Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu karbüratörden türkiyede bulunurmu acaba?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba. motorumu aldığımdan beri içiyor bildiğiniz benzini. serviste konuldan 30 tllik benzin ile 18 km gitmiştim. (motorum 3 aylık)

neyse fazla mevzüya girmeyeyim. karbüratörde fabrika hatası oldugunu düşünüyorum ve değişmek istiyorum.

karbüratörümün kodu pd24j ama googleye yazdığımda harhangibi bir türk satıcı bulamadım.

ebaydan alsam alırım ancak 15 - 20 günde geliyor ve ben 20 gün motor kullanmazsam kafayı yerim heralde. çünkü motorum sökülü şuanda ve bütün kablo tesisatını yeniliyorum suanda.

bence mutlaka PD24J'nin bi karşılığı vardır türkiyede bulmam için. garantiden alabilirsem oda olabilir aslında. ebayda karbüratör 60 tl ama apacheden almak istersem 220 tl.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    kardeş karbüratörün tamiri için yardımcı olabilirim. kargoyla gönderebilirsiniz. Motorun marka ve modelini yazarsanız ve sorununuzu yardımcı olurum.iyi akşamlar.
    dockerengin ve sahin08 bunu beğendiler.

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    Reserved...

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş karbüratörün tamiri için yardımcı olabilirim. kargoyla gönderebilirsiniz. Motorun marka ve modelini yazarsanız ve sorununuzu yardımcı olurum.iyi akşamlar.

hocam ben karbüratörü söktüm önümde duruyor şuanda. diyaframında falan problem yok prinç memelerde problem var sanırım. onları tamamen temizleyip takacağım eğer olursa ve fazla yakıt yakmaya devam ederse karbüratörü değiştirmek isterim. eğer olmazsada değiştireceğim.

motor dedğimde atv bu arada. ben motor diyorum her yerde.
    ileri seviye bilgisayar onarımı - mekanik - elektronik - yazılım

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    8-10 liraya sanayide bulabileceğiniz tofaş karbürator tamir takımı var içindeki iğneler bazen ummadık bir motor karbüratörüne uyabiliyor bilgin olsun. Arızayı bulursanız burdan da yazarsanız sevinirim.

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    http://www.aliexpress.com/premium/pd24j.html?ltype=wholesale&SearchText=pd24j&d=y&or igin=y&initiative_id=SB_20141022085336&isViewCP=y& catId=0
    flush royale bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Arkadaşım bildiğin scooter karbüratörü bu ve tüm yedek parçacılarda bulabilirsin. Kralı 80 tl.

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bildiğin scooter karbüratörü bu ve tüm yedek parçacılarda bulabilirsin. Kralı 80 tl.

hocam bu karbüratör japon malı olduğu için pahalı biraz. 150 tlye aldım ben sabahleyin. 85 tlye ise çinmalı olanı vardı ben japon malı tercih ettim. sanırsam karbüratörümde fabrika hatası var. bu karbüratörü taktığımda motorun sesi bile değişti. geceleyin taktığım için deneme şansım olmadı inşallag yarın deneyeceğim. yakıtında düşüş olur umarım. v8 motor gibi akıtıyor benzini çünkü

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen..
    Bilinen adıyla GY6 karburatör, 150 cc çin malı scooterların üzerindeki karburatördür.. Elektrikli otomatik jigle vardır üzerinde.

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen..
    Bilinen adıyla GY6 karburatör, 150 cc çin malı scooterların üzerindeki karburatördür.. Elektrikli otomatik jigle vardır üzerinde.
    hocam benim motor 200 cc bi yanlışlık olmasın ? ayrıca scooterde değil atv.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Furkan gönder bakalım kardeşim kargo 8 -10 lira tutar. bak son teklifim ona göre

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Alıntı Furkan916 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diyaframında falan problem yok prinç memelerde problem
    şu kısımları okurken aklım nerelere gitti hele prinç memeler acayip

karbüratörün resmini koyaydın iyiymiş...ama...halletmişsin zati...

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Furkan gönder bakalım kardeşim kargo 8 -10 lira tutar. bak son teklifim ona göre
    hocam yukarda yazdım zaten problemi çözdüm yeni karbüratör alarak :D

ben az çok anlıyorum bu işlerden ama karbüratörlü motorları hiç sevmiyorum istersen motorları değişek :D

çok istiyosan gönderim eski karbüratörü ama

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    hocam yukarda yazdım zaten problemi çözdüm yeni karbüratör alarak :D

ben az çok anlıyorum bu işlerden ama karbüratörlü motorları hiç sevmiyorum istersen motorları değişek :D

çok istiyosan gönderim eski karbüratörü ama
    200 cc ye duzgun , orjınal bır karbüratör 300 tl dir . Karbüratör hemen bozulmaz gidip boş yere para dökmeyın kı almıssın
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    hocam benim motor 200 cc bi yanlışlık olmasın ? ayrıca scooterde değil atv.
    MOTOR aynı MOTOR... 150-200cc karb. aynıdır.
    2 teker takarsan motor, 4 teker takarsan ATV diye satılıyor. Go-kartlarda da vaaaaar..

http://www.amazon.com/150cc-Scooter-.../dp/B007SWU3KK

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 cc ye duzgun , orjınal bır karbüratör 300 tl dir . Karbüratör hemen bozulmaz gidip boş yere para dökmeyın kı almıssın
    valla ben 160 tlye aldım pazarlıkla 150.

