Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

YAMAHA R6 nasıl bir supersport???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni popcorn
    yamaha r6 hakkında ne biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim.şimdi ybr125 alıyorum sonraki ve son motosikletimin r6 olmasını isterim...
    1-maksimum sürati kaçtır?
    2-kmde kaç kuruş yakar(normal kullanımda 100-120 km/s mesela)
    3-125lik bir motosikletten 600lük bir motosiklete geçmem sorun yaşatırmı???

KONTROLSÜZ GÜÇ,GÜÇ DEĞİLDİR-
    BİNDİM KAWASAKİ ZZR1400'ÜN ÜSTÜNE KÖKLEDİM BEN GAZINI ARKAMDAN GELEN F-16 YESİN EGZOS GAZIMI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    125 likten 600 e geçecensen (tasvip etmiyorum ama) bari uygun modelden geç mesala yfz 125 r gibi Hıı bunu alacak param yok diye ybr alacaksan r6 almayı hiç düşünme o zaman

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    eyvahh yine o can alıcı sorulardan 2 tanesi )

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    bence dandik bir motosiklet. ne o öyle kırmızı seleler falan köfteci taburesi gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    walla tam benim kafadansin bende 2 hafta sonra allah nasip ederse ybr alacagim 2 sene kullandiktan sonra r6 veya 600 RR ye geciş yapmayi planliyorum neden derseniz trde adam gibi 250 cc motosiklet yokkkkkk

Motosikleti
    Cbr 600rr
    bende senin gibi düşünüp bu stedeki tüm yazılanları vs.okudum..özellikle kilitli konulardan direk 600rr ile başlanırmı die 2 3 kişi dikkatimi çekti sende bi göz at..
    bi arkadaş.cbr125rr cbr 600rr dn bile daha zor geliyo kullanmak die..
    neyse bunları geçelim.. racing(125cc 250cc) motor olrak başlmanda fayda var ben motor kullandım ama vitesli hiç kullanmadım ama basit bi sistem mantıgıma göre bisikleti çok iyi kullanıyordum.zamanında.şuan 3k.stilo aracım var..1senedir çok seri makas..vs.kullanmama ragmen ne kazam ne bişeyim oldu.tamamen Soguk Kanlılıktır Yetenekdir.uzatmıyım.

Senin benim yapması gereken.. racing türü 125cc ile başlaması gerek.1.kural.
    hem vites depriyj..viraj fren gazlama..vs..benligine bunları sokmak için..
    cbr 125 13hp yfz r125 15 hp. Aprilla r125 29,31hp birde arıya benziyen bitip vardı aklıma gelmiyo oda 23hp.
    mantıgımızı kullanırsak.
    600cc yamaha 120 130hp diyelim.. cbr125 nin 13katı hp güç yahmanın 8,9neyse..
    en mantıklısı.Aprilla r125 30hp.lastigi birazdaha kalın ve yapılı sesi hariç fark yok bu 30hp olan 125cc 4katı güç 600cc racing e denk geliyor.
    üstesinden gelirsin ki gelmende gerek çünkü 250cc kawasaki racing motor bile 33 hp..die biliyorum.
    yani..mantıgıma göre benim almamız gereken motor bu..12 13 katı nerde 4,5katı güç nerde.
    Sorun yaşamassın.bazıları dahi bu 30hp olan 125cc aprilla yı dahi ilk motor için tehlikeli görüyolar..her bilgiye kulak acma herkez bişey söylüyor..sorun olmaz bence neden olsun..
    diger sorularından dolayı konuya pek cevap yazan olmayacaktır.
    genede cvp vereyim.
    600cc yakıtı km.başı ort.250krş.
    ama 125cc aprilla çok yakıyo diyolar.sanırım 100 140..emin degilim.
    cbr yzf 125cc ise 80 90krş yakar.
    bende ne yapıcagımı bilmiyorum...motorla hiç bilgim yoktu ne olduysa 1ay içinde oldu NE yapıp edip Honda Cbr600rr kırmızı alacagım
    normalde kawa zx-r600 düşüyodum ama eski gibi duruyo 2005 modeli kast ediyorum..en cekici honda cbr600rr yamaha r6 ufak gibi bu 125cc olanları araştırdıktan sora heleki yzf r125 gördükten sora emin oldum ama dedigin r6 arkadan görünüşü yer uçagı.2eli minimum 15bintl.

aklıma gelmişken..bende 600cc ile başlamaya cesaret etmiştimki..2video izledim acemi olrak ilk defa racing 600cc ile kalkış yapmaya calısan 2tane video izledim ürktüm bulsam bidaha link verirdim.biri ön kaldırarak takla attı gazı önce acıp deprijı soradan bırakması digeri ise gazı bi anlık anlamadım ama altında güzel kaçtı.

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    süper bi makina benimde hayallerimde ama ybr 125den sonra büyük bir tehlike arz eder ... arada çok çok büyük bir fark var cüsse motor gücü . motorun yapısıyla ilgili hakimiyet
    14 aydır aralıksız honda activa ve cbr 125 kullanıyorum . kısmet olursa 1 ay ııcnde hyo gt250r alcam. 2010un yazı gibi hyo gt 650r düşünüyorum ondan sonrada r6 ile kapanış yapma düşüncem vr ...
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    Cbr 600rr
    hyo gt250r kesinlikle bulaşma diyen 100kişden 70i..

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı KorkuluRuya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo gt250r kesinlikle bulaşma diyen 100kişden 70i..
    alaka
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    Cbr 600rr
    kısmet demissin Hyosung gt250 demissin.sogukta zor çalısır bakımı maliyeti sanzıman sornunu varmış 3ünden 1irinde..vs..bir arkadaş baya yazmıştı...forumda ama başıgı tam bilmiyorum.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Tecrübe edindikten sonra neden olmasın r6 aldıktan sonra onada alışana kadar gaza gelmezsen elinin altındaki gücü bilirsen problem olacağını zannetmiyorum...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Sovereign_Kh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu makineler bir çoğumuzun hayali ama, önce gerçekten tecrübe lazım, bizim bir arkadaş, ucuza denk geldi diye 600 rr almış, 2 ay sonra motor paramparça, Allah korumuş çocukta birşey yok. Ama şakaya gelmez. 600 kullanabilir miyim dersen direk 600 le başlayanlarda var... Km'de kaç kuruk yakacağını bilmem ama basarsan yakar...
    Bizim burda bir abimiz var, anlatıyo geçen 2 20yle tavşanlıdan gelirken falan diye, adam bi gelmiş kaskın üstünde her bir pislik var, ne varsa yapışımış

Motosikleti
    kanuni popcorn
    Alıntı motopisklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla tam benim kafadansin bende 2 hafta sonra allah nasip ederse ybr alacagim 2 sene kullandiktan sonra r6 veya 600 RR ye geciş yapmayi planliyorum neden derseniz trde adam gibi 250 cc motosiklet yokkkkkk
    en adam gibi 250lik kawasaki ninja 250r

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:27 PM ----------

Alıntı KorkuluRuya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende senin gibi düşünüp bu stedeki tüm yazılanları vs.okudum..özellikle kilitli konulardan direk 600rr ile başlanırmı die 2 3 kişi dikkatimi çekti sende bi göz at..
    bi arkadaş.cbr125rr cbr 600rr dn bile daha zor geliyo kullanmak die..
    neyse bunları geçelim.. racing(125cc 250cc) motor olrak başlmanda fayda var ben motor kullandım ama vitesli hiç kullanmadım ama basit bi sistem mantıgıma göre bisikleti çok iyi kullanıyordum.zamanında.şuan 3k.stilo aracım var..1senedir çok seri makas..vs.kullanmama ragmen ne kazam ne bişeyim oldu.tamamen Soguk Kanlılıktır Yetenekdir.uzatmıyım.

Senin benim yapması gereken.. racing türü 125cc ile başlaması gerek.1.kural.
    hem vites depriyj..viraj fren gazlama..vs..benligine bunları sokmak için..
    cbr 125 13hp yfz r125 15 hp. Aprilla r125 29,31hp birde arıya benziyen bitip vardı aklıma gelmiyo oda 23hp.
    mantıgımızı kullanırsak.
    600cc yamaha 120 130hp diyelim.. cbr125 nin 13katı hp güç yahmanın 8,9neyse..
    en mantıklısı.Aprilla r125 30hp.lastigi birazdaha kalın ve yapılı sesi hariç fark yok bu 30hp olan 125cc 4katı güç 600cc racing e denk geliyor.
    üstesinden gelirsin ki gelmende gerek çünkü 250cc kawasaki racing motor bile 33 hp..die biliyorum.
    yani..mantıgıma göre benim almamız gereken motor bu..12 13 katı nerde 4,5katı güç nerde.
    Sorun yaşamassın.bazıları dahi bu 30hp olan 125cc aprilla yı dahi ilk motor için tehlikeli görüyolar..her bilgiye kulak acma herkez bişey söylüyor..sorun olmaz bence neden olsun..
    diger sorularından dolayı konuya pek cevap yazan olmayacaktır.
    genede cvp vereyim.
    600cc yakıtı km.başı ort.250krş.
    ama 125cc aprilla çok yakıyo diyolar.sanırım 100 140..emin degilim.
    cbr yzf 125cc ise 80 90krş yakar.
    bende ne yapıcagımı bilmiyorum...motorla hiç bilgim yoktu ne olduysa 1ay içinde oldu NE yapıp edip Honda Cbr600rr kırmızı alacagım
    normalde kawa zx-r600 düşüyodum ama eski gibi duruyo 2005 modeli kast ediyorum..en cekici honda cbr600rr yamaha r6 ufak gibi bu 125cc olanları araştırdıktan sora heleki yzf r125 gördükten sora emin oldum ama dedigin r6 arkadan görünüşü yer uçagı.2eli minimum 15bintl.

aklıma gelmişken..bende 600cc ile başlamaya cesaret etmiştimki..2video izledim acemi olrak ilk defa racing 600cc ile kalkış yapmaya calısan 2tane video izledim ürktüm bulsam bidaha link verirdim.biri ön kaldırarak takla attı gazı önce acıp deprijı soradan bırakması digeri ise gazı bi anlık anlamadım ama altında güzel kaçtı.
    yakıtı kmde 25 kuruş demişsin çokmuş yavvama normal 100-120 gidersen mi motora(r6)rölantide gider gibi olur o hızlarda o zamanda 25 krş yakarsa dipgazda kamyon gibi yakar o zman

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:31 PM ----------

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübe edindikten sonra neden olmasın r6 aldıktan sonra onada alışana kadar gaza gelmezsen elinin altındaki gücü bilirsen problem olacağını zannetmiyorum...
    evet bütün mesele gaza gelmemek ama abiciğim basacağın yeri bilirsen sorun olacağını zannetmiyorum mesela düz bir otobanda örneğin bursa otobanı
    BİNDİM KAWASAKİ ZZR1400'ÜN ÜSTÜNE KÖKLEDİM BEN GAZINI ARKAMDAN GELEN F-16 YESİN EGZOS GAZIMI

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    100 km sabit hızda 5 ile 5,5 litre arası yakar r6
    GKN MOTORS

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    ve işte o topiclerden daha

Motosikleti
    YAMAHA R6 / Hyosung GT250R
    Ben anlatayım bu R6 km de 300 binlira yakıyor. Bende yeni aldım henüz 10 gün oldu alalı.
    Orjinal eksozunu söktürüp lazer extrem gp eksoz taktım. Hiç öle yarış yapayım, hızlı gideyim diye bi amacım yok.
    Bundan önce 6000 km hyosung Gt250r kullandım, ilk motorumdu. Bu yaz R6 aldım.
    İki motorumlada en fazla 140-150 km hız yapıyorum. Her şey senin elinde dengesiz gidersen ybr lede kaza yaparsın.
    En güzel yönü trafikte arabalar önüme atlamıyor. Artık duyuyolar geldiğimi. Kötü yanı ben yavaş gittiğim için sürekli fan açıyor sıcaktan pişiyorsun.

Ben cevap vereyim sorularına;

2- Bence o motoru alınca 120km sabit hızda gitmessin kimseyi kandırma.

Ve o motoru alıcak paran varsa yakıcağı benzin sana koymaz.

Ybr alıcaksın bence ybrden sonra 250lilik bir racing al ki sport motorlara alış 600e geçersen zorlanmak biraz hafif kalır çünkü altındaki makine R6.

Motosikleti
    kanuni popcorn
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km sabit hızda 5 ile 5,5 litre arası yakar r6
    oda 15 kuruşa takabul eder o zaman süper

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:01 PM ----------

Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cevap vereyim sorularına;

2- Bence o motoru alınca 120km sabit hızda gitmessin kimseyi kandırma.

Ve o motoru alıcak paran varsa yakıcağı benzin sana koymaz.

Ybr alıcaksın bence ybrden sonra 250lilik bir racing al ki sport motorlara alış 600e geçersen zorlanmak biraz hafif kalır çünkü altındaki makine R6.
    doğru gitmem ama hız yapacaım yeri bilirimevet ybrden sonra r6ya geçmeen önce kawa ninja 250yi düşünüyorum nasıl bence ideal süper bi motosiklet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:03 PM ----------

Alıntı dogan_86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlatayım bu R6 km de 300 binlira yakıyor. Bende yeni aldım henüz 10 gün oldu alalı.
    Orjinal eksozunu söktürüp lazer extrem gp eksoz taktım. Hiç öle yarış yapayım, hızlı gideyim diye bi amacım yok.
    Bundan önce 6000 km hyosung Gt250r kullandım, ilk motorumdu. Bu yaz R6 aldım.
    İki motorumlada en fazla 140-150 km hız yapıyorum. Her şey senin elinde dengesiz gidersen ybr lede kaza yaparsın.
    En güzel yönü trafikte arabalar önüme atlamıyor. Artık duyuyolar geldiğimi. Kötü yanı ben yavaş gittiğim için sürekli fan açıyor sıcaktan pişiyorsun.
    daha yeni olduğuna fazla yakıyor olabilir arkadaş yukarda 100km sabit hızla 5 litre yani 15 kuruş demişarada otoban bulunca 200leri görünce 30 kuruş olabilir bişey deyemem

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    100 km de 5 litre ha? Az gibi geldi bana Daha fazla olması gerekmez mi?
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı philetoaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km de 5 litre ha? Az gibi geldi bana Daha fazla olması gerekmez mi?
    Arkadaşım 100 km hız ile diyoruz, bence bu hızda çok bile.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler