Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fren hidroliği sızması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Merhabalar. Ön fren rezervuarından az miktardada olsa sızıntı olduğunu fark ettim. Motorum yzf r125 yan tarafından baktığımda hidrolik tam dolu gözüküyor acaba çok fazla hidrolik sıvısı olduğu için yaz ayları geldiğinde genleşti ve sızdırmayamı başladı. Ben rezervuar kapağını açsam ve kontrol etsem içeri hava kaçması gibi bir problem olur mu ? Sanırım DOT 3:4 var içinde ve boyayada zarar veriyor.

http://cdn4.fast-serve.net/cdn/BrooksBarn/GENUINE-YAMAHA-YZF-R125-MASTER-CYLINDER-COVER-amp-DIAPHRAGM-brembo_700_600_47F52.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Fren hidroliğini, fren hidroliği yapan ısıyla genleşmesi az olmasıdır. Eğer fren sistemine normal bir hidrolik yağ koyarsanız bir kaç kere sıkmada mis gibi balata kokusuyla yolculuk edersiniz.

Kapağı açmayla sisteme hava yaptırmazsınız. Kapağı açın bakın, fazlaysa azcık şırıngayla çektirin.

Dikkat damlatmayın boyaya çok zaralıdır.
    alper_becker bunu beğendi.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Peki gündüz gözüyle ben kapağı açıp fazlalık varsa şırınga ile çekeyim ve oradaki somunu da kontrol edeyim.

Motul rbf 660

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    kontrol edin FREN MANETİNİN BASTIĞI POMPA KISMIndan sızıyor ise malesef üst merkezin değişmesi gerekecektir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)