çok met etti satan arkadaş. ama tamda servisti aldığım yer. her dakka motosiklet gelip gidiyordu.

bana japon karbüratör oldugunu söyledi çokda kalite bişey dedi. markası mikuni idi sanırım.

ayrıca bana bide bu karbüratörleri sökersen daha çalışmaz dedi ben temizleek için napcam dediğimde bi yer gösterdi ama unutttum şimdi

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    valla ben 160 tlye aldım pazarlıkla 150.

çok met etti satan arkadaş. ama tamda servisti aldığım yer. her dakka motosiklet gelip gidiyordu.

bana japon karbüratör oldugunu söyledi çokda kalite bişey dedi. markası mikuni idi sanırım.

ayrıca bana bide bu karbüratörleri sökersen daha çalışmaz dedi ben temizleek için napcam dediğimde bi yer gösterdi ama unutttum şimdi
    Karbüratör temızlık ıstemez öyle hemen , hayırlı olsun . 3. karbüratörüm 185 bın de daha açılmadı
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ya arkadaşlar pekçok motorun karbüratörünü söktüm hatta adım bi ara karbüratör hakana çıktı fabrika hatası ne demek onu anlıyamadım aşırı saçma geldi.
    Karbüratörün 3 ana noktası vardır.
    1-hava ayarı (gaz kolunun her kapalı oldugu anda hava burdan alınır ve benzinde ona göre gelir.
    2-şamandıra ayarı ( karbüratöre ne kadar benzin dolucagını gösterir genelde alt etek agzına kadar dolmalıdır.)
    3-diyafram ignesi ( benzin akışını ayarlar)

bunlara bakarsın bozuk degilse daha ne degiştiriyosun aşırı acemi biri degişir ona bişi demem.
    manifoltun yırtıkmı havamı alıyo motorun bi yerden merakmı ediyosun çok basit hava ayar vidasını tornavidayla sayarak kapa istop ederse motor hava almıyodur.

Karbüratör dedigin sökülür hava tabancasıyla bütün delikler açılır benzin yada mazotlada yıkanır şamandıra ve hava ayarı oynanmadan toplanır.
    esasında bozmanız imkansızdır mümkün degildir imkansızzz bu 3 yerde sıkıntı olur krank degilki boşluk yapsın değiştir onda bile krank kolu degişir.
    bizim kuryeden gelme tamirciler degiştirir tabi.

Not:karbüratörün arada bir altındaki tahliye vidasını açın benzin ve tortu boşalsın ben öyle yaparım araziye çıkmadan önce.
    Salih_T, dockerengin ve Ms_TunC bunu beğendiler.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar pekçok motorun karbüratörünü söktüm hatta adım bi ara karbüratör hakana çıktı fabrika hatası ne demek onu anlıyamadım aşırı saçma geldi.
    Karbüratörün 3 ana noktası vardır.
    1-hava ayarı (gaz kolunun her kapalı oldugu anda hava burdan alınır ve benzinde ona göre gelir.
    2-şamandıra ayarı ( karbüratöre ne kadar benzin dolucagını gösterir genelde alt etek agzına kadar dolmalıdır.)
    3-diyafram ignesi ( benzin akışını ayarlar)

bunlara bakarsın bozuk degilse daha ne degiştiriyosun aşırı acemi biri degişir ona bişi demem.
    manifoltun yırtıkmı havamı alıyo motorun bi yerden merakmı ediyosun çok basit hava ayar vidasını tornavidayla sayarak kapa istop ederse motor hava almıyodur.

Karbüratör dedigin sökülür hava tabancasıyla bütün delikler açılır benzin yada mazotlada yıkanır şamandıra ve hava ayarı oynanmadan toplanır.
    esasında bozmanız imkansızdır mümkün degildir imkansızzz bu 3 yerde sıkıntı olur krank degilki boşluk yapsın değiştir onda bile krank kolu degişir.
    bizim kuryeden gelme tamirciler degiştirir tabi.

Not:karbüratörün arada bir altındaki tahliye vidasını açın benzin ve tortu boşalsın ben öyle yaparım araziye çıkmadan önce.
    değerli bilgiler..

bu forumu bunun için seviyorum.. Güzel bilgiler buluyorsun.. hepsini de bilgisayarıma kopyalıyorum..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)