Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

27 Kilometredeki sıfır HONDA yolda bıraktı!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Şanszlık başka bir şey değil. Önemli olan bundan sonraki süreçte nasıl tepki alacağınız servisten. Benim de sıfır alman malı bir otomobil vardı. 150 km'de şanzıman arızası verip yolda bıraktı beni. Garantiden değişti sorgusuz sualsiz.

Şanszlık diyip geçmek lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Nadir olur böyle şeyler, basit bişeydir... paniğe gerek yok.. nazarlık olsun.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıkma canını karşında senin de yazdığın gibi HONDA var arızalı parça değişir/blok değişir/motosiklet komple değişir ama o sorun çözülür.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben zamanında 1000rr dan çok çektim.. 3 sefer motor açıldı.. en son yaptığı arızada servis e arızalı vaziyette bıraktım.. garantiden yap sat diye... o gün bu gün hondayı sevmem soğuk bakarım... ama gider yine alırız...
    motorcu48 bunu beğendi.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Ayıplı ürün diyip değiştirmelerini iste, 15 gün geçmedi ise hemen yapmalarını iste.

Servis kağıtlarına bak ne zaman girdi ne zaman çıktı, 2 tane rakamı yanlış yazarlar sen motorunu sıfırı ile değiştirme hakkından olursun.
    cenkito bunu beğendi.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    sanki benzin bitmiş gibi reaksiyonlar vermiş motor. ama servisine kadar gelip baktılarsa sorun başka bişey olsa gerek.

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu vesileyle honda'ya bok atmak için fırsat doğdu bazı arkdaşlara onlarda saolsun değerlendirdiler

1. si ben 2. el cbf 150 aldım 2006 model bursa istanbul iznik gölcük geziyordum birkez bile olsun ufak bir sıkıntı bile çıkarmadı bırakın yolda bırakıcak..!

arkadaşım cbr 125 aldı 2005 model 2013 yılının son aylarında sattı 5 6 yıl kadar kullandı 2 kez kaza yaptı fakat toplandıktan sonra bile yolda bırakmadı..

herkes yaşadığı şanssızlıkları paylaşıyor birde benim yaşayıp gördüğüm 2 örneği paylaşmak istedim

geçmiş olsun kardeşim bencede ufak bir sıkıntısı var çözülecektir

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı koray_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu vesileyle honda'ya bok atmak için fırsat doğdu bazı arkdaşlara onlarda saolsun değerlendirdiler

1. si ben 2. el cbf 150 aldım 2006 model bursa istanbul iznik gölcük geziyordum birkez bile olsun ufak bir sıkıntı bile çıkarmadı bırakın yolda bırakıcak..!

arkadaşım cbr 125 aldı 2005 model 2013 yılının son aylarında sattı 5 6 yıl kadar kullandı 2 kez kaza yaptı fakat toplandıktan sonra bile yolda bırakmadı..

herkes yaşadığı şanssızlıkları paylaşıyor birde benim yaşayıp gördüğüm 2 örneği paylaşmak istedim

geçmiş olsun kardeşim bencede ufak bir sıkıntısı var çözülecektir
    Marka fanatigi degilim ama daha once cin mali motosikletim olmadi. O yuzden cin mallari hakkinda yorum yapamayacagim. Simdiye kadar 2 tane sifir hondam oldu. Titan i 4 sene 20bin km, cbr 250 yi 2 sene 4 bin km boyunca yakit ve yag haric tik demeden kullandim. 27 km de motosiklet yolda birakiyorsa uretim htasi olabilir ve eger ufak tefek bir sey ise kafaya takmamak gerek. Yok motor blogu ile alakali bir durum varsa alim tarihinden itibaren servise giris tarihi 30 gun u gecmedi ise motosikleti yenisi ile degisim talebinde bulunun.

rgnkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Evet arkadaşlar. Motorumu sabah teslim aldım. Söylenene göre benzin hava karışımını yapan boru bükülmüş. Motora hava gelmiyor. Bana mantıklı geldi. Motoru çalıştırıp rolantide bıraksan sabaha kadar çalışırdı. Ama viteste de, boşta da ne zaman gaz versem yani daha çok benzin ve hava ihtiyacı doğsa stop ediyordu. Sebebi de hava gelmediğinden dolayı dediler. Motoru aldıktan sonra 10 km kadar sürdüm, sorun çıkmadı. Konunun ilk mesajını düzenlemek istedim ama forumda buna izin yok sanırım. Moderasyon bu mesajı konunun 1. postune eklerse sorun ve çözüm sürecini 1 mesajda belirtmiş olurum. Okuyan insanlar da rahatça görürler.

Çekici parasını Honda karşıyacak sanırım. Serviste de 5 kuruş vermedim.

Bu sorun size mantıklı geldi mi? Başıma başka bir iş gelir mi, kontrol et/ettir dediğiniz bir nokta var mı?
    metci, dockerengin, The Machine ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı rgnkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar. Motorumu sabah teslim aldım. Söylenene göre benzin hava karışımını yapan boru bükülmüş. Motora hava gelmiyor. Bana mantıklı geldi. Motoru çalıştırıp rolantide bıraksan sabaha kadar çalışırdı. Ama viteste de, boşta da ne zaman gaz versem yani daha çok benzin ve hava ihtiyacı doğsa stop ediyordu. Sebebi de hava gelmediğinden dolayı dediler. Motoru aldıktan sonra 10 km kadar sürdüm, sorun çıkmadı. Konunun ilk mesajını düzenlemek istedim ama forumda buna izin yok sanırım. Moderasyon bu mesajı konunun 1. postune eklerse sorun ve çözüm sürecini 1 mesajda belirtmiş olurum. Okuyan insanlar da rahatça görürler.

Bu sorun size mantıklı geldi mi? Başıma başka bir iş gelir mi, kontrol et/ettir dediğiniz bir nokta var mı?
    Geçmiş olsun, sorun buymuş demek 10 km sürüp problem olmadığına göre hallolmuş görünüyor...

Bu arada kafama takılan bir şey var arkadaşlar...
    Koskoca HONDA'nın borusu nasıl bükülür, inanılacak gibi değil... Honda'ya o kadar para veriyoruz, hava gelen boru titanyum olmalıydı

Tekrar geçmiş olsun
    Shrieker bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800

Gecmis olsun. Bosuna Honda hayat onda dememisler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bir keresinde serviste depom söküldü karbüratör temizliği yapılması için (karbüratör deponun altında). Motor geri toplanırken deponun alttan bağlanan havalandırma hortumu kat yapmıştı. Depo hava alamayınca sahil yolunda 100'le giderken çat diye stop etti motor. O zamanlarda daha acemiyim. Dedim aha aldık motoru elimize Neyse usta geldi baktı etti, deponun kapağını açıp marşa bastı motor çalıştı. Depoyu biraz yukarı kaldırıp hortumu düzeltti. İlk ve son yolda kalışımdı motorla.

Kıssadan hisse böyle şeyler olabiliyor... Geçmiş olsun diyelim.
    dockerengin bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

tabiki mantıklı..sorun zaten benzin yokmuş hissi uyandırıyordu kafamda ...

The Machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150 Siyah 2008
    Alıntı The Machine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda jikle açık kalınca yapıyor o dediğini.. Belli devri geçince benzine boğuluyor. Bir de hava alamıyor olabilir. İnşallah böyle küçük bir sorundur. Kolay gelsin.
    İlk mesajımda yazmıştım ya çok benzin ya da az hava giriyor diye. Geçmiş olsun. Hafta sonu şöyle biraz gez bakalım başka bi sıkıntısı var mı ?
    Bir de sadaka falan ver çok ucuz atlattın. Tatlı falan dağıt bişey yap

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Oncelikle gecmis olsun,denildigi gibi kusursuzluk yaradana mahsustur.Gectigimiz hafta bir yakinim audi a4 aldi,5km sonra yolda kaldi.sebebi sarj dinamosunun soketinin pdi bakiminda takilmamis olmasiydi.
    Yani olabiliyor..
    Bu arada sirf marka diye,Honda diye havalara ucan,cay ismarlayan cin halk cumhuriyeti vatandasi oldugunu dusundugum bir arkadas vardi,o da cevabini almistir herhalde
    Cinliyle yolda kal bakalim hangi yol servisi geliyor yardimina

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    isim verinde yabana gitmesin ne cahilliğimiz ne cinliliğimiz kaldı
    ulen yaş 26 4.sınıftan beri honda motor kullanmaktayız kinetix activa 2 tane today cbf150 ps150 arkadaşlara aldırdığım aynı markanın değişik modelleri vs bakmadan vay anasını be.sanırsınız şirketle paralel çalışıyolar
    arkadaşın sorunu zaten basit o belli ama benim kullandığım motor kronik sorunlu ve honda servisi çözemiyor kazığı yedik oturduk)) ama herkezi anlıyorum sonucta bende bunlardandım bi zamanlar

honda alıpta sorunsuz motora binen çok azdır. yağ yakar 5500 devirde şırıldar kitler ama ne hikmetse bunları yaşamak tatlı gelir. deveye diken misali.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Vay be,koskoca dünya markası Honda neymiş yahu..İyi ki okudum bunları..Birde o Honda sahiplerinin yaşadığı sorunları Honda yetkililerinden duysak ne derler acaba.Ben duydum,duyuyorumda,ama çok duyduğum ''Bu kadar bilinçsiz kullanıcıyı hep bir arada sadece Türkiye'de görüyoruz'' idi..Tabi adamlar burda yok vurunda vurun markaya,nasıl olsa savunamıyorlar kendilerini..
    Yurdum insanı,o kadar bilmiştir,o kadar bilirki her konuda atma da tutmada sınır tanımaz.En güzel örneği de bu ve bunun gibi sitelerdir.Suzuki de hiç sorun yok değil mi?Yamaha da da yok?Vay be bizim Honda lar demek ki üretim ıskartası,zayi makineler,hep buraya geliyor,vay sizin cehaletinize ben!!!39 yaşındayım,adam diyor ki bende bir zamanlar bunlardandım falan filan..Haha...sen daha bebekken biz puch lara,peugeot panter lere biniyorduk,nasıl bir zamanlar bizden oluyordun?..sokak aralarında,o saydığın motorlara biz yazlıkta bakkala çakkala gitmek için biniyorduk...Benim hatam,en büyük hatam böyle zırcahillerin olduğu bir foruma yazmak.Honda sizin neyinize ya?Suzuki neyinize sizin?Cahil cühelarla nereye kadar..Yok servis çözemiomuşta,orda çözemezler şaşırmadım,yok bilmem neymiş...
    krd bunu beğendi.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısaca senden motor almamak lazım
    İkinci ellerde genelde çıkabilen sorunlar. 3 sefer sıfır aldığım motosiklette sorunlarla karşılaştım farklı markalarda. italyan ve japon olmak üzere. Sorunlar çözüldükten sonra sattım ki motosikletten soğuduğum için. Sonrasında tekrar sıfır aldım. Yani , ne yaparsan yap ne kadar titiz olursan ol denk geldi mi geliyor arkadaş...
    Kısaca benden motosiklet alma

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Arkadaşların karalama kampanyası sona ermiş oldu yani : ) Tekrardan geçmiş olsun , ufacık bir sorun tüm moralinizi bozmuş oldu ama sonunun tatlıya bağlanması sevindirici oldu. Çekici konusunda ise , Aprilla'da yaşadığım sorun olsun , Honda da yaşadığım sorun olsun en ufak sıkıntı olursa telefon açın nerede olursanız geliriz alırız demişlerdi.
    Keyifli , kazasız belasız sürüşler dilerim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isim verinde yabana gitmesin ne cahilliğimiz ne cinliliğimiz kaldı
    ulen yaş 26 4.sınıftan beri honda motor kullanmaktayız kinetix activa 2 tane today cbf150 ps150 arkadaşlara aldırdığım aynı markanın değişik modelleri vs bakmadan vay anasını be.sanırsınız şirketle paralel çalışıyolar
    arkadaşın sorunu zaten basit o belli ama benim kullandığım motor kronik sorunlu ve honda servisi çözemiyor kazığı yedik oturduk)) ama herkezi anlıyorum sonucta bende bunlardandım bi zamanlar
    Arka jant ve enjektör meselesinden sonra soğudum ben zaten Ps'den , bahsettiğin sorun ise sanırım rodaj döneminde ki kalkışlardan oluyordu. Satın alan kişi ilk olarak kalkışlarda ses var mı diye kontrol etmişti... Şuan Ps piyasası epeyce yüksek , imkanın var ise sat farklı bir model dene bence başka bir seçenek yok gibi. Ya da servisin başına bela olacaksın çözülmesi için..

Motosikleti
    honda titan
    Arkadaşlar 2000 yılında honda tian almıştık ve motor hala taş gibi 10 sene abim bindi ve son 3 4 senedir ben kullanıyorum sadece yağ değişimi ve senede 2 kere fren balatasını değiştiriyorum motor tık demiyor ve ilk defa bi hondanın yolda bıraktığını duydum ama buda hondanın kalitesinin düşük olduğunu göstermez en azından benim gözümde

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)