Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kalkışlarda ses ile kafa kaldırması? Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Merhaba arkadaşlar, motoruma iki kişi binince kalkışlarda 2. vitese geçmeye yakın şöyle tak diye bir ses geliyor ardından ön kafa kaldırıyor çok hafif, amörtisörlerin rahatlayıp tekrar basıldığını görüyorum.

Birde bu sorun mesela rampa olan tali yoldan ana yola çıkarken ikinci vitese düşürüyorum yavaşlıyorum ama torkundan da düşmesini istemiyorum, ordada aynı şekilde gazlıyorum, gazı yiyor sonra rahatlayınca tak diye bir ses yine kafa kaldırması bizi arkaya hafif atması?

Motorum 1300 kmde 720 kmde yağı değişti bakımları yapıldı.

Bu sorunu nasıl çözebilirim çözüm önerilerinizi bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Hiçbirşey anlamadım dostum

Motosikleti
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbirşey anlamadım dostum
    O zaman başına gelmemiş olma ihtimali çok yüksek 1. vitestesin kalkıyorsun arkanda 80kglık biri var, kalkarken yarım debiriyaj yaparak yavaş yavaş debriyajdan elini çekiyorsun, tam çektiğin sırada tak diye bir ses ve kafa kalkması. Bu kez anlamış olmalısın

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu dediğin bende düşük devirlerde rolanti de kalkarken yapıyor ve motor soğukken oluyor şuan 26 mı 27 bindeyim

ha birde şöyle yapıyor 1 ile hızlandın 2 ye attın elin debriyajda fazla gaz verdin yarım debriyajla bırakıyorsun yarım debrajday ken sorun yok tam kavrayınca tak diye ses çıkıyor ve motor o vitesteki devrine ulaşıyor

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dediğin bende düşük devirlerde rolanti de kalkarken yapıyor ve motor soğukken oluyor şuan 26 mı 27 bindeyim

Tecrübem az olduğu için, acaba çoğu tek silindir 125 cc klasmanındaki motorlarda mı oluyor böyle diye de düşündüm, sanki böyle gücü yetmiyormuşta sonradan hah topladım der gibi bir his veriyor bana. İlk bakımdan sorna olduğunu düşünüyorum ondan öncesinde yoktu sanki yada dikkatimi çekmemiş bilmiyorum.

Motosikleti
    bizim motorlar aynı blokları kullanıyor sadece sizin silindir 162 cc lik benim 135 cc ben 2013 te aldım motoru hala debraj değiştirmedim o ses hep var soğukken düşük devirde kalkarken tak die kavrıyor yada yukarda anlattım düzenleme yaptım öyle bir şey yapıyor ama sorun yok tam kavrama notasına gelirken yapıyor

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorlar aynı blokları kullanıyor sadece sizin silindir 162 cc lik benim 135 cc ben 2013 te aldım motoru hala debraj değiştirmedim o ses hep var soğukken düşük devirde kalkarken tak die kavrıyor yada yukarda anlattım düzenleme yaptım öyle bir şey yapıyor ama sorun yok tam kavrama notasına gelirken yapıyor
    Aynen demek istediğimi anlamışsın, aynı olay. Çözümü yok sanırım debriyajı çok yavaş ve dikkatli bırakırsan sadece o sarsma azalıyor.

Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman başına gelmemiş olma ihtimali çok yüksek 1. vitestesin kalkıyorsun arkanda 80kglık biri var, kalkarken yarım debiriyaj yaparak yavaş yavaş debriyajdan elini çekiyorsun, tam çektiğin sırada tak diye bir ses ve kafa kalkması. Bu kez anlamış olmalısın

çin malı motorların çoğunda mevcut bu olay debriyaj balataların dandikliğinden oluyor.benim lifan pony motorumdada oyle debriyajı tam bırakacakken tak diye kapıyor motor ileri atıyor kendini anlatmak istediğin bu sanırsam özellikle yüksek devirlerden vites attıkdan sonra debriyajı bırakırken gırç diye ses çıkarıyor ama sorun değil 7000 km dir öyle kullanıyorum bi 10000 daha devirir fazla kafana takma vites geçişlerin de zorlanma yoksa problem yok demekdir.ama çok rahatsız oluyorsan balataların orjinalinden daha kaliteli muadili varsa ondan tak sorun geçer
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    dyorum ya benim 27 bin oldu hala aynı daha debryiaj değiştirmedim ilk motoru aldığımdada 2 ile kalktım 1 hafta motor soğukken ve hızımız düşük devir yüksek iken tak diye kavrıyor

Motosikleti
    Alıntı jakabo_ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı motorların çoğunda mevcut bu olay debriyaj balataların dandikliğinden oluyor.benim lifan pony motorumdada oyle debriyajı tam bırakacakken tak diye kapıyor motor ileri atıyor kendini anlatmak istediğin bu sanırsam özellikle yüksek devirlerden vites attıkdan sonra debriyajı bırakırken gırç diye ses çıkarıyor ama sorun değil 7000 km dir öyle kullanıyorum bi 10000 daha devirir fazla kafana takma vites geçişlerin de zorlanma yoksa problem yok demekdir.ama çok rahatsız oluyorsan balataların orjinalinden daha kaliteli muadili varsa ondan tak sorun geçer
    Çok teşekkür ederim, zannetmiyorum uygun debriyaj balatası bulacağı rahatsız ediyor etmesine ama sürüş keyfini azaltıyor yoksa bir sorun yok. debriyajı çok daha yavaş bırakacağım artık ne yapalım.

Motosikleti
    bben okadar problem etmiyorum o sesi bi fazla gaz verince yapıyor bide soğukken yapıyor diğer türlü ses gelmiyor

hatta bileniniz varmıdır bilmiyorum motosikletlerde arka jantın göbek içinde 3 yada 4 adet lastik takoz vardır benimkinde onlar bozulmuş boşluk oluşmuş yolda giderken gazı bırakıyorum motor normal gidiyor gaza ani olarak basdığımda o boşluk benı silkeliyor sanki zincir de boşluk varmiş gibi kafam geriye gidiyor ama dert değil biraz daha kibar gaz veriyorum benim gibi arazide çok zaman geçirirseniz kros yaparsanız takozlar çabuk bozulabiliyor.balataları bende değiştirmek istiyorum ama bi kere motor söküldümü daha hayır gelmiyor o motordan.bakımı haric tabiki

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Kusura bakma kardeş hiç arızalı motorum olmadı pek bilmiyorum o yüzden , ama o dediğini çok yaşadım . Motorun kaç binde
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Kusura bakma kardeş hiç arızalı motorum olmadı pek bilmiyorum o yüzden , ama o dediğini çok yaşadım . Motorun kaç binde
    Yukarıda yazdım 1300 kmde, sorunu bulduk Çinli olmasıymış
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Şimdi yazacağım , gücümüz buna yettiiiyorr tamammııııı timi çıkacak diye yazmadım .
    CT.ATC ve telike bunu beğendiler.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Çok teşekkür ederim, zannetmiyorum uygun debriyaj balatası bulacağı rahatsız ediyor etmesine ama sürüş keyfini azaltıyor yoksa bir sorun yok. debriyajı çok daha yavaş bırakacağım artık ne yapalım.
    mh drift ile stunt yapan bir eleman daha uzun süre idare ediyor diye cbf 150 balatası kullanıyordu. bilginiz olsun.
    CT.ATC bunu beğendi.

Motosikleti
    Şimdi yazacağım , gücümüz buna yettiiiyorr tamammııııı timi çıkacak diye yazmadım .
    Şimdi orası öyle ama yapacak birşey yok, bunu kabul ediyoruz

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Şimdi orası öyle ama yapacak birşey yok, bunu kabul ediyoruz
    Kardeşim sizde geçin geçtiğim yollardan , biz durdul yerde öğrenmedık bunları
    CT.ATC ve abaf11 bunu beğendiler.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)