Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta sürekli atıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    muhiddnevrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf 125
    Motorun elektriği birden kesiliyor.Cam sigorta var.Sigortanın kablolarıyla oynayınca elektrik tekrar geliyo.Bi gidip bi geliyo.Cam sigortanın kablolarında temassızlıkmı var acaba yoksa biyerlerde kaçakmı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Eğer sigorta patlamıyorsa yani camın içerisindeki ince metal erimiyorsa sigortada sorun vardır. Benimde başıma geldi bu durum daha önce... Sigortayı değiştirin.
    http://320volt.com/wp-content/upload...use-S506-R.jpg
    Cam sigorta başlıklarındaki metal içerideki tele değmediği için sıkıntı yaratıyor. Özet ile elektirik gelmiyor...

Cam sigortanın içerisindeki iletken metal eriyorsa kaçak vardır. Son zamanlarda ampül vs kabloya müdahale ettiyseniz tekrar kontrol edin.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    oto parçacılarından "tekli oto sigortası kutusu" ve uygun değerde "bıçak sigorta" alıyorsunuz. cam sigortanın kablolarını kesip tekli oto sigortası kutusunu bağlıyorsunuz elektrik bandıyla sarıyorsunuz. bıçak sigortayı da takıp motorunuzu kullanmaya devam ediyorsunuz. afiyet olsun.

muhiddnevrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf 125
    Erime olmuyor dediğiniz gibi temassızlık var sanırım.Bıçak sigortaya dönüştürüym bununla uğraşmaktan sıkıldım.Yalnız değeri tam olarak bilmiyorum sigortada yazmıyor 10 amper uygunmudur. Motor windy 125

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı muhiddnevrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erime olmuyor dediğiniz gibi temassızlık var sanırım.Bıçak sigortaya dönüştürüym bununla uğraşmaktan sıkıldım.Yalnız değeri tam olarak bilmiyorum sigortada yazmıyor 10 amper uygunmudur.
    Alternatif sigorta çeşitlerini deneyebilirsiniz fakat pek bir değişiklik olmayacak. Sağlıklı bir tesisatta sigortaya zaten kolay kolay bir şey olmaz. Amper değeride çok çok farketmeyecek. Bir kaçak durumunda illaki atıcak

15amper idealdir..

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    aynısı benim başıma geldi yolda kaldım kaç kez izmite varana kadar baktık tel başına değmiyo lehim attık da devam ettim ....

10 amper tak kardeş

Merhaba motosiklete 2 kişi bindiğinde elektrik sigortası atıyor.neden oluyor anlamadım? yardımcı olur musunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)