Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

27 Kilometredeki sıfır HONDA yolda bıraktı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    rgnkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Olay bu akşam 6'dan sonra oldu.

Henüz 27 KM'de olan (evet 27! 27000, 2700, 270 değil, 27!) Honda CBR 250r ile bugün akşam işten çıkıp Kadıköy'e doğru ilerlerken eksi Bostancı Karakolunun oradaki yokuşta motoru stop ettirdim (acemiyim). Yokuşta kaldıramadım. Olur böyle şeyler deyip tekrar marşa bastım ne olduysa ondan sonra oldu. Motor ilk başta çalışmadı, sonra ne zaman çalışsa 3000 devire geldiğinde stop etmeye başladı. Düz bir yere çekip biraz bekledim. Çalıştırıp gaz vermeyince soruzsuz çalışıyordu 5-6 dk bekledim tık demedi, ne zaman gaz versem motor stop ediyor. 3-4 bin devire geldi mi hadi eyvallah deyip çekip gidiyor. Boşta da viteste de aynı şeyi yapıyor.

10 yıldır motoru süren kuzenime, yolda el yaptığımda duran Fazer'lı bi arkadaşa ve bir motosiklet grubundaki insanlara sordum. Kimse sorundan bir şey anlamadı. Yolda yardım için duran arkadaş ustasını aradı, sorunu usta da anlamadı. Honda Mototal'dan Serdar bey yakın olduğu için yanıma geldi sorundan hiçbir şey anlamadı.

Honda Yol Yardım'ı aradım, çekici geldi. Motoru Mototal'ın servisine çektik. Yarın ne olduğunu görücez.

Evet arkadaşlar. Motorumu sabah teslim aldım. Söylenene göre benzin hava karışımını yapan boru bükülmüş. Motora hava gelmiyor. Bana mantıklı geldi. Motoru çalıştırıp rolantide bıraksan sabaha kadar çalışırdı. Ama viteste de, boşta da ne zaman gaz versem yani daha çok benzin ve hava ihtiyacı doğsa stop ediyordu. Sebebi de hava gelmediğinden dolayı dediler. Motoru aldıktan sonra 10 km kadar sürdüm, sorun çıkmadı. Konunun ilk mesajını düzenlemek istedim ama forumda buna izin yok sanırım. Moderasyon bu mesajı konunun 1. postune eklerse sorun ve çözüm sürecini 1 mesajda belirtmiş olurum. Okuyan insanlar da rahatça görürler.

Çekici parasını Honda karşıyacak sanırım. Serviste de 5 kuruş vermedim.

Bu sorun size mantıklı geldi mi? Başıma başka bir iş gelir mi, kontrol et/ettir dediğiniz bir nokta var mı?

Alıntı rgnkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar. Motorumu sabah teslim aldım. Söylenene göre benzin hava karışımını yapan boru bükülmüş. Motora hava gelmiyor. Bana mantıklı geldi. Motoru çalıştırıp rolantide bıraksan sabaha kadar çalışırdı. Ama viteste de, boşta da ne zaman gaz versem yani daha çok benzin ve hava ihtiyacı doğsa stop ediyordu. Sebebi de hava gelmediğinden dolayı dediler. Motoru aldıktan sonra 10 km kadar sürdüm, sorun çıkmadı. Konunun ilk mesajını düzenlemek istedim ama forumda buna izin yok sanırım. Moderasyon bu mesajı konunun 1. postune eklerse sorun ve çözüm sürecini 1 mesajda belirtmiş olurum. Okuyan insanlar da rahatça görürler.

Çekici parasını Honda karşıyacak sanırım. Serviste de 5 kuruş vermedim.

Bu sorun size mantıklı geldi mi? Başıma başka bir iş gelir mi, kontrol et/ettir dediğiniz bir nokta var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hiç bir motor durduk yere arıza vermez vardır bi sıkıntısı

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Üretim hatası olabilir. Nadiren de olsa insan yapısı elbet sıkıntısı olacak.

