Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

[FOTOĞRAFLI] Motorumdan sallanan bu parçalar nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hrngndz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125 T Nostalji
    Merhaba ustalar abiler.

Motorum: Asya 125 T Nostalji

Üstte fotoğrafta gördüğünüz gibi sabah yolda gelirken bu iki şey kenardan sallanamay başladı o hotum ve ucunde metal boru olan şey nedir çözemedim. Bir yerden çıkmış kırılmış gibi. Ama bu olay olduktan sonra feci bir şekilde motorun sesi değişti. Pat pat pat çat çat gidiyor. Fazla ses çıkartmaya başladı.

2 numaralı olanı orada tutan şey kablolar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    1. numaralı parçayı çözemedim.

2. numaralı parça "beyin"

EDİT:

Benzin deposu ile şase borusunun yanında ufak bir boşluk vardır. Tesisat kabloları orada toplanıp beyin'e ulaşır. Beyin diye tabir ettiğimiz parçanın üstündeki lastik kısımda bahsettiğim boşkuğa sıkıştırılır.... Beyin düşebilir buda yolda kalmana sebep olabilir. En kısa sürede söküp bahsettiğim alana sabitle.

OFG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Motor beynini yemiş demekki :d

Motosikleti
    Asya 125 T Nostalji
    Abiler motoru çalıştırıp duruyorum ikide bir yok böyle bir ses yaaa resmen çapır olmuş çat çat çat çat bir ses çıkarıyor anlatamam :D harley davidson olmuş motor yaaa

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Daha sen bu motoru alalı bir ay falan oldu... Bir ay sonra ki halim bu mu olacak benim? :(
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Burada gülücükler saçacağına söküp beyni sabitle. Diğer parça muhtemelen karbüratörle alakalı.. Daha önce ona benzer bir parça görmediğim için net yorum yapamıyorum.

Hasan, beyin kolay kolay takıldığı yerden çıkacak bir parça değil. Güzel sabitlenmemiştir... Çin malı motorlara biraz daha nazik davranmak gerekiyor. Sevip, ilgilenip değdirmek gerekiyor ara sıra

Motosikleti
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada gülücükler saçacağına söküp beyni sabitle. Diğer parça muhtemelen karbüratörle alakalı.. Daha önce ona benzer bir parça görmediğim için net yorum yapamıyorum.

Hasan, beyin kolay kolay takıldığı yerden çıkacak bir parça değil. Güzel sabitlenmemiştir... Çin malı motorlara biraz daha nazik davranmak gerekiyor. Sevip, ilgilenip değdirmek gerekiyor ara sıra
    Aynen öyle geçen pazar Anadolu kavağında Yoros kalesine çıkmayacaktım. Motor bir hafta olayın şokunu yaşadı. Ben kimleri taşıyorum üstümde? Ne yollara soktu beni diye... 4000 civarı güzel maxi scooter bulsam hemen alacağım yada kuba superlight 150 mi alsam acaba :(

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Ah Hasan Ah.
    almadın bir YBR yada CBF kral gibi binecektin.
    Ne aklın kalacaktı ne düşünecektin.
    İstediğin gibi çeyrek altın gibi de bozduracaktın.
    Hala geç değil

Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle geçen pazar Anadolu kavağında Yoros kalesine çıkmayacaktım. Motor bir hafta olayın şokunu yaşadı. Ben kimleri taşıyorum üstümde? Ne yollara soktu beni diye... 4000 civarı güzel maxi scooter bulsam hemen alacağım yada kuba superlight 150 mi alsam acaba :(
    kemboo bunu beğendi.
    === Eğitim Şart ===

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    o boru hava ile ilgili bir şey olabilir okadar ses yapıyorsa

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi kullanım için kanuni ronny 150 almıştım. Çok ama çok memnundum. Üzerinde bir kaç parçayı değiştirdim karbüratör-beyin gibi. Uçuyordu namussuz
    Cbf-ybr tokatlıyorum desem abartmam hani, o derece. Yalnız sıkıştırmadan dolayı 3 kere yolda kaldım. Olur olmadık yerde motoru çok sıkıştırma, direk kayış kopartıyor namussuzlar.
    RR sonrası scooter'a binince nirvanaya ulaşıyorsun. Hadi oğlum beş kilometre daha hadi oğlum az daha derken çat...

Nazik davranırsan her yola geliyor bu tarz motorlar. Maaşallah gülüme diyelimde, tatlı laflar edelimde as150 sorun çıkartmasın
    ronnytechno bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah Hasan Ah.
    almadın bir YBR yada CBF kral gibi binecektin.
    Ne aklın kalacaktı ne düşünecektin.
    İstediğin gibi çeyrek altın gibi de bozduracaktın.
    Hala geç değil

Yok ybr cbf hala istemiyorum

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    hocam alacan bi cbf dağa mı sürüyon tepeye mi sürüyon yolda mı gidiyon napıyorsan yap 2 gün sonra dağılcak mı diye düşünme. Ben daha hiç vidasını sıkmadım motorumun çünkü gevşemiyor çok şükür hatta bazen açmam gerektiğinde açamıyorum öle yapmış adamlar

Motosikleti
    Yaa iyi hoş da bakınca zevk almıyorum meretten... Honda hastasıyım ama çok tipsiz motor yaa :(

Bizim Asyacık ile Kozyatağından Tem e girerken meyilli yolda 95 i gördüm sonra dedim aman zormayalım sürpriz yapmasın malum çinli... yavaşladım Yolda bırakmasın yeter yaa

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    hocam 1. yı bılmıyorum fakat 2. olan motorun beyni

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    1- Geri dönüşüm hortumu
    2- Dedikleri gibi beyin
    thesoon ve maxi97 bunu beğendiler.

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    1.si egsozdan kopmus arkadasim egsozu incele nerden kopmussa bul eskisi gibi yaptir. 2.si beyin sabitle

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Ronny Candır apartmanda duruyo bugun yeni muayenesini yaptırdım isteyen varsa satayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Sınıfının en yakışıklısıdır haa demedi demeyin
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    Asya 125 T Nostalji
    Mesaj yazan herkese çoook teşekkür ediyorum ama istemeye istemeye gittim servisine ve yaptırdım. Başına gelebilecek arkadaşlara ise sorunu söyleyeyim. (Hasan hocam özellikle sen dinle) bu hortum bir arkadaşımızın da dediği gibi çiğ yakıtı direkt eksoz egzost egsoz eksos (her ne ise) :D egzoz a göndermek yerine geri dönüşüm ile mtoora gönderiyor ve yeniden yakılmasını sağlıyormuş ama tamirci arkadaşın söylediğine göre TIRT bir sistemmiş hiçbir halta yaramıyormuş ve böyle her modelde kopuyormuş. Ustacım bi güzel söktü motoru ve o hortumun olduğu yeri bulup tamamen kaynatıp tıkadı o sistemi iptal etti. Bmw gibi huzurlu bir sesi var motorun artık at gibi gidiyor :D

Ayrıca bu çin motoruna çamur atanlar bir kez daha düşünsün altınızdaki dünyanın en dandik motoru da olsa ben 110 yapıyorum valla bana mısın demiyor çokta temiz gidiyor bakımlı temiz kullanırsan her motor iyidir. Motorumu çok seviyorum.

Asya nostaljisi olup istanbul içinde takılmak isteyenlerle buluşalım kaynatalım beyler mangal semaver yapalım buyrun

Edit: Fotoğraftaki 2. numaralı şey de doğru beyin fakat yerinden çıkmış kopmuş. Cırt cırt kopca ile motor şasi demirine iyice sıkıca bağladı usta her şeyi halletti eline sağlık.

Araya 20 lira sıkışmış derler ya :O Tam da 20 lira tuttu

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    1 numaralı parcayı genelde körkülüyorlar benede zamanın öyle yapmıstım gecmiş olsun:9

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu arkadaş çiğ benzini tahliye eden hortumun koparak, egzozun üstüne düşmüş. oradan 1-2 damla benzin sıcak egzoza gelse alev alırdın. beyin de dışarı sarkmış. hala Çin motoruna laf yok diyorsun aman dikkat et böyle şeylere... güle güle kullan.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)