Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir yağmur koruma

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaşlar hepinize selamlar öncelikle...

Arkadaşlar yağmurlar yağmaya başladı Malum garajımızda yok motorsiklet dışarda kalıyor.

Arkadaşlar motorlada uzun yola çıkıyorum 300 km flan zincir konusunda hassasım o yüzden zinciri 800 km de bir yağlıyorum kullandığım yağ L1 Berner Ketenli motorsiklet zinci yağı

Yağmurun bu zincirdeki yağa zararı olur mu?

Zinciri yağmurdan maximum koruma için normal motorsiklet zincir yağından başka kimyasal olarak başka ne takviye yapabiliriz (gres vb)?

Suya maximum dayanıklı önerebilceğiniz zincir yağı markası ?

Yağmurda kalan motor için bu km de zincir yağlama aralığı(800km de bir ) yeterlimi?(Not zincir çok uzun gitsin gibi bi derdim yok 20.000 de değiştircem zaten normal süresinden erken bitmesin onun derdindeyim)

Ek olarak bide suya dayanıklı disk kilidi önerisi olan varsa ? (Alarmlı olup olmaması önemli değil)

Değerli bilgileriniz için şimdiden çok teşekkürler
    fz6_fazer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Zincir o-ring, veya X-ring ise ;
    180 dereceye kadar dayanikli olan, yagmur itici özelliği bulunan, çamur toz ve kir barındırmayan Würth yağlayici oneririm.
    Biraz tuzludur, ama ben yinede öneririm

Öte yandan, Alarmlı disk kilitlerin hiç biri suya dayanikli değildir.
    Kisa zaman sonra alarm özelliği bozulur, normal kilit olarak kullanmaya devam edersin.
    cbrr125 bunu beğendi.

Öneriniz için çok teşekkür ederim dikkate alıcam fakat son dediğimde şunu kastettim yani ben zaten alarm özelliğini istemiyorum zaten normal kilit olarak kullanıcam fakat bir süre sora paslanıyor anahtar dönmez hale geliyor buna maksimum dayanıklı disk kilidi sormak istedim

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı cbrr125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öneriniz için çok teşekkür ederim dikkate alıcam fakat son dediğimde şunu kastettim yani ben zaten alarm özelliğini istemiyorum zaten normal kilit olarak kullanıcam fakat bir süre sora paslanıyor anahtar dönmez hale geliyor buna maksimum dayanıklı disk kilidi sormak istedim
    Ben şu kilidi kullaniyorum ;

http://www.feyizoglu.com/8304-Disk-Kilidi-canta-Kablo_44397.html#0

Ama bunda bile bi süre sonra anahtar dönmez hale gelebiliyor.
    Öyle durumlarda kilit mekanizmasının içine WD-40 sıkarak sorunu çözüyorum.
    cbrr125 bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    kilidin paslanmasina karsi yilda 2-3 defa wd40 veya normal motor yağiyla yaglamaniz yeterli. şırınga yardimi ile ,icine nufuz etmesi onemli.
    cbrr125 bunu beğendi.

Öyle yapıyordum da ben malzeme adiliğinden sanıyordum demekki ne kadar kaliteli malzeme olsada yılda 1-2 defa isticek wd40 teşekkür ederim yorumlar için...

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Yağmurda zincire birşey olmaz, arasıra yağlarsınız gözle bakın yağ görünüyorsa parlak gibi yağlama yapmayın gözükmüyorsa yağlama yapın.Kilidin deliğinden içeriye herhangi ince bir yağ damlatabilirsiniz, 1-2 tl ye ince makine yağı satılıyor nalburda veya kırtasiyelerde.
    cbrr125 bunu beğendi.

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    gresle eski motor yağını karıştırırsanız yağmurda idare eder diye düşünüyorum, ucuz yolu ve tabiki jantı kirleten yolu

Öncelikle yorum için teşekkürler fakat fazla ekonomik yola kaçmak istemiyorum işin ucunda ciddi kazalara sebep olabilcek durumlar ortaya çıkabiliyor(Allah korusun) gres yağmura çok dayanıklıdır o noktada güzel fakat toz toprak ne varsa toplar diye düşünüyorum.

İpone nin zincir yağları sanki güzel gibi geldi arkadaşlar yağmur konusunda teflon bazlı olması su geçirmez falan diyor ama ?

Şu gres in toz toprak toplama olayı bir çözülse gres yağmur falan dinlemez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)