Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kumlama Nedir? Nasıl yapılır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Velespit :)
    istanbul avrupa yakasında bildiğiniz kumlamacı var mı?

bilen arkadaşlar adres veya telefon yazabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    bayrampaşa girişinde bir yer var sanayının içerisinde
    metal işleme diye geçiyor...ismi
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    kumlama işlemı diş teknısyenlerı tarafındanda kullanılan bir işlemdir protez ve porselen alt yapısında kullanılan metalın dokum aşamasını geçtıkten sonra metalın temızlenmesı ve duzgun ve tenız bı yüzey elde etmek amacı ıle de kullanılan bir ıslemdır

Kumlama

Herkese iyi akşamlar,
    Sitede kumlama ilgili sorunları olan arkadaşlara profesyonel biri olarak
    yardımcı olabilirim.
    Tel : 0 212 221 63 31 - 222 19 33
    0 542 486 44 78
    Numaralardan bana ulaşabilirsiniz.
    Hoşçakalın

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    kumlama genel olarak yani benim gördügüm kadarıyla harfiyat kamyonlarının demir kasasına yapılır boyadan önce.. yapılırki boya yapılınca mal kendisini belli etsin
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    hortlatmışsınız yine akideşler
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Guzel bilgiler tesekkurler.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

arkadaslar merhaba.
    ben aradığınız kumlama işini yapacak kişiyim.
    her türlü kumlamayla ilgili konuda yardım ederim .

ertug001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 250 CBX

lütfen yardım

motorumun yakıt deposu paslandı çalınmadan dolayı,bulunduğunda yakıt deposu paslı idi yağmur suyu içine kaçtığı için paslanmıştı.
    pas sökücü sipreyle azda olsa temizlendi.fakat tamamen temizlendi sayılmaz kapağın üst tarafları ve deponun üst kısımları yakıtın azalmasından dolayı pas meydana gelmektedir.bu durumdan kurtulmak için kumlama olması gerekirmi yoksa daha başka bir yöntem ile bu paslanmanın önüne geçebilecek herhangi bir madde veya pas sökücü varmıdır.veya yakıttan etkilenmeyen piyasada boyalama sistemi varmıdır
    .

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Boya atılmadan önce ince bir macun çekilirse boya daha iyi olur.Kumlama yapıldıktan sonra kaportayı hafif yamultuyor (Antalyadakiler oyle istanbuldakini bilmiyorum)
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

merhaba

ben motor kumlaması da yapıyorum.şimdiye kadar kaportasın da yanulma yasamadım.
    ayrıca ertugg arkadasıma cevap

pasın önune sadece kumlama ile yada çok iiyi bir şekilde zımpara yaparak gecebilirsin.mesela depo arasındaki dar bölgeler ancak kumlama ile temizlenebilir

topalbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olacak
    arkadaşlar konu canlanmış bende ekleyeyim dedim.metal yüzeylerin temizlenmesi birkaç yöntemle mümkündür.bunlardan biride bahsettiğiniz basınçlı hava marifeti ile kum püskürtmedir.tabiki iş tekniğine uygun olarak yapılabilirse çok iyi sonuç verebilir.önceki sayfada bahsedilen başlık genel manada bu iş içerisinde olanlar tarafından " nozul " diye adlandırılır ve uç kısımı elmas madenindendir.yapılacak işin evsafına göre seçilir.ayrıca işe göre kum tane iriliğini belirlemek ve uygun eleklerden geçirerek kullanmak gerekir.arkadaşım uygulama sonrası yüzeyde yamulma olduğunu yazmış,eğer tane iriliğini ve hava olayını tam ayarlamazsanız malzemeyi tamamen devre dışı bırakma riskide vardır.Bu işlemi yaptıktan sonra dış yüzeylerde yani açık hava şartlarına maaruz kalacak yüzeylerde ( Güneş , Yağmur , Kar , Toz vs. vs. ) epoxy esaslı boyaları tercih edebilirsiniz.bunları uygulamada dikatli yaparsanız bir daha yapıldığı yerden çıkaramazsınız.dolayısıyla her türlü şarta uygun ve gayet mukavim bir boyadır.
    ....YÜKSEKLERDE YER TUTANLAR;AŞAĞIDAKİLER KADAR EMNİYETTE DEĞİLDİR.....

Bütün arkadaşlara merhaba,
    Kumlama yapılışını izlemek isteyen arkadaşlar www.tekkkumlama.com adresinden '' KUMLAMA VİDEO'' yu tıklarlarsa kumlama yı görmüş olurlar.
    Özel kumlama işleri için bilgi verebilirim.
    Saygılar,
    0 212 2221 63 31
    0 542 486 44 78

Motosikleti
    kawasaki kle 500

kumlama

Arkadaşlar kumlama demek bir nevi zımpara işi demek.yüzeyleri temizleme işlemi.arkadaşın fotoları çok ilkel ,sağlıksız bir çalışma ortamı.vs.ler söylemek mümkün.Açık havada olacak şey değil.kapalı ortamda robot eller odaya girip cemakandan parça görülerek işlem yapılmakta.tamamen profosyonel bir iş.bizim yapacağımız bir iş değil. bize pratik kolay işler gerekli.Aküsünü sökemeyen,sigorta nasıl değişir diye soran sürücüleri de düşünürsek mesele dahada anlaşılır hal kazanır..Her işi erbabına yaptır.Al parçanı git kumlat boyayı sen mi atacaksın tamam o zaman. sağlıklı kalın,

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Boyayı kendiniz atacaksanız, ya da, kumlama yapılacak iş, çok özel bir iş değilse; 0 numara zımpara da aynı işi görür.
    Bizim oralarda, oto boyacıları kumlama falan bilmezler.Çırağa verirler 0 numara zımparayı, bir çay bir sigara içesiye çırak işi bitirir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler