Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Soğuk havada jikle kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Malum havalar soğudu. sabahları çalışmayan motor başlıkları bu aydan sonra daha da sık açılmaya başlar.
    adam elinde kalem kağıt bişeyler anlatıyor ama ben pek bişey anlamadım.
    En azından ne yaptığına bakarak benzer sorunları yaşayanlar faydalanabilir değil mi.
    http://youtu.be/P-cPO1bmTJ0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba ,

Jikle üç kademeli değil mi ? en alttaki kademeyi sıcak havalarda, sogukta yukarı çeker, öyle çalıştırırız . Başka bir durumu mu var ?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Jikle üç kademeli değil mi ? en alttaki kademeyi sıcak havalarda, sogukta yukarı çeker, öyle çalıştırırız . Başka bir durumu mu var ?
    o motordan motora değişir mesela benim motorumda videodaki gibi jikle var elden, kademesi falan yok yarısını çekiyorum çeyrek gazla marşa basıyorum çalışıyor.. bazı motorlarda gaz vermeden çalışır buda motordan motora değişiklik gösterir.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motordan motora değişir mesela benim motorumda videodaki gibi jikle var elden, kademesi falan yok yarısını çekiyorum çeyrek gazla marşa basıyorum çalışıyor.. bazı motorlarda gaz vermeden çalışır buda motordan motora değişiklik gösterir.
    tesekkür ederim, kışın kullanmam gerekecek. Daha iki gün önce çalışmadı motor,halbuki kış gelmedi daha ..

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkür ederim, kışın kullanmam gerekecek. Daha iki gün önce çalışmadı motor,halbuki kış gelmedi daha ..
    benimde öyle ya marşa basıyorum biraz çalışıp tekrar stop ediyor mecbur jikle çekiyorum daha eylül ayında

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)