Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

runner hararet problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar 2 ay önce büyük baskılar sonucu ( hanıma ) 2000 model bi runner aldım çok temizdi makina. şimdiki problemi 5 dk çalıştığında hararet yapması ve istop etmesi hararetten dolayı hiç anlamıyorum teknik olarak dahada servise götüremedim .. problem neden kaynaklanabilir bu arada su soğutmalı motor teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Biraz daha ayrıntı vermen lazım.

Fan açıyormu açmıyor mu? Fan açtığı halde mi hararet yapıyor?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

sanırım fan açmıyor bir kaç kişi muşir'den olabilir dedi ama ben bi fan sesi duyamadım ön taraftan

not : hep aynı zamanda hararet yapıo aşağı yukarı şimdi gidip çalıştırsam gene 10 dk içinde 1 hafta sonra gitsem çalıştırsam gene 10 dk içinde

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    3 sebep olabilir.

1.Fan müşürü veya fan arızalıdır açmıyordur.

2.Eğer varsa termostat arızalıdır açmıyordur.

3.Radyatörde tıkanıklık vardır yeterli soğutma yapamıyordur.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Önce fanın çalışıp çalışmadığını kontrel et, müşürün fişini sök ve o uçları birbirine değdir, normalde fan çalışması lazım. Çalışmıosa sorun müşürde değildir (büyük ihtimalle) fan la ilgili elektrik tertibatını kontrel et, en başta sigortayı. Müşür ve fan motorunda sorun yok ise termostatın çalışıp çalışmadığına bak (bu biraz daha profosyoneldir sanırım yapamazsın).
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

gülüceksiniz belki ama müşir'in yeri nerdedir acaba?

not : bide msn'ni ekledim sizin bgorke@hotmail.com eğer ordan ulaşabilirsem çok daha hızlı olucak teşekkürler

selam muşürün yerini buldum üstteki sokati söküp direk bağladım ve fan devreye girdi sürekli çalışmaya başladı daha sonra motoru çalıştırdım ama gene hararet yaptı ve suyu koyduğum kapaktan dışarı atmaya başladı suyu sanki ters çalışıyomuş gibi normalde suyu devir daim yapması gerekirken dışarı atmak istiyor teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler