Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motor aldım...Vitesler zor geçiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    TEMBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 mg
    Biliyorum forumda böyle çok başlık var ama, acemiliğime verin lütfen. Mondial 150mg sıfır aldım. Motordaki malzemeler tırt, kalitesiz evet. Şimdilik sorunum - umarım ilk ve son olur- vitesler çok zor geçiyor. Motor daha 30 km de olduğu için mi böyle ? Park halindeyken boşa alamıyorum. Hatta diğer viteslere de çok zor geçiyor. Motoru kapatıp tekrar çalıştırınca ya da biraz gazlayınca ya da hareket edince düzeliyor. Hareket halindeyken vites geçişleri normal.

Birde arkadaşlar ben bu servisin koyduğu yağın olsa olsa Ayçiçek yağı olacağını düşünüyorum. Kaliteli bir yağ ile değiştirmeli miyim yoksa 500 km bakımını beklemeli miyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    beni düşüncem;
    yağ için ilk 500 ü bir devirin derim.
    vites için ise, benim 20.000 de sizin bahsettiğiniz sorun başladı, çözüm olarak vites kolu söküldü, bağlantı yerinden yağlandı ve sorun seri atmalarda geçti.
    durduğum yerde bazen vites geçmeme sıkıntısı bende de olabiliyor.hatta ilk defa yazıyorum şuan, motoru aynen sizin gibi yeni aldım daha 100 km olmadan 1-2 defa vites durur haldeyken geçmeme olayını yapınca sinirden kafayı yiyecektim sonradan triğini buldum.gçemediği zaman debriyajı bırakıp tekrar sıkıp attırmayı deniyorum, sorunsuz geçiyor durur vaziyetteyken.1-2 defa ışıklarda vites geçiremeden kalmışlığım dahi vardır, her motorda olabiliyor
    çok da karamsar olmayın, yeni motor ennihayetinde.

Hayırlı uğurlu olmasını dilerim, tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Mondial 150 mg
    Teşekkür ederim İlker, senin de tekerin düz bassın.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    zaten motorun vitesleri hareket halinde iken daha rahat geçer, motorun rodajda olmasınında payı vardır tabi. zamanla düzelir, sizde hareket halinde iken vites değiştirmeye çalışın

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosungta boş ışığı yakmasına rağmen birinci vitese atma durumu vardı rodaj yağı varken. Durduğu yerde çalıştırmak bildiğin risk oluyordu :D
    Yağını değiştirdiğim günden beri problem kalmadı, biraz kullanıp yağını iyi bir şeyle değiştirebilirsin

Motosikleti
    Mondial 150 mg
    o zaman 500 bakımına kadar böyle devam edeyim. bakımda kaliteli bir yağ koydurturum ya da kendim yaparım.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten motorun vitesleri hareket halinde iken daha rahat geçer, motorun rodajda olmasınında payı vardır tabi. zamanla düzelir, sizde hareket halinde iken vites değiştirmeye çalışın
    sorunda o ya zaten, ışıklarda çok sıkıntı yapıyor :D

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni düşüncem;
    yağ için ilk 500 ü bir devirin derim.
    vites için ise, benim 20.000 de sizin bahsettiğiniz sorun başladı, çözüm olarak vites kolu söküldü, bağlantı yerinden yağlandı ve sorun seri atmalarda geçti.
    durduğum yerde bazen vites geçmeme sıkıntısı bende de olabiliyor.hatta ilk defa yazıyorum şuan, motoru aynen sizin gibi yeni aldım daha 100 km olmadan 1-2 defa vites durur haldeyken geçmeme olayını yapınca sinirden kafayı yiyecektim sonradan triğini buldum.gçemediği zaman debriyajı bırakıp tekrar sıkıp attırmayı deniyorum, sorunsuz geçiyor durur vaziyetteyken.1-2 defa ışıklarda vites geçiremeden kalmışlığım dahi vardır, her motorda olabiliyor
    çok da karamsar olmayın, yeni motor ennihayetinde.

Hayırlı uğurlu olmasını dilerim, tekeriniz düz bassın

dostum vites durduğu yerde 1 e geçmeyince ben de debriyajı bırakıp tekrar sıkıp atıyorum. anormal bi durum varsa bilgilendirir arkadaşlar heralde
    TEMBEL bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

emre186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni BS125
    Motorunda hiç bir sıkıntı yok rahat olabilirsin, zaten üstatlar anlatmış rodaj aşamasında ve rodaj yağıyla sert olabilir diye fakat bende bir çinli motor sahibi olarak sana söylüyorum; motoru durdurduktan sonra vites geçmiyorsa az ileri ittir tık diye geçiyor. Ben çoğu zaman 1 de dururum durduktan sonra boşa alırım az hareket ettirdin mi sorun kalmıyor. Bazen boşa aldığımı sanıyorum her şey normal tam tam debriyajı bırakıyorum bir zıplıyor motor boştan 1 e geçiyor namussuz o yüzden 1 de durup boşa alıyorum daha garanti geliyor tabi işin içinde çinli olması da var, yama ybr de bilerek bu zıplamayı yapmaya çalıştım vitesi kendin değiştirmezsen değişmiyor. Tadı damağımda kalan bir parçaydı
    TEMBEL bunu beğendi.
    mortingen şıtraze olmamak için koruyucu ekipmansız yola çıkmayın..

Ya küçük cc de normaldir boşa durduğu yerde geçmeyebilir veya 1e falan. Ayağınızla azcık ileri veya geri ilerletin teker azcık dönsün o zaman geçer.

Motosikleti
    Kanuni BS125
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya küçük cc de normaldir boşa durduğu yerde geçmeyebilir veya 1e falan. Ayağınızla azcık ileri veya geri ilerletin teker azcık dönsün o zaman geçer.
    geri çekince olmaz, arka tekerin ileri dönüp zincir ve içindeki dişliyi hareket ettirmesi lazım o arada vites geçiyor.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı emre186 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geri çekince olmaz, arka tekerin ileri dönüp zincir ve içindeki dişliyi hareket ettirmesi lazım o arada vites geçiyor.
    geri olsada olur.
    motor geri hareket edince de zincir ve sanzıman dişlileri hareket eder
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Kanuni BS125
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geri olsada olur.
    motor geri hareket edince de zincir ve sanzıman dişlileri hareket eder
    bende geri götürürken atmıyor vitesi onun ki farklı olabilir yada sizinki.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    normalde bu ileri geri hareketteki mantık, karsılıklı gelen yada gelmeyen dişlileri hareket ettirip konumlarını değiştirmektir.

ileride ki sanzıman hareketini geri harekette de yapar, yapmalı

Motosikleti
    Mondial 150 mg
    Boşa pek geçmiyor, viteste bırakmak zorunda kalıyorum hep. özellikle 1 ve 2 de takılıyor durduğu yerde. neyse zaman gösterecek anlaşılan Arka amortisörler çok gıcırdıyor deli oldum yahu gacur gucur ne yapabilirim buna ?

Motosikleti
    Kanuni BS125
    Yağla.. yeri değil de şu cg lerde sarı parçalar kullanıyorlar çok şık duruyor onların adı neydi ?

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Kardeşim İçindeki yağı, değiştir sebebi ise servisler dandik yağ koyuyor. bu motosikletlerin şanzıman ile motor aynı yağı kullanıyor.
    TEMBEL bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)