Piyango size vurmuş, garantiden halledilecektir geçmiş olsun, size birşey olacak yerde durmamış neyse ki

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2014'ün bahtsızları listesine ilk sıradan giriş yaptınız tebrikler. Fabrikasyon hatası ise masrafları inşaallah size kitlemezler.
    cem_bloodz, cbr1907, durmazzz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    evet pok sürdürmeyen hiç arzalanmaz dienler ! yok honda hayat onda dienler ! honda nın arızalandığını görmedim dienler ! yok ben görmemiştim inanmam dienler ! yok çin malı almayın daha bayiden çıkarken bozulur dienler ! yok efendim bnm param bnm malım sanane dienler !

buyrun bide burdan yakın herkeşe benden çayy...

rgnkr kardeşim Allah kolaylık versin inş. ufak bişidir.
    RODWIN250R, cenkito, shrek ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Geçmiş olsun ilginç bir durum. Fabrika çıkışı bir hata da olabilir, sizin çok basit bir hatanız da olabilir. Bir yandan da yakıtla alakalı bir durum da olabilir diyorum.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Hevesin kursakta kalması kadar kötü bir şey yok.Keşke 270-2700-27000 km'de başınıza gelseymiş.

Amma ve lakin yeni sürücüsünüz,işten çıkmışsınız dikkat dağınık,havalar soğuk gizli buzlanmalar var, + İstanbul trafiği.Hayra yormak lazım.Bilmem anlatabildim mi?

Tekrar geçmiş olsun.
    deep_far bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet pok sürdürmeyen hiç arzalanmaz dienler ! yok honda hayat onda dienler ! honda nın arızalandığını görmedim dienler ! yok ben görmemiştim inanmam dienler ! yok çin malı almayın daha bayiden çıkarken bozulur dienler ! yok efendim bnm param bnm malım sanane dienler !

buyrun bide burdan yakın herkeşe benden çayy...
    Sakin ol şampiyon Ne arıza varsa garantiden düzeltilir. Türkiye'de hangi çinli marka(!) için bunu söyleyebilirsin ? En ufak şeylerde bile kırk dereden su getirtiyolar garantiye sokmamak için.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014'ün bahtsızları listesine ilk sıradan giriş yaptınız tebrikler. Fabrikasyon hatası ise masrafları inşaallah size kitlemezler.
    adı üstünde fabrikasyon hatası daha sıfır 27 km de motor nasıl adama kitleyebilirler?

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin ol şampiyon Ne arıza varsa garantiden düzeltilir. Türkiye'de hangi çinli marka(!) için bunu söyleyebilirsin ? En ufak şeylerde bile kırk dereden su getirtiyolar garantiye sokmamak için.
    kendi gözümle sıfır motor bloguyla değişip yapılan mondial gördüm ben.
    onunda başına 400 km de motor yagsız kalıp kilitledi.
    tamam honda servis konusunda iyi güzelde abartmamak lazım, olacaksa olur hertürlü
    cenkito ve otopsici bunu beğendiler.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adı üstünde fabrikasyon hatası daha sıfır 27 km de motor nasıl adama kitleyebilirler?
    öyle bir yaparlarki aklın bile almaz...çook yöntemi var bunun..en basiti ise kullanıcı hatası,yada o parça garantiye girmiyor......
    ha honda bunu dermi ?? sanmam...ama bi çinli markası olsaydı garantiydi...

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Hyosung un adı çıkmıştı artık bununda çıkar hondalar ilk 100 km de bozuluyormuş alınmaz

Motosikleti
    mondial için söyleyebilirim. eve bnm gözümün önünde olan bişi hatta kullanıcı hatası olması rağmen sıfır motorun yagı konuldu aküsü herşeyi hazır marşına basıldı ayarları yapıldı ve servisin önünde ilk denemede ön fren gaz takılı kalması ve şlap yerde sag granaj kırık fren levyesi yamuk sinyal kırık ve sonuç hepsi tek tek garantiden değişti. görmediğimiz bişi deil merak etme. ayrıca bu olay marka dan cok servise bağlı. karıştırmayalım lütfen.
    cenkito bunu beğendi.

The Machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150 Siyah 2008
    Alıntı rgnkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motor ilk başta çalışmadı, sonra ne zaman çalışsa 3000 devire geldiğinde stop etmeye başladı. Düz bir yere çekip biraz bekledim. Çalıştırıp gaz vermeyince soruzsuz çalışıyordu 5-6 dk bekledim tık demedi, ne zaman gaz versem motor stop ediyor. 3-4 bin devire geldi mi hadi eyvallah deyip çekip gidiyor. Boşta da viteste de aynı şeyi yapıyor.
    Benim motorda jikle açık kalınca yapıyor o dediğini.. Belli devri geçince benzine boğuluyor. Bir de hava alamıyor olabilir. İnşallah böyle küçük bir sorundur. Kolay gelsin.

rgnkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Geçmiş olsun dileklerini sunan arkadaşlara teşekkür ederim.

Arkadaşlar, ben 27 km'deki aracın motorunun açılmasını istemiyorum. Eğer motorun içinde bir sorun olup da motoru açmak isterlerse durmalarını söyleyeceğim. Ne gibi bir yol izlemeliyim, yarın sabah servise gideceğim. Ne konuşayım, ne diyeyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Yakıt ile ilgisi olabilirmi diye düşünüyorum.

Kirli benzin ile böyle saçmalıklar olabiliyor.

Fabrikasyon hatası olma ihtimali daha büyük olabilir.

Motosikleti
    ayrıca her markada butür sorunlar çıkabilir veya fabrikasyon hata bnm sözüm dediğim gb :

'evet pok sürdürmeyen hiç arzalanmaz dienler ! yok honda hayat onda dienler ! honda nın arızalandığını görmedim dienler ! yok ben görmemiştim inanmam dienler ! yok çin malı almayın daha bayiden çıkarken bozulur dienler ! yok efendim bnm param bnm malım sanane dienler ! '

dienlere...

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Zamanlamasi manidar...

Bu motor 4 senedir üretiliyor, neden 2 sene once degil, neden 9 ay once degil de secimlere 4 ay kala, ustelik de Honda'nin kuresel liderlige oynadigi bu donemde?..

Sanirim birileri düğmeye basti, bir operasyon yapiliyor.

Bu olayda faiz lobisi, Israil ve PARALEL cift silindir kokusu aliyorum.
    AWESQME, metci, lentini75 ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

The Machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150 Siyah 2008
    Ayıplı mal :

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

Abi anlayacağın eğer 30 günü geçmediyse paramı verin diyebilirsin, motoru tamir edin diyebilirsin, alın bunu bana yenisini verin de diyebilirsin... Bu senin tüketici olarak hakkın...
    cenkito, Shrieker ve Tugra KHAN bunu beğendiler.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Öncelikle moralin çok bozuk gibi, durum çözülecektir rahat ol
    HONDA'yı büyük yazmışsın, Honda diye aldık bak ne çıktı diye ama olabiliyor
    Seninki biraz kötü şans...
    Günümüzde her işe teknoloji girdikçe, aynı üründe nadirde olsa standarttan uzaklaşma problemleri başladı.
    2500 lira verip telefon alırsın, ilk gün akşam kapatırsın, bi bakarsın sabah açılmaz...
    5000 liraya mükemmel bir bilgisayar toplarsın, eve götürsün çalışmaz...
    Aynı motordan bende de var, 2011'den beri de kullanılıyor, pek bi sorun çıkarmadı global olarak, ben ise en ufak bir sıkıntı yaşamadım....
    Sizin şanssızlığınız da kısa zamanda çözülecektir...
    Elbette can sıkıcı bir durum,geçmiş olsun...

Bir de zaten bu başlığın HABER olmasının sebebi, Honda'nın yolda kalmasıdır...
    Honda, Yamaha, Suzuki, Kawasaki, Ducati vs yolda kalırsa haber olur, diğerleri değil ;)
    ...
    Lucas, Shrieker, dockerengin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)