Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

600rr Abs sistem montajı hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oha hocam o motosikleti siz kendiniz mi söküp topluyorsunuz helal olsun valla yakıp yutmuşsunuz, acaba işiniz mi bu?
    hocam tornavida ve lokma takımlarını kullanmayı becerebilen herkes söküp takabilir, kitapçıkta en ince detayına kadar anlatıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam tornavida ve lokma takımlarını kullanmayı becerebilen herkes söküp takabilir, kitapçıkta en ince detayına kadar anlatıyor.
    Dogrudur servis kitapcigindan faydalandim. Tum ayrintilar aciklanmis. Eliniz tornavida anahtar tutuyorsa motorun tum islemlerini yapabilirsiniz.

Motosikleti
    Dominar D400
    Elinize sağlık hocam.
    Bakın BURDAKİ arkadaş da 2003 model Aprilla Caponrod'una abs takıyor. Yazısında birçok bilgiye yer veriyor. Benzer konular olduğu için yazayım buraya dedim. Özellikle bulmuş/almış olduğu abs beyni ile ilgili detaylı bilgiler vermesi konuyla ilgilenen arkadaşların işine yarayabilir.
    bilginozi bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık hocam.
    Bakın BURDAKİ arkadaş da 2003 model Aprilla Caponrod'una abs takıyor. Yazısında birçok bilgiye yer veriyor. Benzer konular olduğu için yazayım buraya dedim. Özellikle bulmuş/almış olduğu abs beyni ile ilgili detaylı bilgiler vermesi konuyla ilgilenen arkadaşların işine yarayabilir.
    O arkadaş daha bile detaylı anlatmış. Benim o kadar fırsatım yoktu. Hep kısıtlı zamanlarda uğraşmaya çalıştım ve hep tek başıma. Umarım motosikletine abs takma niyeti olan arkadaşlara yol gösterici olur.
    maktama bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta kitapta hangi vidayı ne torkla sıkacağın bile yazıyor. önemli olan abs yi almak takmak halal olsun.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Videolar geldi. İş yerimde olduğum için editleme programı ile birleştiremedim. Bu noktada kusura bakmayın. ilk 3 videodaki asvaltta önceden stoppie yapıyordu. Şimdi ise fren manetini sonuna kadar sıkmama rağmen arka lastik yerden kalkmıyor bile. Son 3 videoda ise asvalt parlak ve tozlu ama yine fren manetini sonuna kadar sıkmama rağmen kesinlikle kaymadan duruyor. Koruma giymediğim için testleri 60-0km hızda yaptım. Görüşlerimi merak ediyorsanız. Bir daha asla abs siz motosiklete binmek istemem. Fren manetini sonuna kadar sıkıyorsunuz geriye kalan herşeyi abs sistemi kendisi hallediyor. Bence bedeli ne olursa olsun bu sistemi monte etmeye değer.

UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    hacı kask takaydın bari de kötü örnek olmayaydın.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı kask takaydın bari de kötü örnek olmayaydın.
    Normalde takıyorum. Bugün takmadım sadece düşük hızda deneme yaptığım için. Düşük olan hızda tehlikeli hız ama...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    tabi arkadaşın yaptığı işi küçümsemiyorum ama biraz bu işlerden anlıyorsan yapabilirsin, ki kendin yaptığın zaman bi sorun çıktığında da sorunun ne olduğunu anlayabilir, tamiratını yapabilirsin, bu şekilde sürekli usta aramak zorunda kalmazsın

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Çok güzel iş. Tebrik ediyorum. Ben olsam 4000 lira parça parası verip motoru söküp toplayacağıma satıp abs li motor alırdım. Ama azmine hayran kaldım. Tekrar tebrikler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel iş. Tebrik ediyorum. Ben olsam 4000 lira parça parası verip motoru söküp toplayacağıma satıp abs li motor alırdım. Ama azmine hayran kaldım. Tekrar tebrikler.
    Teşekkür ederim. Türkiye'ye 600rr ve 1000rr ın abslisi hiç getirilmedi, 1 tane bile yok sorun da orda zaten. Yoksa en başından beri abs li olmasından yanaydım.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde takıyorum. Bugün takmadım sadece düşük hızda deneme yaptığım için. Düşük olan hızda tehlikeli hız ama...
    hocam yaptığın iş için eline sağlık sakın yanlış anlama daha önce paylaştığın videonun birinde de kasksız görüntülerin vardı yapma gözünü seveyim bak burda 16 17 yaşında kardeşlerimiz de var kötü örnek oluyorsun. o videodaki yorumun da normalde takardım bugün takmadım olmuştu. az önce bi başlığı kapattım motorla kaza yapıp hayatını kaybediyor. diceksin belki can benim canım sanane kardeşim.. ama kötü örnek oluyorsun.. kask kafa içindir ayna için kol için değildir. lütfen takın. üstünde motor ceketin olduğunu görüyorum. saygılarımı sunarım
    Yiğit Can

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    hocam yaptığın iş için eline sağlık sakın yanlış anlama daha önce paylaştığın videonun birinde de kasksız görüntülerin vardı yapma gözünü seveyim bak burda 16 17 yaşında kardeşlerimiz de var kötü örnek oluyorsun. o videodaki yorumun da normalde takardım bugün takmadım olmuştu. az önce bi başlığı kapattım motorla kaza yapıp hayatını kaybediyor. diceksin belki can benim canım sanane kardeşim.. ama kötü örnek oluyorsun.. kask kafa içindir ayna için kol için değildir. lütfen takın. üstünde motor ceketin olduğunu görüyorum. saygılarımı sunarım
    Estağfirullah. Söyledikleriniz çok doğru. Kasksız olarak paylaştığım için özür dilerim. Kasksız oluşum örnek alınmasın lütfen, doğru bişey değil her hızda kaza yapılabilir.
    telike bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    hayırlı olsun
    takipteyim

gelsin sorular

abs devreye girince çat çat çat veya benzeri ses çıkıyor mu?
    virajda abs gerçekten işe yarıyor mu ?
    ıslak yoldaki performansını da görmek isterim

eeeenn ucuz kaça maledebilebilir (diğer eleman 1.000 tl (bin tl) altına maletmiş)
    kurulumda dikkat edilmesi gereken yerler nelerdir
    her motora uyar mı abs sistemi
    tüm sistemi hazır şekilde mi almalıyız yoksa parça parça toplasak uyar mı birbirine
    kampana frene abs takılıyor mu? yoksa önce kampanayı disk frene mi çevirmek gerek ?
    bilginozi bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    takipteyim

gelsin sorular

abs devreye girince çat çat çat veya benzeri ses çıkıyor mu?
    virajda abs gerçekten işe yarıyor mu ?
    ıslak yoldaki performansını da görmek isterim

eeeenn ucuz kaça maledebilebilir (diğer eleman 1.000 tl (bin tl) altına maletmiş)
    kurulumda dikkat edilmesi gereken yerler nelerdir
    her motora uyar mı abs sistemi
    tüm sistemi hazır şekilde mi almalıyız yoksa parça parça toplasak uyar mı birbirine
    kampana frene abs takılıyor mu? yoksa önce kampanayı disk frene mi çevirmek gerek ?
    yaaa abi nerdesin sen yaaa başına bişe geldi sandım haa özlettin kendini :D geçen gün kartondan elcik koruma yaptım özelden atcam sana maliyeti yok bile :D ellerimizi soğuktan koruyo süper bişe :D vallaha birini gördüğüme bu kadar sevinemem ya :D
    bilginozi bunu beğendi.
    Yiğit Can

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Bu arada belirtmeyi unuttum. Elimde hem 1000rr hem 600rr abs ecusu vardı. 600rr abs ecusunu istemeden kısa devre yaptırıp bozdum. Videoda gördüğünüz 1000rr abs ecusunun fren performansı. 600rr da ağırlık merkezi daha aşağıda olduğu için 1000rr a göre daha keskin duruyor. 1000rr 600rr a göre 100-0km de yaklaşık 10mt daha uzun duruyor. O nedenle 600rr ecusu bulup takınca fren performansı daha da iyi olacak. Dipnot olarak belirtmek istedim.
    telike ve aadrenalin16 bunu beğendiler.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    yaaa abi nerdesin sen yaaa başına bişe geldi sandım haa özlettin kendini :D geçen gün kartondan elcik koruma yaptım özelden atcam sana maliyeti yok bile :D ellerimizi soğuktan koruyo süper bişe :D vallaha birini gördüğüme bu kadar sevinemem ya :D
    elcik korumayı kola şişesinden yapmalısın yağmura rüzgara daha dayanıklıdır
    boyayı daha güzel tutar

130 a yaptırdığım trafik sigortası kazadan sonra 300 e çıkınca motordan soğudum
    millet motorla 300 yapıyor biz sigortayla 300 yapıyoruz farkımız bu

projeler devam ediyor
    dizlik içine polietilen koyarak dizlik korumasını daha da artırmayı planlıyorum. boru yalıtım malzemesi aslında ürün. dizlikle çok iyi uyum sağlıyor 1 cm civarı kalınlığı var
    maliyet 40-50 kuruş + işçilik. tasarım devam ediyor
    çinliler birkaç mm eva süngerle koruma sağlamaya çalışmışlar da sağlam vurunca dizlerde dirsekte yüzeysel kanamalar olabiliyor

strafor body armor projesi şimdilik beklemede
    45 tl yi 3cm x 1x1.5 metre 16 adet levhaya versem proje devam eder

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bence 600rr a abs den daha önemli bir konu strafor korumalar :D

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Hocam videodan manete ne kadar asıldığınız belli olmuyor ama bu motor bayağı bayağı durmuyor gibi geldi bana. Eskiden stoppie yapıyorken şimdi arka teker havalanmıyor demeniz de işkillendirdi beni zira ABS ile stoppie arasında bir ilişki yok.

Eğer hakikaten önceden havalanan arka teker şimdi yerinden kalkmıyorsa bu ön fren gücünün azaldığını gösterir.

Tebrik ederim bu arada. Kimsenin kolay kolay altına girmeyeceği bir işe kalkışmışsınız. ABS'li bir 600RR fikri kulağa çok hoş geliyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam videodan manete ne kadar asıldığınız belli olmuyor ama bu motor bayağı bayağı durmuyor gibi geldi bana. Eskiden stoppie yapıyorken şimdi arka teker havalanmıyor demeniz de işkillendirdi beni zira ABS ile stoppie arasında bir ilişki yok.

Eğer hakikaten önceden havalanan arka teker şimdi yerinden kalkmıyorsa bu ön fren gücünün azaldığını gösterir.

Tebrik ederim bu arada. Kimsenin kolay kolay altına girmeyeceği bir işe kalkışmışsınız. ABS'li bir 600RR fikri kulağa çok hoş geliyor.
    Bana da biraz geç duruyor gibi geldi açıkcası. Ben onu 1000rr abs ecunu takmış olmama bağladım. Abs nin mantığı arka tekeri kaldırmadan her iki tekerinde sürtünmesinden faydalanarak minimum duruş mesafasi sağlamak. Arka teker kalkmaya başlayınca ön tekere göre hızının azaldığını algılayıp frenlemeyi ona göre dengeliyor. Hondanın abs leri arka tekeri kaldırmadan çalışıyor benim bildiğim. En azından 600rr ve 1000rr için böyle. Bunun yanında duruş mesafesi ile ilgili en kesin sonucu 100-0km denemesinden sonra ölçüm yaparak bildirebilirim. Abs taktıktan sonra maneti rahatça sonuna kadar bir anda sıkıyordum testlerde. Abs siz iken acaba kayar mı korkusu ile kademeli olarak sıkmak insanı çok strese sokuyordu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)