Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

haftada 5 birim lastik inmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,çok şükür çok sevdiğin bir cbf150'm var,Allah herkesin gönlüne göre, istediğini ve hayırlı olanı nasip etsin.Motoru hergün kullanıyorum.Sorunum ön lastiğim 1 haftada 5 birim hava kaybediyor.Arka lastikte sıkıntı yok.Tamirci kontrol etti patlak çatlak jantta yamuk yok , çözüm olarak sprey sıkalım kesilir dedi.spreyi sıkıncada jant içten çürüyeceği için kabul etmedim.zeminden desek zaten yan çantalar sebebiyle ön lastik hep havada duruyor.sorunu Anlayamadım ve çözemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Ön tekerleği komple söküp fazla hava basarak su dolu küvetin içinde kontrol etmek

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Benimde arka lastikte oluyor ama 5 birim değil 30 31 basıyorum 17 18 lere iniyor. Biraz yamukluk var. nasıl düzeltebiliriz usta önerebilir misiniz?

Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön tekerleği komple söküp fazla hava basarak su dolu küvetin içinde kontrol etmek
    yaptık bu sistemi ama yokkaçan biyer

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Alıntı bagımlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde arka lastikte oluyor ama 5 birim değil 30 31 basıyorum 17 18 lere iniyor. Biraz yamukluk var. nasıl düzeltebiliriz usta önerebilir misiniz?
    25 basıyorum 1 haftada 20 ye iki hafta durursa 15'e düşüyor ayarlamış kendini

yardımcı olabilecek fikir verebilecek arkadaşımız yokmudur.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Aynı sorun bendede var kardeş.. 1 hafta sonra 5 10 bırım arası düşüyor.. geçen unutup baya kullandım hava basınca gidon rahatladı.. Ama ben normalde iç lastikli olan metzeller me22 yı tubeless kullanıyorum lastikci bundan oluyodur dedi ama arka neden inmiyor bilmiyorum.. jantımda iyi durumda gayet motor ztn 10bıne yenı geldı daha.. balansına baktırdım skntı yok.. çözemedim senin gibi.. haftada 1 hava basıp öyle çıkıyorum yola..
    blueway2 bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bendede var kardeş.. 1 hafta sonra 5 10 bırım arası düşüyor.. geçen unutup baya kullandım hava basınca gidon rahatladı.. Ama ben normalde iç lastikli olan metzeller me22 yı tubeless kullanıyorum lastikci bundan oluyodur dedi ama arka neden inmiyor bilmiyorum.. jantımda iyi durumda gayet motor ztn 10bıne yenı geldı daha.. balansına baktırdım skntı yok.. çözemedim senin gibi.. haftada 1 hava basıp öyle çıkıyorum yola..
    aynen tıpkısı benimkide tecrübeli arkadaşlarımız vardır bunu yaşayan bu durumun çözümü nedir acep

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    konu güzel janta az zımpara yapıp kenarlara bir sıvı sürenlerde varmış...
    blueway2 bunu beğendi.

siboptan da olurmu?
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    sibop iğnesi takılı kalabiliyor belki ondan dır ama bakmışınızdır
    blueway2 bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    2010daki racer 200 ümün arka lastik aynı sizinki gibi iniyordu... lastiğin havasını biraz indirip tamir köpüğündan biraz sıkıp bekledim.. 5-10 dakka sonra havasını normal doldurdum... sorunum çözülmüştü...
    ayrıca 2005 model çinli motorumun arka tekerine 2 sene önce de lastik tamir köpüğü sıkmıştım...
    hala çürüme pas vs yok...
    siz de tamir köpüğü sıkın... bütün tüpü boşaltmanıza gerek yok ... 20-30 saniye basılı tutun yetecektir...
    blueway2 bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    şamyelli lastiğe tamir köpüğü olmaz di mi?

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şamyelli lastiğe tamir köpüğü olmaz di mi?
    şambryelliye köpük olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010daki racer 200 ümün arka lastik aynı sizinki gibi iniyordu... lastiğin havasını biraz indirip tamir köpüğündan biraz sıkıp bekledim.. 5-10 dakka sonra havasını normal doldurdum... sorunum çözülmüştü...
    ayrıca 2005 model çinli motorumun arka tekerine 2 sene önce de lastik tamir köpüğü sıkmıştım...
    hala çürüme pas vs yok...
    siz de tamir köpüğü sıkın... bütün tüpü boşaltmanıza gerek yok ... 20-30 saniye basılı tutun yetecektir...
    Tamircide aynısını önerdi fakat ben jantıçürütürüz diye yapmamıştım sıkıntı olmayacaksa dediğiniz gibi mantıklı geliyor.teşekkür ederim.çünkü bu şekilde hep akılda kalıyor sürekli düştümü havası kontrol et dur can sıkıcı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu güzel janta az zımpara yapıp kenarlara bir sıvı sürenlerde varmış...
    hocam motor 2012 model yani jantta pas neyim yok neresine atacaklarki bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sibop iğnesi takılı kalabiliyor belki ondan dır ama bakmışınızdır
    baktım evet klasik yöntem tükürükledim falan ama kaçıran yok
    polo34 bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Lastıkcı bı ara Cbr ye bi sıvı sürüp öyle hava basmıştı kaçak oluyo diye.. ondan sonra asla inmemişti.. Zift gibi siyah bişeydi.. Ama tamir köpüğü çare olcaksa denemekte fayda var tabi.. bi bakayım ona ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Az bişey lastik köpüğü sıktık düzeldi.nasıl bişey anlamadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)