Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kulak Tıkacı Kullanımı Hakkında Bir Tartısma...

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Teşekkürler DD Güncelledim..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    her ekipmanı aldık bunu atlamıştık.. demekki böyle bişi de lazımmış. neyse arar buluruz artık onuda.. bilgi verenlerin eline diline sağlık.

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    arkadaşlar yazdıklarınızın bir kısmını okudum
    çoğu yazdığınız yerde ben de sizlerle hem fikirim ama
    üzerinde konuştuğumuz parçaya kulaklık diyen arkadaşlar olmuş
    kulaklık ile kulak tıkacı farklı şeyler
    bölümümle alakalı olduğu için bu tür kelimelerin ve
    isimlerin önemli olduğunu düşünüorum
    herkese iyi sürüşler

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok teşekkürler. 40 yıl düşünsem aklıma gelmez. Kafaya kaskı takınca başka bir şeye gerek kalmaz diye düşünüyor insan.

Ama işin trajikomik tarafı kask kullanımı bile düşük olduğundan bu konuda ne kadar katılım olur acaba?

Ben henüz bilgi edinme aşamasında olduğum için çok faydalı buldum.

Ancak biz bile öğrendiğimize göre acaba yeni kasklarda bu problem konusunda gelişme olmuş olamaz mı? Kask özelliklerinde yazmıyor galiba ama bilgisi olan olabilir?

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili DD hala kulak tıkacı almaya üşendiğim için utanıyorum doğrusu

bugün açık eczane bulursam alıyorum, bulamazsam pazartesi günü kesinlikle alacağım ve takacağım...

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Yeni konu açmadan önce arama yapmanın faydaları..

Bu başlığı hortlatmamın sebebi kulaklarımı sevmem. İşitmek, 5 duyunun en güzeli bence. Kaybedilmesi ve kalitesinin azalması kabul edilmeyecek bir durum. Donal Duck abimizin kitabında ve burada belirttiği gibi kulak tıkacı kullanmak çok önemli. Akustik travma motosikletin çok önemli kötü sonuçlarından birisi. Koçtaş veya Bauhaus'lardan edinebileceğiniz 2-3 liralık bir tıkaç hem kulakrınızı koruyacak hem de daha konforlu bir seyahat sağlayacaktır. Kullanılması da çok pratik. Lütfen kaskı giymeden hemen önce kulak tıkaçlarınızı takın. Başladıktan sonra vazgeçemeyeceksiniz...

Kulaklığı takınca motor daha hızlı gidiyor! Benden söylemesi...
    Üç boyoz bir kola

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yurdum insanı kulak tıkacını bile tartışmış zamanında.
    Vay be!

Kullanımına itiraz edilmesi ben de şöyle bir çağrışım uyandırdı.

"Evet, emniyet kemeri korur ama kaza yaparsanız. Kaza yapmazsanız, emniyet kemerinin hiç bir işe yaramayacağı bilimsel bir gerçektir."

Kulaklık tıkacına itiraz yukarıdaki cümle gibi derin bir anlam ifade eder.

Uzaklarda örnek aramanıza da gerek yok. Ben güzel bir örneğim.
    Hesap ettim ilk motor kullanmaya başladığımdan bu yana 31 yıl geçmiş.
    Bunun 19 yılı spor motosikletlerin üzerinde geçti.
    Son 10 yıldır kullanıyorum bu kulak tıkacı denen mereti.
    Keşke daha önce kullansaymışım.
    Şu an ağır işitiyorum demeyeyim ama normal işitmiyorum.
    Eşim televizyon seyrederken ben habire
    "ne dedi? ne dedi?"
    diye sorup duruyorum.
    Eşim de her seferinde aynı cevabı veriyor.
    "Uff sağırmısın?"

Evet sağır değilim ama normal bir insanla aynı seviyede işitmiyorum.

Sevgili arkadaşlar,
    isterse hiç bir risk taşımasın.
    Önlem almanın bir zararı yoktur.

