Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bu grenajı düzeltebilirmiyim

Motovento
    REKLAM ALANI
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    ybr kafa grenajım çizildi yenisini almayı düşünüyorum ama bunuda sanayide oto boyacılar düzeltebilirmi diye düşünüyorum sonuçta metal aksam olmadığı için plastikde kalan o çizik şekiilleri kalır diye tahmin ediyorum bunları bi maddeyle falan düzeltebiliyorlarmı acaba yok sadece boyarlarmı

Ride your way

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    dikkat ederseniz çoğu arabanın tamponuda plastik ama boyanıyor. boyacılar plastik aksamları da boyuyorlar. tabi plastik üzerinde çalışması biraz daha zor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    boyanır yılmazcm da boyanmasına o cizikler cok derin değil sıfırlayabilirlermi merak ettiğim
    Ride your way

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı
    boyanır yılmazcm da boyanmasına o cizikler cok derin değil sıfırlayabilirlermi merak ettiğim
    macunu ona göre çekiyorlar. bizim arabanın tamponunda vardı bu tarz çizikler. iyi bi usta sıfır gibi yaptı arabayı.

çiziklerin derinliğne göre ya zımparayla sıfırlayıp boyarlar ya da ince macun çekerler. iyi bi ustaya götür sen
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    teşekkürler
    Ride your way

benim arabamın ön karlığı fiberglass ve geçen kazada parçaladım sağ tarafını
    arkadaşım boyacı idi o halletti, zor ve pahalı bişi diil
    istiyorsan ona ulaşabilirsin

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    çok ciddi bişy yok aslında kırık olsaydı önce polyester elyafla birleştirip bi zımpara sonra macun astar boya felan cillop gibi olurdu. ama bu daha basit bi kaportacı halledebilir. ben bizim nuovonun çamurluunu bööle yapmıştım orijinal
    çamurluğa 120 ytl istemişlerdi ben boya hariç 2.5 ytl ye polyester le hallettim boyayamadan satmak zorunda kaldık. heralde çok ucuza mal edebilirdim.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

CaDDe_BoSTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp
    arkadasım o duzelır kafanı takma yenısını almana gerek yok,benım scooterın cızıldı grenaj ben yenısını sıparıs verdım plastık ama benımkı

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bence gerek yok o oyle kalsın
    Yeni yine yeniden

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hemen anlatayım
    o bölge bi güzel zımparalanır ama su zımparası ile okşanarak yani ince ince bölge temizlendikten sora çiziklere çelik macun çekilir bi kere daha zımparalanır tabi kuruduktan sora ....bi adet siyah sprey boya ile o bölgeyem rütuş yapılır bi ince zımpara azcık okşayarak ince ince ,nazik bi kat daha sprey boya ve en son .son kat onunda spreyi var ...sonkattan sorada bi ince okşama.bi kat daha son kat cila pasta işte sana sıfır granaj ...okurken zor zannedersiniz ama değil kuruma zamanını katmazsak toplam 1 saat sürer
    hatta kırık granajlarıda arkadan sunfix ile tamir edebilirsiniz ... bu yöntemlede boyarsınız toplam maliyet 20 ytl yi bulmaz ..tabi granaj bundan ucuzsa uğraşmaya gerek yok ...ayrıca boyacılar gramajla boya satar motorunuzubi boyacıya götürürseniz 100 gr boya alın ve bi kenara koyun çizik oldumu bu boyayı oraya bi fırça ile sürüp kurumasını bekleyin inceden bi zımpara bide son kat attınız mı sıfır olur
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    direkt boyacıya arkadaş hiç merak etme fıstık gibi olur merak etme.
    japondan şaşma,çine bulaşma........

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    abı ne guzel anlatmısın oylesen bu ısı bılyorsun... bırınde hussar modıfıyesı yapılmıstı onudamı sen yapmıstın yoksa karıstırıyormuyum
    Yeni yine yeniden

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boyacı benim anlattığım iş için en az 50 ytl alır oysa kendin bu işi 20 belkide daha aza halledersin
    bide arkadaşlar aynı fiyata gelse bile bişileri yapabilmek insana ayrı bi haz verir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

yzb bozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Gerçi kopleye gerk yok ama sen kople boyayı soydurup yeni bir ince macun o bölgeye bira fazla!Sonrasında siyah bi boya atıldığı zaman sen bile şaşırırsın yeni olur.boyada mevcudtur boyacılarda paraya gerek olmaz.Sen kaportacıya götür on dk.halletsinler ama akşama kadar kurumasını bekle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler