Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bugün Usta Ben Değilim. ( Usta Aranıyor)

Motovento
    REKLAM ALANI
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Benki bu sitede çoğu arkadaşa teknik destek veren, kendi motosikletime lpg uyumunu sağlayan, en ufak civatasına kadar dağıtıp toplayan biri aşşağıdaki sorunda takıldım kaldım. Anlayan arkadaş çıkarmı bilmem. Toplamda 4 -5 tane konu açtım bu tarz şimdiye kadar ama çokta yanıt alamadım sorduklarıma. Nokta atışı lazım. Aksi taktirde vaktim olsa uğraşacak sorun değil, çözerim.
    Arkadaşın çelik 150 cc scooter de dip gazda 2-3 dk sonra yakıt kesiliyor. Akşamda gece 4,5 ta yolda bıraktı meret. Köpeklerle cebelleştik, kamyonculardan sellektör yedik. Karbüratöre giren benzin hortumunu çekip marşa bastığımda hortumdan benzin gelmiyor. Ağzımızla benzini vakumlayıp, hortumu yerine takıp marş yapıyoruz 3-5 marştan sonra çalışıyor. Bu süreci dip gaz yaptığımızda sürekli yaşıyoruz. Yavaş gidersen sorun yok. Depo ile karbüratör arasındaki benzin otomatiği aklımdaki tek arızalı parça. Ya sizce...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Vakum hortumları yanlış bağlanmış yada yırtık patlak catlak vb. bi durum olabilirmi? yada benzin filtresi tıkanmış.
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı babaduru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vakum hortumları yanlış bağlanmış yada yırtık patlak catlak vb. bi durum olabilirmi? yada benzin filtresi tıkanmış.

budur cevabı
    babaduru bunu beğendi.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Meşhurrrr Lpg'li Fastwind 200 R'ın Sahibi Sizsiniz Demek
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı babaduru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortumlarda sorun tok. Filtreye yolda kaldığımızda baktım temiz. Yırtık olamaz sızdırma yok, koku yok. işlem yapılmadan önce normal çalışan bi makiydı. sorun seyir esnasında oldu. yani vakum hortumu benzin girişi de doğru. İlaveten depo kapagıda vakum yapmıyor onada baktım. Bir saat kadar nette araştırdım benzer sorunları yaşayanlara, çogu yol depo ile karbüratör arasındaki otamatiğe çıkıyor. Kendi motorum olsa çekinmeden gider otomatiğin yenisini alır takarım. Sorun ondan olamazsada parçayı yenilemiş olurum. Ama motor benim değil deneme yanılmayı yapmak zorlaşıyor bu noktada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meşhurrrr Lpg'li Fastwind 200 R'ın Sahibi Sizsiniz Demek
    Evet doğrudur. Lpg candır, fastwınd heyecandır. Reklama bak.
    C.Kaan bunu beğendi.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    acaba hortumların eğimi nasıl? veya kelepçeler tam basmadığı için hava giriyor olmasın hortumlardan?
    emme subabı aralık kalıpta karburatörede egzoz gönderiyor olmasın birde? kusura bakma bu saatte bukadar bastı kafam
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba hortumların eğimi nasıl? veya kelepçeler tam basmadığı için hava giriyor olmasın hortumlardan?
    emme subabı aralık kalıpta karburatörede egzoz gönderiyor olmasın birde? kusura bakma bu saatte bukadar bastı kafam
    Hortumların egimi normal sorun yok. Emme açık kaldığında ilk gaz verdiğinde veya rolantide çalışmasında problem yaratır. Benimki durdu bile bu saatte. İşte çalışmama rağmen basmıyor. Sağolasın ilgin için

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    manifolttan cıkan ınce hortumu sök içine üfle em benzin gelmezse benzın vakumun arızalı

MEHMET A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR
    Aynısı benim eski asyaya oldu ilk başta böyle başladı sonra tamamen iptal oldu karbüratör değişince sorun çözülüyor çok pahalı değil zaten karbüratörü.
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    yahu karbvüratör sonra çare hemen bozulmaz , yan sanayı ucuz o da ıs yapmaz orjınal karbüratör 300 tl
    search16 bunu beğendi.

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    anlattıkların benzin otomatigine benziyor. en ucuz deneme yanılma parcası bence
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    halen fırsatım olmadı bakmaya. Dip gaz yapmıyor şimdilik sıkıntıda olmuyor. Dip gaz yapınca film kopuyor.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    karbüratör vakumlu mu fişeklimi
    search16 bunu beğendi.

MEHMET A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR
    Benim ustamın bi lafı vardır 'SAKIN ÇİN MALI ALICAK KADAR ZENGİN OLMA coni'
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MEHMET A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ustamın bi lafı vardır 'SAKIN ÇİN MALI ALICAK KADAR ZENGİN OLMA coni'
    Arkadaş 0 dan yeni başlayan acemi biri olduğundan pratiği öğrenmek için alındı. Yani hurdayada ayırsa sorun değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör vakumlu mu fişeklimi
    Normal çinli scooter karbüratörü. Üzeri gaz pistonlu olanlardan

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    jikle varmı otomatikmi

Motosikleti
    otomatik jikleli. Yanda siyah soketi falan olanlardan.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    üst kapağını yıldızla sök bak bakalım dıyaframda yırtık var mı , varsa değiştir . Yoksa o plasktık dıyaframın sogumasını bekle ve yerıne tak . Kırış kırış olmasın oturmaz yuvaya oturt yavsca gobektn bas ıcerı ıttır . DIyafram yırtık olabılır dip gaz yemıyorsa

Motosikleti
    Asya Shark & Mondial 150hs
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benki bu sitede çoğu arkadaşa teknik destek veren, kendi motosikletime lpg uyumunu sağlayan, en ufak civatasına kadar dağıtıp toplayan biri aşşağıdaki sorunda takıldım kaldım. Anlayan arkadaş çıkarmı bilmem. Toplamda 4 -5 tane konu açtım bu tarz şimdiye kadar ama çokta yanıt alamadım sorduklarıma. Nokta atışı lazım. Aksi taktirde vaktim olsa uğraşacak sorun değil, çözerim.
    Arkadaşın çelik 150 cc scooter de dip gazda 2-3 dk sonra yakıt kesiliyor. Akşamda gece 4,5 ta yolda bıraktı meret. Köpeklerle cebelleştik, kamyonculardan sellektör yedik. Karbüratöre giren benzin hortumunu çekip marşa bastığımda hortumdan benzin gelmiyor. Ağzımızla benzini vakumlayıp, hortumu yerine takıp marş yapıyoruz 3-5 marştan sonra çalışıyor. Bu süreci dip gaz yaptığımızda sürekli yaşıyoruz. Yavaş gidersen sorun yok. Depo ile karbüratör arasındaki benzin otomatiği aklımdaki tek arızalı parça. Ya sizce...
    Zengin Karışım Olabilir Karbüratörde Düz Vida Var Onu Sonuna Kadar Sık Sağa Doğru Sonra 1 buçuk defa Çevir Birazda Rolantiyi Yükselt Sorun Ondan Olabilir

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı PaRSeLLeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zengin Karışım Olabilir Karbüratörde Düz Vida Var Onu Sonuna Kadar Sık Sağa Doğru Sonra 1 buçuk defa Çevir Birazda Rolantiyi Yükselt Sorun Ondan Olabilir

En son çare
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)