Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Osram'dan motosikletler için Night Racer ve X-Racer performans ampulleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Osram, motosiklet sürücüleri için ürettiği Night Racer ve X-Racer ampullerini geliştirerek ürün portföyünü genişletiyor ve yolda daha fazla ışık sunuyor. Hava koşullarının sıkça değişebildiği yol koşullarında bile artık motosiklet sürücüleri bu ampullerle güvenle evlerine varabilecekler.

Night Racer 110, titreşime daha dayanıklı yapısıyla artık %110 daha fazla (standart ampule göre) aydınlatma sunuyor.

Daha alt kategorideki Night Racer 50 ise, yine titreşime dayanıklı yapısıyla %50 daha fazla (standart ampule göre) aydınlatma sunuyor.

Eğer xenon görünümü arıyorsanız X-Racer size göre. X-Racer 4200K renk ısısıyla %20 daha fazla (standart ampule göre) aydınlatma sunuyor.

Bu ampuller tekli ve ikili paketler halinde temin edilebiliyor.

Kaynak : http://www.geceucusu.com/topic/6391-...ans-ampulleri/
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    Tr de nerden weya hangi siteden sipariş werebiliriz, bilginiz warmi?

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Alıntı adige_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tr de nerden weya hangi siteden sipariş werebiliriz, bilginiz warmi?
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/osram-night-breaker-h7-plus-ampul-120467523
    Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür
    GARAJ Müdavimi

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    karşıdan geleni mahveder bu aydınlatma..

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Markopaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/osram-night-breaker-h7-plus-ampul-120467523
    night breaker lar farklı nıght racer lar farklı

türkiyede bulamadım ben bunlardan , eğer kısa farlarınız ayarı ise karşıdan gelene zararı yoktur , adam akıllı yolu aydınlatır ;)

online satış sitesi bulan varsa , paylaşırsa sevinirim
    Passionately in love with Motorcycle

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    %50'den sonrası ömür açısından kısa. Özellikle sürekli farlar açıksa 550 saate kadar ömrü var.

adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    Güncel
    Satilan site ariyorum :-)
    (h4 35w night racer)
    Uykusuzcorap, M.balibey ve 07DFB18 bunu beğendiler.

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Yutdışında var, çoğu satıcıya yazdım Avrupa Birliği ülkelerine gönderebiliyorum diyorlar...
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Yukarıda verilen modeli değil ancak, hazır başlığı yakalamışiken, Osram nightbreaker'ın standart modelini alıp taksam, far tasını eritme ihtimali nedir?

Düzelterek sorayım bu tip ampüller far taslarını eritmeye sebeb olmazmı?

Cehaletten soru geldi aklıma bu tipler xenon değildir umarım?, çarşı xenon'a karşı (daha doğrusu çakma xenon'a)

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda verilen modeli değil ancak, hazır başlığı yakalamışiken, Osram nightbreaker'ın standart modelini alıp taksam, far tasını eritme ihtimali nedir?

Düzelterek sorayım bu tip ampüller far taslarını eritmeye sebeb olmazmı?

Cehaletten soru geldi aklıma bu tipler xenon değildir umarım?, çarşı xenon'a karşı (daha doğrusu çakma xenon'a)
    Piyasada otomobiller için bulunan nightbreaker'dan farkı bunların daha dayanıklı olması. (Osramın söylediğine göre)

Farınızdaki ampul 55w ise nightracer 110 kullanabilirsin, (hs1) 35w ise nightracer 50 kullanman gerekir, 55w kullanırsan far reflektörü erimez ama islenir-kararır. Bu ampuller xenon değil, yüksek performanslı halojen ampuller.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    nightbraker kullanan var mı? ciddi düşünüuyorum illa beyaz olması şart değil 4300K olsun yeterki aynı akü ve watt ile daha fazla aydınlatsın. evdeki ampullerde hep şanssızım 2 yıl olmadan ekonomik ampullerim bozuldular. Motosiklette de temkinliyim 1 yıl sonra cortlayacaksa hiç almayalım.

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı MeHMeTK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yutdışında var, çoğu satıcıya yazdım Avrupa Birliği ülkelerine gönderebiliyorum diyorlar...
    Bir ara distribütöre sorar buraya yazarım, satış noktaları hakkında.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Alıntı Selçuk Keleş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada otomobiller için bulunan nightbreaker'dan farkı bunların daha dayanıklı olması. (Osramın söylediğine göre)

Farınızdaki ampul 55w ise nightracer 110 kullanabilirsin, (hs1) 35w ise nightracer 50 kullanman gerekir, 55w kullanırsan far reflektörü erimez ama islenir-kararır. Bu ampuller xenon değil, yüksek performanslı halojen ampuller.
    Cevap için teşekkür ederim, yanılmıyorsam şuan 60w traktör yahut biçerdöver için olan Alaman yapısı bi ampül, ne takarsak patlatıyordu, ampül patlamıyor ancak, ışıması kısa hüzmede biraz güçsüz gibi, ilk fırsatta deneyeceğim, sonuçları yazmaya çalışırım, hayırlı bayramlar.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı Selçuk Keleş adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yukarda verilen Her üç ampul de 60 WATTLIK.. tır... 1600 Lümen ancak 13.2 voltta veriyor.. O zaman da çektiği güç 68 WATT!..
    Çoğu motorda bu ampulu çalıştıracak akü ve tesisat YOK!!!
    6 amperlik akü ve 35 lik ampul yerine takarsanız hiç bir verim alamazsınız, ancak arıza çıkarır..

35 lik ampul kullananlar nightbreaker'a devam. TC de de her yerde var.
    Kesmiyorsa 35 lik zenon...
    Acil112 bunu beğendi.

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarda verilen Her üç ampul de 60 WATTLIK.. tır... 1600 Lümen ancak 13.2 voltta veriyor.. O zaman da çektiği güç 68 WATT!..
    Çoğu motorda bu ampulu çalıştıracak akü ve tesisat YOK!!!
    6 amperlik akü ve 35 lik ampul yerine takarsanız hiç bir verim alamazsınız, ancak arıza çıkarır..

35 lik ampul kullananlar nightbreaker'a devam. TC de de her yerde var.
    Kesmiyorsa 35 lik zenon...
    Nightracer 50 modelinin 35W HS1 modeli de var o nedenle bunu önerdim. Kim hangi modeli kullanıyorsa o tipte almalı, HS1 kullananlar biraz şanssız osram tarafında.
    Diğerleri de H7 için 55W, H4 için 60/55W zaten değişen bişey yok.
    13.2V kısmına takılmayın, onlar test edilen değerler, diğer ampuller de bu şekilde.

Nightbreaker'a devam demişsin de, 35W modeli mi var nightbreaker'ın, sadece 55W var diye biliyorum, bunu takarlarsa farda kararma olabilir.

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Osram Türkiye ile görüştüm, önümüzdeki dönemde bu motosiklet ampullerini getirtmeyi düşüneceklerini belirttiler. Şu anda bu ampuller piyasada bulunmuyor, tabii yurtdışından almak mümkün.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Yurt dışında var fakat AB üye ülkelerine gönderiyor çoğu satıcı. Almanya'da buldum, satıcıya: ''Türkiye'ye gönderir misin'' dedim. ''25 Euro Kargo ödersen gönderirim'' dedi. Ampul 13 Euro bu arada... Pahalı geldi tabi...
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Benim armut tip ampulu phılıps Hs1 35w /35w yaptım aydinlatma armuta göre düzeldi fakat yetersiz osram night brekaer 35W mı 55W mı ?
    Bide far tasını neden yaparsak daha iyi olur ısıya karşı şuan ki plastik eriyeçek ufak bi ısı artışı olsa .

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Arkadaşlar...
    Osram HS1 Night Racer 50 Motorbike Headlight Bulb +50% 35/35 Wattlık ampülü nihayet yurt dışına giden bir abimize sipariş verdim. Fiyatı €20.99... Gelince motosikletime takıp sizlere bilgi veririm. İsteyen olursa tekrar sipariş verme durumum olur. Tanıdık abim her ay İngiltere'ye gidip geliyor. Aklınızda olsun.

http://www.osram.com/osram_com/produ...Id=ZMP_1168307
    hsk ve Selçuk Keleş bunu beğendiler.
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Merhaba arkadaşlar. Osram ampul geldi. Motosiklete taktım, aydınlatma güzel sanki uzunlar biraz daha uzamış gibi.

Yine yüksek performanslı fakat daha ucuz olan modellerden de 3-4 adet istemiştim. Onları da denedim. Philips marka bile var.İnanın Osram'dan aşağı değiller. Ve 1/4 fiyata...Elimde bir ton yedek ampül oldu. İsteyen olursa gönderirim.
    Artes bunu beğendi.
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)