Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cup marş motoru arızası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy X
    Arkadaşlar uzun bir süredir marş basamıyorum. Ayak marşıyla çalıştırıyorum motosikletimi. Ben başta aküden diye düşünüyordum fakat farlarım gayet güzel yanıyor. Korna da basabiliyorum motor çalışmıyor olmasına rağmen. Marş motoruna basınca çıt çıt diye ses geliyor. Hiç dönme sesi gelmiyor yani.

Bir ustaya gösterdim marş motorun bozulmuş 100 tl'ye tamir edilir dedi. Dedi de bu fiyat bana çok uçuk geldi arkadaş ya. Yani komple marş motorunu değiştirse marş motorum 46 tl. 54 tl işçilik mi alacak bu adam?

Demek istediğim bu arıza nasıl çözülür, nasıl yapılır var mı bir fikri olan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    az bekle geliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

önce bunları bir dene . aku kablo baglantılarınıda kontrol et, oksit pas olmasın

sonra linki incele

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3334522

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

kollectör temizlenmeden önceki hali

buda ince zımpara ile temizlik sonrası

tabi ara kanallarıda acman lazım birde kömürlerinde degen yuzeylerini zımparalaman gerek
    h2rx bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    sana faydası olurmu bilmem ama ufak bir çekiçle işyerindeki honda spacynin marş motoruna hafif vurunca geçici olarak çalışıyodu. kesin çözümü marş motorunu değiştirmekte bulduk. değiştirmek en direk çözüm olur. ama öncesi yukarıdaki arkadaşın yaptıkları denenebilinir.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana faydası olurmu bilmem ama ufak bir çekiçle işyerindeki honda spacynin marş motoruna hafif vurunca geçici olarak çalışıyodu. kesin çözümü marş motorunu değiştirmekte bulduk. değiştirmek en direk çözüm olur. ama öncesi yukarıdaki arkadaşın yaptıkları denenebilinir.
    ben sorunumu bu sekilde çözdüm, gayet güzel ve sorunsuz olarak kullanıyorum.

arkadasda cvp.ıma baktı verdiğim linki de inceledi ama bişey yazmadan kactı, herhalde motoruna bakıyordur
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kollectör temizlenmeden önceki ...
    kollektör dediğin parça; kömürlerin değerek siyahlaştırdığı kendisinin bakır rengi olan parça galiba, doğru mu anlamışım?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kollektör dediğin parça; kömürlerin değerek siyahlaştırdığı kendisinin bakır rengi olan parça galiba, doğru mu anlamışım?
    evet o parca. birde o ara kanallarında acık olması gerekli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Alıntı fatihkesan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun bir süredir marş basamıyorum. Ayak marşıyla çalıştırıyorum motosikletimi. Ben başta aküden diye düşünüyordum fakat farlarım gayet güzel yanıyor. Korna da basabiliyorum motor çalışmıyor olmasına rağmen. Marş motoruna basınca çıt çıt diye ses geliyor. Hiç dönme sesi gelmiyor yani.

Bir ustaya gösterdim marş motorun bozulmuş 100 tl'ye tamir edilir dedi. Dedi de bu fiyat bana çok uçuk geldi arkadaş ya. Yani komple marş motorunu değiştirse marş motorum 46 tl. 54 tl işçilik mi alacak bu adam?

Demek istediğim bu arıza nasıl çözülür, nasıl yapılır var mı bir fikri olan?
    varmı durumda gelişme ?
    h2rx bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy X
    dostum yazdığın bilgiler çok güzel çok doğru ama ben yağ değiştirmek dışında eli alet tutan biri değilim. dediklerini yapacak alet edevatım da yok. dağıtsam toplayamam gibi geliyor. otomobil marş motoru tamircisine götürsem bunları print ettirip, yapabilir mi acaba?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sen öncelikle kontrol etmen gereken yerleri

-akü baglantısı,

-mars rölesini dediğim sekilde
    kontrol et,

olmadı mars motorunu yerinden söküp direk aküye bagla dönmezse o zaman götürürsün, orada kontrol ederler.

sadece mars motoru tamir edenler değil elektirik motoru saran bobinajcılarda yapabilir.

ama sorunu önce iyi tespit etki usta kazıgına gelmeyesin
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy X
    #cenkito kardeşim kusuruma bakma cahilim bu konularda. röle dediğimiz parça hangisidir, neresidir? bir de marş motorunu nasıl çıkaracağım?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    estagfurullah.

mars motorunu tutan bir kac vida olmalı onlar sökülünce cıkmalı.

amaben daha önce hiç cup incelemedim tam olarak nasıl olacak bilemiyorum.

RÖLE ise mars motoruna gelen kablonun baglı oldugu parcadır, mıhtemelen tek kablo vardır artı kablosu , oda röleden gelir

bu resim biraz yardımcı olur
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)