Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tvs Apache RTR150 Açık Hava Filitresi(Resim+Video)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS Apache 2011,BWS 2005
    Orjinal kutu tipi hava filtresini çıkarıp performans için açık hava filtresi taktım
    bununla ilgili deneyimimi sizlere sunuyorum.
    Motor bilgileri:
    TVS Apache RTR 150 2011 model 20000 km de.
    Kullanılan Parçalar:
    52mm Açık Ahava Filtresi
    15cm X 38 mm Alüminyum boru(Karbüratörle hava filtresi arası)
    5cm X 5 mm Alüminyum boru(motorla karbüratör arası)
    Radyatör hortum parçaları ve kelepçe
    Açık Hava Filtresinin Artıları
    Motorun performansı artı.gaz tepkimesi yükseldi.çekiş artı.Sesi çoğaldı ama kullağa güzel geliyor.
    Açık Hava Filtresinin Eksileri
    Motor soğukken çalışması zorlanıyor.Yolda giderken 9000 deviri geçtikten sonra
    kesilmeye başlıyor gaz yemiyor ara ara gaz kesiliyor.
    Sorn belki karbüratör ayarıyla çözülebilir ama şu an orjinal hava filtresini geri taktım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    güzel bir hava ayarıyla tekleme düzelebilir. yani artırdığın hava oranında yakıt gerekiyor motora. haliyle yakıtta bir okadar artacak.
    genede nekadar hava ayarıda yapsan düzgün ayarı yakalaman çok zor söyliyeyim. (çok uğraştım ben zamanında bunlarla )
    bence küçük cc lerde bu açık hava filtreleri pek verimli olmuyor hocam..
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Barış ÇETİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125/Daelim s2 250
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir hava ayarıyla tekleme düzelebilir. yani artırdığın hava oranında yakıt gerekiyor motora. haliyle yakıtta bir okadar artacak.
    genede nekadar hava ayarıda yapsan düzgün ayarı yakalaman çok zor söyliyeyim. (çok uğraştım ben zamanında bunlarla )
    bence küçük cc lerde bu açık hava filtreleri pek verimli olmuyor hocam..
    katılıyorum.. e tabi o hava filtresine göre tamamen değilde hafif açık bir egsoz gerekmekte.. ancak bana kalırsa küçük cclerdede verimli olabiliyor bence.. ybr 125imde kane hava filtresi ve özel yapılmış bir egsoz bulunmakta.. ayrıca euro 3 emisyonlarıyla ilgili hortumcuklar vs iptal edilmiş durumda.. güzelde bir hava yakıt ayarı mevcut.. ciddi anlamda performansı fark etti. tabikide çok çok iyi değil ancak şöyle söyleyeyim kadıköy- göztepe e5 yolu üzerindeki hafif yokuşlarda ortalama 110-120 arası hızlarda rahatlıkla sevredebiliyorum... şöyleki; o hıza erişmek çok kolay değil ancak hızımı aldıktan sonra en azından yokuşlarda hızım düşmüyor. önceden hızım 80lere kadar düşerdi. bu ayarlarla e5 üzerinde 160 km hıza ulaşmış 2012 model bir apache mevcut.. bu msjın ardından fotoğrafını atacağım

buyrun fotoğraf:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler