Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Turkiye dijital haritalari

Motovento
    REKLAM ALANI
    saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Bu yaz icin motosiklet gezisi planliyorum. Bu gezi icin bana turkiyenin dijital haritasi lazim. Google'da aradim ve sadece Navturk diye bir sirket bulabildim. Hangi haritalari satiklarini ve nekadar detayli oldugunu bilmiyorum.

Nokia S60 Symbian telefonu veya Windows Mobile veya TomTom Navigator icin uygun olan programlar/haritalari nerden bulabilirim?
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunoka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 ABS
    Alıntı saykoshey adlı üyeden alıntı
    Bu yaz icin motosiklet gezisi planliyorum. Bu gezi icin bana turkiyenin dijital haritasi lazim. Google'da aradim ve sadece Navturk diye bir sirket bulabildim. Hangi haritalari satiklarini ve nekadar detayli oldugunu bilmiyorum.

Nokia S60 Symbian telefonu veya Windows Mobile veya TomTom Navigator icin uygun olan programlar/haritalari nerden bulabilirim?
    Şu anda türkiyede benim bildigim birtek Navtürk var...

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Navturk sistemi harici kullanılan bir cihaz, mio digital walker a entegre memorycard üzerine tanımlı haritası ile işlem görüyor, program win ce .net 4.2 core üzerinde yorumlanıyor, motosiklete monte edip kullanılabilir, bir iki seyahat planım var kullanmayı planlıyorum bende,

İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler sokak numaralarına kadar var, geçenlerde Çatalca 'ya yapılan bir ziyarette kapının önüne kadar hiç bilmediğimiz yoldan cihaz yardımıcyla gittik, harita 2d ve 3d kullanılıyor, aracının tipine, otoyol, köprü, feribot gibi seçeneklerine göre alternatif yollar türetiyor ve sesli şekilde seni yönlendiriyor, motosiklette kullanım esnasında kolaylık olabilir en azından cihazı cebine koyar kulaklık takarsın

Navturk hakkında sorabileceğin her türlü soru için sistemin kullanıcısı olarak elimden geldiğince yardımcı olurum.

ayrıca S60 versiyonuda hazırlanıyordu, firmayla irtibata geçiyorum, detayları aktaracağım
    http://www.navturk.com/smart.htm

Komtan fiyatı nedir ? bu cihazın
    [B]Karanlığa Taş Atılmaz [/B]

Motosikleti
    Fazer
    İstanbul 'da kullandığımdan büyük bir hatasını görmedim ancak olabilecek durumları göz önünde bulundurun arkadaşlar, misal ülkemiz malum sabah uyandığınızda yolda kazı çalışması olabilir, veya sistemin u dönüş gösterdiği bir yerde ki yolun aslında banketle ayrıldığı gibi hata ve yanılma payları vardır oda sistem yeni olduğundan, harita güncellemeleri belli aralıklarla çıkmaktadır.

Motosiklet kullanımında diğer bir zorluğu aletin şarj olayı, sistemin paketinden şarj için şehir şebekesinden beslenen standart adaptör ve çakmak şarjı çıkıyor, buda uzun yolculuklarda sıkıntı yapabilir.

http://www.hepsiburada.com/departmen...egoryid=371052
    http://www.araconline.com/navturk/

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    windows mobile uzerinde calısan versyonu var mı bunu ogrenmek icin
    www.mpx.gen.tr forumuna bakabilirsin. Çok yetenekli ve bilgili arkadaslar var kesinlikle cevap bulabilirsin.

Edit: http://www.mpx.gen.tr/f/showthread.p...ghlight=harita
    biraz araştırdım belki işini görür bende indirip deneyeceğim

arayüzü böyle birşeymiş

==============================
    ==============================

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Ipaq 6515 cep bilgisayarı+telefonu alırsanız navtürk yanında ücretsiz.
    I'M BACK !!!

Motosikleti
    Navturk harici birde bunu buldum http://www.gpsturk.net/ ama onlarda sadece Magellen icin uygun haritalar var ve yine nekadar detayli oldugunu bilmiyorum.

@Komtan: Navturk zaten bulmusdum ama senin daha cok bilgin var galiba. Sitelerinden anladigim kadariyla Windows Mobile icin uygun olan bir programlari var ama bunu HP iPaq 6515 beraberligi ile satiyorlar. Bana sadece programi lazim cunku cihazlar zaten var bende. Bende su an bir QTek 9100 yani ayriyeten cihaz almanin hic bir anlami yok.
    http://www.myqtek.com/europe/products/9100.aspx

Bana sadece programi lazim, bunun lisansini ayri satiyorlarmi ve nerden bulabilirim?
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    saykoshey, bu hafta bir ipaq 6515 alma ihtimalim var bit pazarından ikinci el. Eğer almasam bile programı ayrı satıp satmayacaklarını sorarım
    I'M BACK !!!

Motosikleti
    Fazer
    S60 lar için çalışmaları bitmemiş, zamanı ve fiyatı konusunda net birşey söyleyemiyorlar, yazılımı da ayrıyeten satmıyorlar, çok kişi var araçlarının mevcut gps sistemlerine türkiye yol haritalarını entegre ettirmek isteyen, ancak başarılı olamıyorlar henüz, 2 ayrı cihazın içinde entegre olarak geliyor yazılım.

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    bende de casper handy office var eğer programı bulabilirseniz bana nerden temin edeceğimizi özelden msj atarsanız sevinirim
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Motosikleti
    Alıntı komtan adlı üyeden alıntı
    S60 lar için çalışmaları bitmemiş, zamanı ve fiyatı konusunda net birşey söyleyemiyorlar, yazılımı da ayrıyeten satmıyorlar, çok kişi var araçlarının mevcut gps sistemlerine türkiye yol haritalarını entegre ettirmek isteyen, ancak başarılı olamıyorlar henüz, 2 ayrı cihazın içinde entegre olarak geliyor yazılım.
    Navturk'un dosyalari araba navigasyonu icin uygun olmadigini saniyorum. Fabrikadan araclara takilan navigasyonun cogu VDO Siemens'den geliyor. SOn duydugumda Teleatlas ve HGK Turkiyenin detayli dijital haritalarina cikarmak icin calismalari baslatmisdi.

Umarin cok kisa zaman icinde Turkiye haritali CD ve DVDler satisa girer. Siemens VDO CD set veya DVD basi 180 euro istiyor.

Benim bildigime gore Siemens VDO zaten sehir ve anayol haritalarini satiyor. BMW ve MB bunlari zaten araclarinda satiyor.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ne uğraşıyorsunuz öyle asosyal asosyal yön bulmaya. Benim teknik en iyisi

Vrrrrrrrrrrrrrrr fren fren fren
    - Selamun aleyküm hacı amca
    -Aleyküm selam (hafif nereden çıktı lan bu imajı)
    -Hede hödöye gidecem nerede biliyormusun?
    -Hee 100 metre git camiyi geçince sola dön heykelin orası. Haa gaç basıii bu
    -400
    -
    -Sağolasın day
    -selametle
    vvrrrrrrrrrrr düt vvvvvvvvrrrrrrrr
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Vasuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Alıntı derin adlı üyeden alıntı
    saykoshey, bu hafta bir ipaq 6515 alma ihtimalim var bit pazarından ikinci el. Eğer almasam bile programı ayrı satıp satmayacaklarını sorarım
    hw6515'i 4 ay önce aldım, Navturkle görüştüm yakında benim gibi daha önceden alanlar için sadece yazılımı satışa çıkartacaklarını söylediler. Mayısın 1. yada 2. haftası içinde çıkacakmış inşallah fiyatta uçmazlar...

tunoka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 ABS
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Ne uğraşıyorsunuz öyle asosyal asosyal yön bulmaya. Benim teknik en iyisi

Vrrrrrrrrrrrrrrr fren fren fren
    - Selamun aleyküm hacı amca
    -Aleyküm selam (hafif nereden çıktı lan bu imajı)
    -Hede hödöye gidecem nerede biliyormusun?
    -Hee 100 metre git camiyi geçince sola dön heykelin orası. Haa gaç basıii bu
    -400
    -
    -Sağolasın day
    -selametle
    vvrrrrrrrrrrr düt vvvvvvvvrrrrrrrr
    süpersin yaww

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    S60 lara girerse bayağı tutulur bu olay.. Akira harikasın ya..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Avrupa ve ABD'de en cok tutulan TomTom ama onlarda Turkiye Haritasi yok :(
    http://www.tomtom.com/

Nokia 6680 ve QTek 9100'de TomTom kullaniyorum ve cok menlunum. Sadece bir sorun var, Turkce tercumesini kim yapmissa. Adamlar grammer falan dusunmeden duz tercume yapmislar. Erkek sesi zaten yunan, cok belli. Kadin sesi Turk ama dedigim gibi tercume dogru yapmamislar, her cumlesini "sonra" ile basliyor.

Sonra 300 metre hedefinize ulasdiniz.

Yav kardesim yapacaksaniz sunu dogru yapin.

Arabalar icin Siemens VDO haritalarini Teleatlasdan degil ama Navteq'den aliyormus. Guncel CD veya DVD Navteq sitesinden istetebilirsiniz. Henuz Turkiyenin detayli haritasi yok elerinde. Avrupa pakettini istetirseniz (319 euro) icinde turkiyenin anayol haritalarida var. Bence sadece anayol haritasi icin 319 euro hic deymez.
    http://www.navteq.com/
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    siemens sxg75 diye bi telefon çıktı. 650-700 ytl civarında. onda gps var. ayrıca 2.0 mp kamera, önde görüntülü konuşma yapmak için kamera, 1 gb. kart hediye ediyo, rds radyo, mp3....... falan bisürü şey var. süper bişey. ben alıcam haziranın sonuna doğru. şu anda piyasadaki özellik/fiyat olarak en iyi telefon bence. siemens bu işi biliyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler