alakalı değildir.
    mehmetenis ve zuluman bunu beğendiler.

33mersin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    Aynı sıkıntı benim motosikletimde de vardı. Üzerindeki akü golden markaydı ancak hiç bir zararıda yoktu üç yıl öyle kullandım daha sonra akü bitince yuasa akü aldım taktım sorun kendiliğinden bitti. Sende böyle kullan akü bittiğinde yuasa akü al tak sorun bitsin
    mehmetenis ve zuluman bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı 33mersin33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sıkıntı benim motosikletimde de vardı. Üzerindeki akü golden markaydı ancak hiç bir zararıda yoktu üç yıl öyle kullandım daha sonra akü bitince yuasa akü aldım taktım sorun kendiliğinden bitti. Sende böyle kullan akü bittiğinde yuasa akü al tak sorun bitsin
    Bu her ortam da gerçekleşecek bir durum değil . Arkadaşım gösterge kablolarını kontrol et , fazer 600 ile ustam 3 saat uğraşmıştı bulana kadar
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    yamaha mt-25
    sorun çözüldü aküm tam dolu değilmiş. 15 tl ye ataba at-660 akü şarj cihazı aldıp 7 saat şarjda bıraktım.
    beni yanıltan akü ölçtüğümde 12,7v görüp tam dolu sanmam. biraz araştırdığımda 12v aküler için

Tam doluyken 14.4V
    5/6 doluyken 13.8V
    4/6 doluyken 13.2V
    3/6 doluyken 12.6V
    2/6 doluyken 12.0V
    1/6 doluyken 11.4V
    Boşken 10.8V olarak ölçülür. soğuk havalarda ayrıca akünün kimyasal reaksiyonlarını yavaşladığından
    verimi bir birim düşer
    yani 3/6 sı dolu iken 2/6 sı doluymuş gibi davranır.
    bilgiler alıntıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)