Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF1000FA Max. sürat

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmet cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X
    2011 model yeni kasa CBF1000 motosiklete sahibim. Sonuçta çıplak bir motosiklet olması ve yüksek süratlerde güvenli olmayacağını bildiğim halde çok müsait bir yolda (Edirne otoban, hiç araç yoktu)maksimum hız denemesi yaptım. Tabi kendi göstergesinden okuduğum rakam 249 oldu. Vites 6. vitesdeydi (ben ön dişliyi bir diş ufalttım) 9200 devir civarıydı ve bir limitör varmış gibi hız sabitleniyordu. Devirlemi alakalı dedim 5. vitese aldım 10500 civarına kadar yine çıktı ve yine 248, 249 km civarlarında kesiciye girer gibi hız aşılamıyor. Özetle bu makinede gerçekten 250km. geçilmesin diye böyle bir sistem varmı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Alıntı mehmet cihan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 model yeni kasa CBF1000 motosiklete sahibim. Sonuçta çıplak bir motosiklet olması ve yüksek süratlerde güvenli olmayacağını bildiğim halde çok müsait bir yolda (Edirne otoban, hiç araç yoktu)maksimum hız denemesi yaptım. Tabi kendi göstergesinden okuduğum rakam 249 oldu. Vites 6. vitesdeydi (ben ön dişliyi bir diş ufalttım) 9200 devir civarıydı ve bir limitör varmış gibi hız sabitleniyordu. Devirlemi alakalı dedim 5. vitese aldım 10500 civarına kadar yine çıktı ve yine 248, 249 km civarlarında kesiciye girer gibi hız aşılamıyor. Özetle bu makinede gerçekten 250km. geçilmesin diye böyle bir sistem varmı.
    2011`lerde böyle bir sıkıntı var.. Cbftürkiye`de de 2011 model Cbf1000fa sahibi bir abimiz aynı konuyu içeren bir başlık açmıştı. Fakat 2012 ve 2013`lerde böyle bir limitleme yok. Aslında ortada olan bir limitörde yok fakat 249`da kalıyor.
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Bİ selektöre BİN manita

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011`lerde böyle bir sıkıntı var.. Cbftürkiye`de de 2011 model Cbf1000fa sahibi bir abimiz aynı konuyu içeren bir başlık açmıştı. Fakat 2012 ve 2013`lerde böyle bir limitleme yok. Aslında ortada olan bir limitörde yok fakat 249`da kalıyor.
    107 bg-240kg makine için gayet yerinde/uygun bir sürat...benim 2011 honda cb600fa Hornet'im de 251km/h takılıyo kalıyo(Boğazdan Arrow headers,Arrow slipon,BMC air filter ve NGK İridiyum buji)....
    The Power of The Dreams.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O sürate geldiğinde rüzgar direncine yenik düşüyor makine. Devir saatine oranlarsak belki 270 yapacak ama bir etken unutuluyor rüzgar. Nitro oksit sistemi ile motorun son hızına ulaşabilirsiniz ama standart güçle son viteste deviri bitiren göremedim. Arabaya meraklı olanlar bilir fındık motorlu arabalarda 260 gösterge var. Devire baktığında yapıyor ama gerçek dünya öyle değil

mehmet cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sürate geldiğinde rüzgar direncine yenik düşüyor makine. Devir saatine oranlarsak belki 270 yapacak ama bir etken unutuluyor rüzgar. Nitro oksit sistemi ile motorun son hızına ulaşabilirsiniz ama standart güçle son viteste deviri bitiren göremedim. Arabaya meraklı olanlar bilir fındık motorlu arabalarda 260 gösterge var. Devire baktığında yapıyor ama gerçek dünya öyle değil
    11,300 devir kesiciye girdiği devir. (1,2,3 vit. denendi) Hava direnci değil aradaki farkı ayırt edebilirim. Bayağı 249km de kesiyo ve aniden 240-245 e düşüyo yine çıkıyor yine düşüyor. Bir zorlanma olsa 5. viteste yapmaması lazım. Büyük ihtimal bir limitör var.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam hocam ne kızıyorsun, fikrimi söyledim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)