Size faydalı olmaya çalışan insanları eleştireceğinize bilgiyi alın ve uygulayın.
    Bizim zamanımızda bilgiye bu kadar rahat ulaşılamıyordu.
    Biz bu günlere tesadüfen gelmişiz.
    Bazen geriye dönüp baktığımda,
    "ben nasıl oldu da ölmeden bu günlere gelebildim?"
    diye soruyorum kendime.

Eline sağlık DD

Motosikleti
    YAMAHA xvs650 DRAGSTAR
    Arkadaslar belki faydasi olabilecek bir tecrube aktarmak istiyorum..

Yurtdisinda bir diskoda calisiyordum ortam gurultusu zaman zaman 120 db'in ustune ciktigi icin bu sesi surekli ceken personel tikac kullaniyor buna DJ de dahil

yuksek ses ortamlari icin kaucuk tikaclar tavsiye ediliyor ama asil soylemek istedigim fakli bir tikac biraz pahalli oldugunu biliyorum isim olarak bilmiyorum ve Turkiyede temin edilip edilemiyeceginide bilmiyorum uzatmadan acikliyim

doktora giderek kulak olcusunu aldiriyorlar silikon plastik bir malzemeden uretiliyor, kisiye ozel yapiliyor ve distan ice bir kanal aciliyor kanalin ortasinda hareketli bir tipa mevcut istenilen db le gore 170€ ila 250€ arasinda fiyati var

gelelim tam olarak yaptigi ise sesin kulaga zarar verecegi sinira kadar olan db'lin gecmesine izin veriyor eger ses seviyesi tehlike sinirini gecerse tipa sesin gecisini engelliyor ama sadece disardan gelen sesi kisarak yani disariyla olan iletisimi koparmiyor.

bunlar profesyonel tikaclar Turkiyede temin edilip edilemiyecegini doktora danismak lazim

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    200 euro filan deyip insanları ürkütmeyelim. Ben ve bir sürü doktor arkadaşım Bauhaus'tan 3 YTL'ye aldığımız 3M marka sünger benzeri kulaklıkları kullanıyoruz. Çok etkili, çok rahat ve takması çok kolay....
    Üç boyoz bir kola

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım ama bu konuda bir kaç şey yazmak istedim bende. Yeni konu açıp topic kirliliği yapmayım dedim.

Kulak tıkacıyla ilk tanışmam askerde olmuştu. 2 kere Skorsky helikoptere binme şansım oldu (şansım oldu çünkü operasyon felan değil tamamen eğitim içindi). İlkinde kulak tıkacım yoktu ve inanılmaz rahatsız etmişti gürültü. İndiğimde başım ağrımıştı o derece yani. İkinci kere binerken sağolsun yazıcısı olduğum yüzbaşım 1 çift kulak tıkacı vermişti bana. Bende bir tekini arkadaşıma verip, tek tıkacı bölerek 2 kulağıma takmıştım. O zaman ne kadar yararlı bir şey olduğunu anlamıştım. Neyse lafı uzatmayayım daha sonra bu motosiklet sevdası başladı, şehiriçi kısa yollarda bir problem yok ama gezilere giderken kaskın içindeki rüzgar sesi belli bir seviyeden sonra rahatsızlık vermeye başlamıştı ve bende kulak tıkacı aramaya başlamıştım. Bulamadığım zamanlarda ise pamuk tıkardım ama pamuk sürekli düşüyor ve kaskın içinde kafamı rahatsız ediyordu. Motosiklet mağazalarında 4,5-5 TL'ye satılıyor bu tıkaç. Ama geçen cumartesi arkadaşla bir nalbura girdiğimde 3M'in kulak tıkacını görünce atladım hemen ve aldım bir çift. Fiyatı mı sadece 2 TL. Sizlere tavsiyem mutlaka edinin bir tane, uzun yola çıkacağınız zaman çok faydasını göreceksiniz

(Biraz uzun oldu sanırım )
    ..::.. GO ..::..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bu tür konuları hortlatmakta yarar var Orko_ye, millet 3 sene önce şunu mu alayım bunu mu, naapim diye sorulan topikleri hortlatıyor.

Kulaklığın önemini ve konforunu ilginç bir deneyimden sonra farketmiştim. Uzun bir gece yolculuğunda kıyafetimin yetersizliğinden üşüyüp Bolu'da bir mağazadan kapüşonlu spor bir kazak almıştım. Yaz olduğu için adamlar depodan bulup getirmişlerdi. Bunu montumun altına giyip başlığınıda kafama geçirdikten sonra kaskı güçlükle takıp yola çıkınca inanılmaz bir güzellik farketmiştim: sessiz ve konforlu bir yolculuk. Kazağın başlığı kulaklarımı tıkamış ve aşırı sesi kesmişti. Her şey o kadar değişiyor ki inanılır gibi değil. Ondan sonra uzun yolculuklarımda kulak tıkacı kullanmaya başladım. Resmen kendimize eziyet ediyormuşuz farkında olmadan. Denemeden anlaşılmayacak bir yolculuk konforu sunar kulak tıkacı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    konu başlığında bir hata var,
    kulaklık ile kulak tıkacı karıştırılmış
    Kulak tıkacını uzun süredir kullanıyorum uzun yolculuklarda kesinlikle faydalı,zaten dış sesi tamamen kesmediği için kullanımı her hangi bir tehlike arz etmiyor.Herkese tavsiye ederim
    unutmayalım ki sürekli yüksek seslere maruz kalmak,işitme kaybına yol açıyor ve işitme kaybı
    tedavi edilemez.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Iphone kullanıyorsanız Sound level isimli ücretsiz ses ölçme programını indiriniz. Kulaklığı da kaskınızın içine yerleştirip yola çıkın ve ölçümü yapın. 120 km hızla giderken kask( laser vertigo) içindeki ses benim akrapovicler ve rüzgar sesi beraber toplam 90 db civarı. Bu sese en fazla 30 dk dayanabiliyorum daha sonra kafama sanki çivi çakıyorlar, kulak tıkacı takınca rahat ediyorum. Performans egzosu kullanıyorsanız ve yolunuz 1 saatten uzunsa başka çareniz yok.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kulak tıkacı sadece sesi değil herşeyi değiştiriyor. Benim 150zat bile O403 otobüs gibi gelmişti ilk taktığımda, sessiz sakin sanki kendiliğinden yolda akıyodu(:
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 150zat bile O403 otobüs gibi gelmişti ilk taktığımda, sessiz sakin sanki kendiliğinden yolda akıyodu(:
    Aynen budur, hem de otobüsün en ön koltuğunda oturur gibi

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    kulak tıkacını askerdeyken gece rahat yatabilmek için kullandım , fakat 3-4 ay sonra kulağımda problem çıkmaya başladı , az duyar oldum ayrıca çınlama derken kulak tıkacını kullanmayı bıraktım , 1 ay ilaç kullandıktan sonra geçti neyseki , uzun süreli kullanılmasından yana değilim ama kısa süreli kullanılabilir bence...

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Yeni aldığım akropoviçlerin ardından sağ kulağımda baz sıkıntılar yaşıyorum -ki çocukluğumdan bu yana sağ kulağımda zar yok. Iphone için aldığım kulakiçi kulakluığını takıp denemek lazım.

Konuyu canlandırmakta fayda var.

alpine motosafe kulaklıklar motomax'de stoklara girmiş, fiyatı da gayet uygun. Alıp kullanmadım ama motomax'de olmadığı için yurtdışından almayı düşünüyordum aylar önce. Yurtdışı fiyatı ile motomax fiyatı da nerdeyse aynı. Tavsiye ederim.

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...280-0-106.html

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Erkek adam ööle tıkaç falan takmaz.... Tıkamam arkadaş...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erkek adam ööle tıkaç falan takmaz.... Tıkamam arkadaş...
    Hiç merak etmeyin, size özel ürünler de mevcut. Hem de çok şık ve estetik olanları var, küçücük şeyler.

Eskisi gibi kocaman şeyler takmak zorunda değilsiniz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler