Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Titreşim ve Ses

Motovento
    REKLAM ALANI
    AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    İyi günler arkadaşlar..

Motoran Mtr 100 (v2), modeli motosikletim var şuan 4800 km'de son 500km dir. motosiklet çok titremeye başladı. ve zırıltı sesi geliyor bir türlü nereden geldiğini anlayamadım 5000 ile 7000 devir arası çok belirgin. sizce bunların sebebi ne olabilir? normalmidir ?
    Not: yağını zamanında değiştirdim hep. her 900km yağ değiştirdim. castrol 10w40 koydum hep.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Titremeyen motor var mı ki ? O zırıltı sesi motorun içinden gelmediği sürece bir önemi yok, vida bağlantılarını kontrol et plastik conta flan kullan vs

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Subap ayarın kaçmış olabilir

900 km'dede yağmı değiştirilir,paranıza yazık
    Motora bakım böyle olur diyenler olacaktır ama,bence israftan başka birşey değil

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarın kaçmış olabilir

900 km'dede yağmı değiştirilir,paranıza yazık
    Motora bakım böyle olur diyenler olacaktır ama,bence israftan başka birşey değil
    katılıyorum. +1

Motosikleti
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum. +1
    Dediğiniz doğru ancak, gerçekten yağ zift gibi oluyor değiştirmek zorunda kalıyorum. Yeni olduğundan'mıdır nedir bilmiyorum ama öyle. bakalım ilerleyen zamanlarda ne olucak.

Bugün servise gittim. Sübab ayarını sordum gerek yok dedi yetkili usta ses motor kısmından gelmiyormuş, bir ara depo falan tamamen söküp düzgünce topluyacak. bakalım görücez

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    motor baglantı civatalarını kontrol ettir uygun olan torkta sıktır faydası olacagını düsünüyorum. gecmiş olsun

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Direksiyonda boşluk olabilir mi acaba..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Şu sübap ayarı kaçmış olabılır dıyenler , sübap'ın sente'nin ne oldugunu bılıyor mu acaba . Adam zırıltı diyor sübap ayarı kacmıstır dıyorsunuz . Kardeş çinlilerde bu normaldır

Motosikleti
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu sübap ayarı kaçmış olabılır dıyenler , sübap'ın sente'nin ne oldugunu bılıyor mu acaba . Adam zırıltı diyor sübap ayarı kacmıstır dıyorsunuz . Kardeş çinlilerde bu normaldır
    Yapabilecek bir şey yok diyorsunuz yani. O zaman satıp başka bir marka alacağım gerçekten rahatsız ediyor. Honda Cbf 150'de böyle bir şey mevcut'mudur?
    daha hiç binme veya test etme şansım olmadı ikinci el almayı düşünüyorum'da. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba arkadaşım ,

Bende aynı sorunu yaşamıştım , belirli bir devirde titreme ve zırıltı gibi ses geliyordu,nereden geldiğini anlayamadım önce, sonradan farkettim ki direksiyon sanki geziyor gibiydi. Titriyordu,sesde geliyordu. Boşluk varmış meğerse, sen titreme zırıltı diyince aklıma boşluk geldi.

Vidaları vs de gevsemişse ses gelir,bunu da dikkat et.Yukarıda bir arkadaş yazmış.
    mterayes26 bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap ayarı kısmına değil yağ değiştirme kısmına onay verdim ustam. e artık bi el atarsınız arkadaşın motoruna.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşım ,

Bende aynı sorunu yaşamıştım , belirli bir devirde titreme ve zırıltı gibi ses geliyordu,nereden geldiğini anlayamadım önce, sonradan farkettim ki direksiyon sanki geziyor gibiydi. Titriyordu,sesde geliyordu. Boşluk varmış meğerse, sen titreme zırıltı diyince aklıma boşluk geldi.

Vidaları vs de gevsemişse ses gelir,bunu da dikkat et.Yukarıda bir arkadaş yazmış.

Tamam Cumartesi günü servisine götürüp gereğini yaptıkdan sonra sonucunu buraya yazarım. Teşekkür ederim

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı AydınOğlu09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapabilecek bir şey yok diyorsunuz yani. O zaman satıp başka bir marka alacağım gerçekten rahatsız ediyor. Honda Cbf 150'de böyle bir şey mevcut'mudur?
    daha hiç binme veya test etme şansım olmadı ikinci el almayı düşünüyorum'da. Şimdiden teşekkürler.
    ybr 125 al , daha iyidir . 2.5 lt 100 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:06 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşım ,

Sıkıntısı bu değil dostum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap ayarı kısmına değil yağ değiştirme kısmına onay verdim ustam. e artık bi el atarsınız arkadaşın motoruna.
    Ben sana yazmadım ki o cevabı neden üstüne alındın , el atılacak yanı yok . Küçümseme değil çin malı
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)