Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boyayı parlatmak için cila önerisi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    ne önerirsiniz..?_? marka olark.. özellikle bazı kişilerden duruyorum yıkadıktan sonra cilalıyoruz falan diye.. ne kadar işe yarar?_? nasıl kullanılır..?_?
    CBR 600F Honda,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Bez !

___KILIÇ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero
    ben kuru beze bıraz bıryantın surup bı guzel parlatıyorum cok guzel parlıyo ama zararı varmıdır bılmem

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boyayı gazyagı ile bi güzel sil üstünde zift , suyla çıkmayan lekelerin yok olduğunu göreceksin ayrıca gazyağı boyayı besler..ömrünü uzatır periyodik olarak yapılması lazım ...rüzgar rutubet güneş gibi dış etkenlerden etkilenip sertleşen ve matlaşan boya hem kıvamını alır hemde parlar
    bu işlem sonrasında piyasada satılan silikonlu bir cila ile parlatırsan motorun aynı motor olduğuna inanamazsın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    boyayı gazyagı ile bi güzel sil üstünde zift , suyla çıkmayan lekelerin yok olduğunu göreceksin ayrıca gazyağı boyayı besler..ömrünü uzatır periyodik olarak yapılması lazım ...rüzgar rutubet güneş gibi dış etkenlerden etkilenip sertleşen ve matlaşan boya hem kıvamını alır hemde parlar
    bu işlem sonrasında piyasada satılan silikonlu bir cila ile parlatırsan motorun aynı motor olduğuna inanamazsın

hocam ciddimisin sen ya.. ?_? gazyağını deneyelim derken komple boyadan olmayalm...
    CBR 600F Honda,

tiner değil gazyağı hani elektirik gelen köylerde trafoya çarpılarak kırılan eski gaz lambaları varya onların yakıtı işte hiç bişe olmaz merak etme
    ben arabama yaptırıyorum bunu periyodik olarak
    özellikle zifti başka hiç bişi çıkarmaz

Bu yöntemi kaskınızdada uyguluyabilirsiniz silerek çıkaramadığınız ve kaska zarar vermemek için çokta değişik temizlik ekipmanları kullanamadığınızdan bu yöntem eski kasklarıda ilk alındığı günki kadar temiz ve parlak yapar litresi 1,5 ytlye temizlik al 1 yıl kullan daha ne olsun
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    tşkkrler BBRR.. mutlaka deneyeceğim..
    CBR 600F Honda,

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Peki mazot ?

Zifti çıkarmak için mazotta kullanılır. parlama işlemi için tavsiye ettiler ama boyaya zararı varmı bilmiyorum

Bi aydınlaıverseniz size zahmet
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

mazotu hiç kullanmadım eski veya hasarlı çıkma bir parçada denemek lazım ama gazyağı sıklıkla kullanılan bir malzeme ..

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mazotta gazyağıda boya için iyidir ama sonra yıkamak gerekir ÇBS pasta cila ve çbs BELCO Polish son kat cilası iyi netice verir ama pastayı herzaman yapmak doğru değil birkaç senede bir mesala..

Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Ben ilk defa motorumu yıkarken sabunlu su dışında bilgisayarda kullanılan bi temizleme sıvısını kulandım sonuç kötü diildi ama 3 aydan fazla kalmış çamur artığına pek bişi yapamadım. Parmaklarımla kazıdım desem yeridir ama kaldı parmağımın giremediği aralar:( Kurulama sonrasında ise -Pronto-nun yüzey parlatıcı spreyini (Mavi yüzyli sıkıştırılmış gazlı) kullandım mükemmel sonuç aldım. Uzun süreli koruma olurmu bilmiyorum ama alet yanıyor desem yeridir. Bide diğer parlatıcılara nazaran uygulaması çok kolay. Örnek pasta cila yaparken ben araçta pamuk kullanırdım ve iyi silmek gerektiriyordu yoksa lekeli kalırdı ama burada zeminde kendi kendine yok olabiliyor artık kalmıyor. Deneyim derim. Derimetal plastik ayırımı yapılmaması uygulamadaki en güzel yanı..
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

mertbirincioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150 mi desem land cruiser 250 mi desem bilemedim.tam bir ikizler burcuyum

temizlikte devrimmm

http://www.beko.com.tr/urunler/urun_...&p_id=BKS-1100

linkteki buharlı temizleyiciyi özellikle çıkmayan yağlarda çamurlarda motorun heryerinde güvenle kullanabilirsiniz.ben geçen hafta aldım alet müthiş tazyikli buhar üretiyor ve aklınıza gelecek heryerde kullanılıyor araba motoru lastik pencere pimapen halı koltuk fırın tencere tava parke duvar...daha birçok yer kutusunda bir sürü aparat var ucuna takılan...tabanca şeklinde ucuyla arba yıkamacılarında gördüğünüz sistem..tek fark basınçlı sıcak su buharı veriyor silmeye bile gerek kalmaz...195 ytl fiyatı var babanıza aldırın yada anneler günü için annenize alın yıllarca sizde kullanın arçelikte de var bu makina..iyi inceleyin derim.
    [B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Lime"]*****NE SENLE NE DE SENSİZ*****[/COLOR][/FONT][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler