Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bajaj Discover Sis farı (cree led) montajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ,

Araştırmalarım sonucunda, yüksek performans veren cree led içeren sis farı almaya karar verdim . Türkiyede ürünleri bulmak zor ve daha pahalı yurtdışından getirttim.
    Her nekadar vaktim olmasada , sanayi ustalarının bugün olmaz yarın lafları beni bu işe itti.
    çok daha kaliteli bir işçilik çıktığı kanaatindeyim. ;)

Motosiklete yeni başladım bunun ilk adımı 125 cc ve piyasaya giren bajaj discover seçimim oldu.
    Ve motosikletde görünür olmak , ve gece stabil yol sürüşleri için ekstra aydınlatma şart.

İşlemi en basit yoldan ve sıkıntısız halletmek istedim , Garantili motosikletimin tesisatına dokunmadan ayrı bir tesisat yapmaya karar verdim kontaktan bağımsız switch ile Çalışacak

Gerekli malzemeler
    - Çift sis farı ve bağlantı ayakları
    - 3 metre kablo 2mm
    - Switch (anahtar) Gidon bağlantılı
    - 10 amper sigorta ve su geçirmez kabı
    - Röle 12v 40A lehim ayaklı
    - Bağlantı uçları ve koruma kabı
    - Kablo bağı (cırt)

Gerekli ekipman
    - Lehim makinası
    - Yan keski
    - Kargaburnu
    - izole bant
    - Makaron 3mm ve 6mm
    - Makas

Bağlantı şeması

Röle bağlantısı
    87 no'lu bacağa sis farlarının artı(+) sına bağlanacak
    85 no'lu bacağa Şase eksi (-) akü den de şasedende alınabilir ben akü tercih ettim.
    86 no'lu bacağa anahtardaki (switch) pozitif bağlanacak
    30 nolu bacağa switchdeki diğer kablo ve sigortadan çıka uç bağlanacak siortanın diğer ucu Akünün artı (+) kısmına bağlanacak

Dikkat edilmesi gerek hususlar

-Bu bağlantı şekli direkt switch den çalışmaktadır.
    Kontak kapalı ikende çalışır. Orjinal tesisatınıza müdahale olmadığı için sıkıntı yaratmaz.
    Fakat mahallede meraklı veletler var ise , kontaktan almanız faydalı olabilir.
    -Akü ile çalışırken kontak kapalı olsun ve önce eksi(-) kutup başını sökünüz.
    -Bağlantı yer izolasyonlarını özenli yapınız.

Sonuç,
    Farlarda hiza ve yükseklik ayarı yapılmamıştır
    -2500 lümen
    -6500 kelvin

caneroz, mehmetenis, Lucas ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Passionately in love with Motorcycle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    güzel uygulama eline saglık

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    güzel uygulama olmuş...

bunları temin edebiliceğimiz bi link varmı ?

Motosikleti
    Vitello Life 80
    abi cok guzel olmus masallah bu cree led ne oluyo ne gibi farki var vede nerden temin ettin acaba ebayden mi gelisi gidisi ne kadar a mal oldu onlsrida yazsan :D

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    oldukça farkedilir olmuş. röle olmasaydı ne olurdu acaba, yani direk bağlansaydı?

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    ooo çok başarılı bir çalışma olmuş.. hocam fiyat bilgisini ve nereden temin edebiliriz ebay amazon vs yazabilirsen çok memnun oluruz. teşekkürler.

ebay dan temin edebilirsiniz
    sis farı 35$
    switch 2,5$
    elktrik malz 13 TL

zahmet olmazsa link atabilirmisin

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    http://www.dx.com/p/exled-electric-cars-motorcycle-cree-xm-l-u2-led-headlights-modification-lens-strong-light-302629#.U_OW-PlKhKU

örnektir

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    güzel olmuş paylaşım için teşekkürler benimde ihtiyacım var böyle birşeye
    115hilmi bunu beğendi.

direk motorun ön ampulden alınsa elektrik sağ elciğin orayada anahtar yapılsa rölesiz sıkıntı olurmu saygılar

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cree led olanları ışığı belli bir yerde topluyorlar el feneri gibi, merceksiz 12 watt'lık 4 ledli olanları var bunların. Onlar ısığı daha geniş alana yayıyorlar. Ancak karşıdan gelenlerin gözünü alırlar mı bilmem.

1 haftadır kullanıyorum arkadaşlar. Aydınlatma ciddi anlamda görülebirlik açısından fark yaratıyor , kör kavşaklar ve yol bağlantılarında , bu güçlü ışık yüzünden araçlar ne olduğunu bilemiyor ve bana yol vermek için bekliyorlar
    Zifiri karanlık ve virajlı yolda farın gidonla hareket etmesi iyi gibi dursada , gövdede aydınlatmanın olmasının büyük avantaj olduğunu gördüm.

Tüm motosiklet kullanıcılarına gerekli olduğunu düşünüyorum,

Güvenli sürüş için, extra aydınlatma kullanın.

Elktronikçi/ elektrikçi olmamama rağmen bu işin ne kadar kolay olduğunu göstermek istiyorum,
    Şayet kontaktan alır iseniz 12v röle'ye ihtiyacınız olmayacaktır. Daha basitleşecektir bağlantı.
    Bu kullandığım cree led sis farlarında ki bir özelliği atlamışım , tek açma kapamalı anahtarda hızlı bir şekilde açma kapama yapıldığında sırasıyla , güçlü ışık - düşük ışık ve flaşör şeklinde yanıyor. açma kapamada 4-5 sn beklenildiğin her açıldığında Güçlü ışık pozisyonunda yanıyor.
    Yağmurdaki performansını merak ediyorum , bakalım su gördüğünde neler olcak ;)

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinize sağlık, ledlerin aydinlatmasi supermis.. Akü ile arasi nasil rolentide calisrken gaz verip kisinca oynama oluyor mu?

ExTReMe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Tornado200
    Eline sağlık valla ne yalan söyleyim benim xenonlardan daha iyi aydinlatiyo desem yalan olmaz
    Parlaklik ve farkedilebilirlik yanina cabasi

Alıntı Artes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık, ledlerin aydinlatmasi supermis.. Akü ile arasi nasil rolentide calisrken gaz verip kisinca oynama oluyor mu?
    Motor çalışmasada aynı güçte yanıyor, sanırım bunu düzenleyen röle.

Stop altındaki reflektör yerinde led çalışmam oldu, bajaj discover 125 st başlığı altında fotoları yarın paylaşacağım. Arkadanda görünürlüğü arttırmış olduk.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Tebrikler çok güzel ve kullanışlı olmuş ancak muayene veya ruhsatta falan bir sıkıntı olmuyor mu bu tür modifkasyonların? Polis ceza falan yazabiliyor mu?

Sis farı, muayenede sıkıntı yaratmaz. Ekstra bir donanımdır.
    Fakat sis farının camı kırıksa yönleri bozuksa, ayak bağlantısı iyi yapılmamış,aydınlatma hızası çok yukarda ise muayene sorun olabilir.

Guzel bisey olmus. Ama bunu trafikte bir polis cevirmesinde skinti olurmu onuda sormak lazim. Bende allah bana kismet ederse ilk motor olarak yamaha ybr 125esd alicam. Olurda birgun alirsam trafik polisi abilerim var onlara sorar onayladiklarinda antepdeki motorcu murat abimin yanina gotururum. O ne yapacagini bilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Guzel bisey olmus. Ama bunu trafikte bir polis cevirmesinde skinti olurmu onuda sormak lazim. Bende allah bana kismet ederse ilk motor olarak yamaha ybr 125esd alicam. Olurda birgun alirsam trafik polisi abilerim var onlara sorar onayladiklarinda antepdeki motorcu murat abimin yanina gotururum. O ne yapacagini bilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)