Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir Sesi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Selamlar,

Honda CB125e motorum var yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Bugün dikkatimi bişey çekti. Yolda giderken sanki zincir bir yerlere vuruyormuş gibi ses geliyor. Acaba neden olabilir. Servise götürmeye gerek varmı? Ben bakabilirmiyim, bi yol gösterirmisiniz bu acemi arkadaşınıza? Bu arada motor 2012 model sıfır değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Yaz sıcaklarından gevşeme yapıyor,lastiği 1 tık geri alın yeterlidir,yada siz alamazsanız herhangi bir motor tamircisi yapar

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Anlamıyorsan ustaya götür basit zannettiğin birşey Allah korusun başına iş açarsın

Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012-Tvs apache rtr 150
    Arkadaslarin dediği gibi gerdir sorun cozulmuyorsa yeni zincir dişli istiyor olabilir

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    anladığım kadarıyla vitesliye yeni geçiş yaptınız. arka teker milini somunundan hafif geçşetip zincir ayar vidalarını yeterince sıkmalısın. çok sıkarsan arka dişli keçeleri yıpranır. zinciirin tam ortasında aşağı yukarı 4-5 cm oynasa yeterli. ayrıca O-Ring zincir kullanılırsa daha az ses çıkar.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Vites boşta iken zincire parmağınızla bastırın. 10-15 mm den fazla iniyorsa gerdirin.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunları yaparken motor orta ayaklıkta olmayacak, orta ayaklıkta ayar yapıyorsun sonra 130 kg + sürücü ağırlığı binince o ayarladığın boşluk yetmiyor.

Kontralar ile bir ayar yap, sonra ana somunları sıkmadan önce motorun üzerine otur ve zincir esnekliğini kontrol et.

Arkadaşlar merhabalar zincir hakkında benimde bir sorum var motorum kışın açıkta kalıyor ufak bi örtüm varda o zinciri örtmüyor yağmur suyunun zincirin üstündeki yağı çıkarmaya yönelik bir etkisi olur mu? Çoğu zincir yağında su geçirmez flan yazıyor ama tabi her yazanada inanmamak lazım böyle bu şekilde kaç km de bir yağlamak gerekir 1000 km de bir yağlayabiliyorum hiç vaktimde olmuyor ama size danışıyım dedim?

Bide yağmurdan maximum korunmak için zincire başka kimyasal ne takviye yapabiliriz?

Teşekkürler şimdiden...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)