Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kontak anahtarı yağlanırsa?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Bu sabah işe gitmeden önce kontak anahtarının içeri girerken çok fazla sürtündüğünü hatta ittirmek zorunda kaldığımı görünce yağlamak aklıma geldi. Garajdan aldığım ince sprey yağ sıktım. Biraz fazla oldu heralde. Anahtar tabiri caizse yağ gibi girip çıkıyor artık ama yolda giderken motor tekleme yaptı. Ateşlemeyi yağ mı kesiyor acaba? Düşük devirlerde tekleme kendini daha belirgin hissettirdi. Son olarak da eve gelirken düz yolda basınca kendini geri çekti motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sabree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L (2016)
    kontak anahtarıyla teklemenin hiç bir alakasını inan ki kuramadım. Motorun ne kaç kmde? en son ne bakımlarını yaptın/yaptırdın. Bence kontağı spreylemenle tekleme tesadüfen denk geldi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bence yağ değildir bende kontağı 3 gün önce yağladım hemde biraz fazla anahtarı ne zaman çıkarsam yağ oluyor herhangi bir sıkıntı yok yağ 10/50 castrol :D

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Alakası nasıl olmaz. Anahtarı değil, anahtarın girdiği deliği yağladım içeriye doğru. Sonuçta kontak anahtarı ateşleme için devreyi tamamlıyor. Yani ahatarsız motor çalışmıyor kontak açmayınca. Birleşen uçlar yağlandıysa belki elektriği geçirmesi zorlanmıştır diye düşündüm sadece. Dün saat gibiydi şimdiye kadar hiç böyle olmadı. farklı olarak anahtar deliğinden yağ spreyledim o kadar. Bakımlar düzenli yapılıyor. 6 bin bakımına daha 500 km var.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    elektirik kesiyor olabilir mi teklerken ?

ısıklar kadran gittiyse kontak anahtarı acık konumda kalmıyor olabilir
    ibrapd bunu beğendi.

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Işıklara hiç bakmadım. Sabah giderken daha çoktu, gelirken bir iki kez yaptı. Okuldayken de anahtarı defalarca sokup her çıktığında sildim. Yağ biraz temizlendi heralde. Artık yarın öbür gün de devam ederse bakıma erken gidecem. Aklıma yağın elektrik geçirmeme durumu geldi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ayni delikten kontak temizleme spreyi alip sıkın.
    ibrapd bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ibrapd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işıklara hiç bakmadım. Sabah giderken daha çoktu, gelirken bir iki kez yaptı. Okuldayken de anahtarı defalarca sokup her çıktığında sildim. Yağ biraz temizlendi heralde. Artık yarın öbür gün de devam ederse bakıma erken gidecem. Aklıma yağın elektrik geçirmeme durumu geldi.
    temasda sorun yaratmıs olabilir. yuvaya hava basmayı deneyebilirsin. fazla yagı atmasını saglar,

yada arkadasın dediği gibi spreyde olabilir.
    ibrapd bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

sabree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L (2016)
    eğer dediğin gibi olsaydı kontak anahtarı her su geçirdiğinde arızalanırdı. Bende geçen kuzenimin kontağını yağladım ama hiç bir sorun yok (zaten olması da neredeyse imkansız) soketlerin akü başların bobinlerin bujilerinden olmadı karbüratörden şüphelen derim.
    ibrapd bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bencede yağlaman ile alakalı bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. bende wd-40 sıkardım hatta öyleki alttan akardı sonra sıvı gres felanda doldurdum :D
    ibrapd bunu beğendi.

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Ne yağı olduğunu bilmiyorum hiçbir şeyi ellemeden yarın da duruma bakacam. Sonra başka yerlere dikkati verecez artık. Kutup başına bayadır bakmadım. Bakıp yağlama yapayım doğru dediniz ;-)

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    ben kontak, topcase anahtar girişi, halat anahtar girişlerine arada bir wd40 sıkıyorum. derdinizin çözümü wd40 , içerisindeki yağı da sıyırıp atmaya faydası olur
    ibrapd bunu beğendi.

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Tamam motosikletin dolabına onu da ekleyeyim o zaman. Ama anahtar yağ gibi girip çıkıyor artık :-)

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    vd40 yapıyorum ben hep hiç sıkıntı olmadı

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Bugün hiç tekleme olmadı. Ayrıca dün cikle açık kalmış. Sabah farkettim. Yok böyle hata!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler