Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön Teker Çamur Sıçratma Çözümü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Selam arkadaşlar
    Şu ön tekerleğin çamur sıçratma işini çözebilen varmı? Islak yollardan gittiğim de ayakkabılarım ve paçalarım hep çamur sıçramış şekilde iniyorum motordan benek benek. İlla şu kuryelerin bacağına koyduğu kumaştan mı almak lazım? Yoksa başka çaresi varmıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    dediğiniz mahallerden süratli bir şekilde geçiyorsanız evet kuryeler gibi yapmanız gerekecek. yok yavaş yavaş da geçerim diyorsanız çamurluk sonuna doğru artı bir tozluk takabilirsiniz.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    çamurluğun arkasına uzatma takabilirsin veya en kolay şey ıslak yerden geçerken ayaklarını öne yukarı doğru uzatabilirsin.

KESİN ÇÖZÜMÜ SÖYLÜYORUM.inanın sırf sizi bu dertten kurtarmak için 15 dakikadır üye olmaya çalıştım cevap yazmak için. yoksa hayatta uğraşmam yani. şimdi suyu önlemek çamurluğa takılacak küçük bir aparatla olmaz. bot ise herkesin tercih edebileceği bir şey değildir. bu yüzden öncelikle motorsikletinizde bir koruyucu demir olması gerek ve bu koruyucu demire reklam tabelacılarından ( hani şu dükkanınızın üstüne tabela yaptırıyosunuzya ondan işte) koruma demirini kaplayacak ölçülerde polikarbon kestirip bu polikarbonu tel veya amerikan cırtcırt ( askeri malzeme satan yerlerde bulunur. terzilerde de olabilir.) ile sabitleyin olay bitmiştir. ggram su geçmez. kimisi sac levha yaptırıyor ama sac levha ses yapar. poli karbon ise plastik oluğu için ses yapmaz. üstelik esnektir ve verdiğiniz şekli alır. polikarbonun renk seçenekleri boldur. motorunuzun rengine göre seçebilirsiniz. baktınız istediğiniz ren yok o zaman yine tabelacıdan poli karbonu istediğiniz renke kaplatın. bu iyiliğimide asla unutmayın, canım çıktı yazana kadar.
    kordinaryus ve fedos bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı black man_21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KESİN ÇÖZÜMÜ SÖYLÜYORUM.inanın sırf sizi bu dertten kurtarmak için 15 dakikadır üye olmaya çalıştım cevap yazmak için. yoksa hayatta uğraşmam yani. şimdi suyu önlemek çamurluğa takılacak küçük bir aparatla olmaz. bot ise herkesin tercih edebileceği bir şey değildir. bu yüzden öncelikle motorsikletinizde bir koruyucu demir olması gerek ve bu koruyucu demire reklam tabelacılarından ( hani şu dükkanınızın üstüne tabela yaptırıyosunuzya ondan işte) koruma demirini kaplayacak ölçülerde polikarbon kestirip bu polikarbonu tel veya amerikan cırtcırt ( askeri malzeme satan yerlerde bulunur. terzilerde de olabilir.) ile sabitleyin olay bitmiştir. ggram su geçmez. kimisi sac levha yaptırıyor ama sac levha ses yapar. poli karbon ise plastik oluğu için ses yapmaz. üstelik esnektir ve verdiğiniz şekli alır. polikarbonun renk seçenekleri boldur. motorunuzun rengine göre seçebilirsiniz. baktınız istediğiniz ren yok o zaman yine tabelacıdan poli karbonu istediğiniz renke kaplatın. bu iyiliğimide asla unutmayın, canım çıktı yazana kadar.
    Rüzgar direncini ne yapıcaz, paraşüt gibi gezmeyelim yolda
    Ben çok suya gireceksen kaldırıyorum ayaklarımı ileri doğru. Yağmurluk altım da var yerler ıslaksa giyiyorum zaten pantolonum ıslanmıyo pek.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ön tekeri sök
    Green Arrow bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön tekeri sök
    Muhuhahahaahaa çözümleme harika
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön tekeri sök
    Şerefsizim benim aklıma gelmişti...

Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    İnanmayın arkadaşlar ön tekeri sökerseniz motor yürümez kandırıyorlar sizi.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Alıntı Cronos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanmayın arkadaşlar ön tekeri sökerseniz motor yürümez kandırıyorlar sizi.
    yarın deneyecektim kardeşim allah razı olsun bilgilendirdiğin için.
    Cronos bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)