Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorbisiklet yapımı hakkında bir soru :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Forumda ilk günüm arkadaşlar. Merhabalar... Lise öğrencisiyim. Chopper stili motorlara karşı kanım kaynıyor. Bende bunun üstüne bisiklet stili bir şeyler yapmayı düşündüm. Yarıyıl tatiline bisiklet olarak çıkartacağım fakat sonrası için 2. el motosiklet alıp onun motorunu bu bisiklete monte etmeyi düşünüyorum. Soruma gelecek olursak. Kanuni adlı firmanın ürettiği düşük kalite motoru monte etmeyi düşünüyorum. Ben bu motosikletin motorunu sökebilir miyim. Monte ederken herhangi bir sorunum olurmu yoksa parça motor bulabileceğim bir yer var mı ? 1000 lira kadar bi bakiyem var arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    içindeki ateşi anlıyorum dostum. ama şunlar var:

-bir motosiklet motoru bisiklet iskeletine monte edilemez. motorun çalışırken yaptığı titreşim iskeleti dağıtır.

-bütün sistemleri değiştirmen gerekecek. (tekerler, jantlar, fren sistemi -çok önemli-.)

gibi gibi...

Ama fikir vermesi açısından Ankara'da gördüğüm bir amca bisikletine 2 zamanlı moped motoru takmıştı, arka dişli neredeyse jant boyutundaydı.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazın başında 50 cc kit alıp bisiklete takıcaktım fakat 500 lira gibi bir maliyeti olacaktı bisiklet hariç
    2. konu çevirmeye girersen dert

ExTReMe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Tornado200
    1000liraya 2.el bi elektrikli bisiklet veya bi escooter al kafan daha bi rahat olur bence
    Ne vergi derdi var ne plaka derdi..

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazın başında 50 cc kit alıp bisiklete takıcaktım fakat 500 lira gibi bir maliyeti olacaktı bisiklet hariç
    2. konu çevirmeye girersen dert
    Kardeş şu sıralar arıyorum bulamadım bir türlü ehliyet vb bir sıkıntı oluyor mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Alıntı ExTReMe34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000liraya 2.el bi elektrikli bisiklet veya bi escooter al kafan daha bi rahat olur bence
    Ne vergi derdi var ne plaka derdi..
    Elektrik olayını düşündüm fakat hem hız hemde mesafe beni sıkıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içindeki ateşi anlıyorum dostum. ama şunlar var:

-bir motosiklet motoru bisiklet iskeletine monte edilemez. motorun çalışırken yaptığı titreşim iskeleti dağıtır.

-bütün sistemleri değiştirmen gerekecek. (tekerler, jantlar, fren sistemi -çok önemli-.)

gibi gibi...

Ama fikir vermesi açısından Ankara'da gördüğüm bir amca bisikletine 2 zamanlı moped motoru takmıştı, arka dişli neredeyse jant boyutundaydı.
    Motorun cc boyutu zaten düşük olacaktı. Önerebileceğin başka taktik var mı dostum bu işi gerçekten istiyorum...

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    http://www.aliexpress.com/item/50CC-GAS-Motor-Bicycle-2-Stroke-Engine-Kit-Motorized-Bike/2000090520.html

Frenleri güçlendirmek te sana kalmış.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.aliexpress.com/item/50CC-GAS-Motor-Bicycle-2-Stroke-Engine-Kit-Motorized-Bike/2000090520.html

Frenleri güçlendirmek te sana kalmış.
    neler var yahu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı basad4242 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda ilk günüm arkadaşlar. Merhabalar... Lise öğrencisiyim. Chopper stili motorlara karşı kanım kaynıyor. Bende bunun üstüne bisiklet stili bir şeyler yapmayı düşündüm. Yarıyıl tatiline bisiklet olarak çıkartacağım fakat sonrası için 2. el motosiklet alıp onun motorunu bu bisiklete monte etmeyi düşünüyorum. Soruma gelecek olursak. Kanuni adlı firmanın ürettiği düşük kalite motoru monte etmeyi düşünüyorum. Ben bu motosikletin motorunu sökebilir miyim. Monte ederken herhangi bir sorunum olurmu yoksa parça motor bulabileceğim bir yer var mı ? 1000 lira kadar bi bakiyem var arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum...
    Bence gereksiz bir uğraş ve maliyet olur senin için. Hatta herkes için.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    paranı biriktir motosiklet al bunlarla uğraşma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)