Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boya Kodu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hepinize selamlar öncelikle

2012 model cbr 125 sahibiyim renk(Siyah üstüne gri desen) Arkadaşlar motorun olduğu yerde düşmesi sonucu sağ yan granaj (CBR YAZISI OLAN GRANAJ) kırıldı ve pastanın alamayacağı nitelikte çizikler meydana geldi.Sanayiye götürdüm usta tel koyup kaynağa benzer birşey yaptı burası tamam lokal boya atılması lazım çizikler için dedi tamam atalım fakat boya karma meselesine gelince boya karıcak usta sen getir granajı ben kararım dedi

bende boya kodu var bunun tam aynısını nerden getirebilirim küçük bir ilçede yaşıyorum burda bulmak zor öbür türlü ton farkı oluşmasından korkuyorum?

Arka seleyi açtığımda aynen şöyle bir yazı buldum

CBR 125 RC

COLOR:NH-A35M
    CODE:NHA35

Bu boyayı nerden bulabilirim getirebilirim?

motorsiklet(Temsili resim)=http://img0.sm360.ca/images/newcar/2012/honda/cbr125/r/sport/exteriorColors/2012_honda_cbr125-r_sport_noir-asteroide-metallique_echantillon.jpg

CBR yazısı olan granaj hasar gördü

Bilgilerinizi için şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Metalik Astereoid siyah mış rengin ismen karşılığı ama nerder bulunur bilmiyorum.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Boyayı sanayi sitelerindeki nalburlardan yaptırıyorsun. en az 50 gr ve katları şeklinde yaparlar genelde.
    Yalnız mucize bekleme muhakkak ton farkı olucaktır. Ama bu ton farkını yeni ve eski boyalı parçaların yan yana geldiği noktada anlayabilirsin aralarında başka renk bir parça varsa yada parçalar birbirinden uzak sa pek belli olmaz.
    Motoru oto boyacısına boyatıcaksan mutlaka plastik astarı kullansın , kullanmayacaksa sen al ver kullanmasını sağla.
    Plastik parça konusunda oto boyacılar biraz zayıf oluyorlar.

Teşekkür ederim bilgileriniz için astar kullanılcak peki o ton farkını pastayla bi nebze olsun azaltamazmıyız? azaltabilceksek nasıl bir uygulama yapmak lazım öncek kalın sora ince pasta + cila şeklindemi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)