Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sadece tüp takıldığında,exup iptal edilip power commander takılmalı mı?

Katılımcı sayısı
2. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • evet

1 50.00%
  • hayır

1 50.00%

Gsx r600 e slip-on exhaust takıldığında exup sökülüp power commander taktırmalı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSX R600
    Arkadaşlar herkese merhaba,gsx r 600 üme two brothers M2 tüp taktırdım.Ortalık yıkılıyor ama kafamı karıştırıyorlar,exup'ısöktür,power commander taktır performans al diyorlar.bence exup teknolojisi mükemmel ve iptal etmek istemiyorum.Eğer full headers ile birlikte exhaust sistemi taksaydım exup mecburen olmayacağından bu eksikliği power commander ile kapatabilirdik diye düşünüyorum.Ayrıca power commanderın tek başına değil 6-7 parça değişikliği ile tam randuman vereceğini düşünüyorum.Fikri olan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim,yanlış bildiğimiz bir konu varsa aydınlanırım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    racerquad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6 - gsxr -600
    Arkadaşlar 600 cc supersport motorlarda genellikle performans eksozu takıldığında exup iptal edilmekte yada boşta çalışmaktadır.Eğer motorunuzda exuptan kaynaklı bir arıza var ise exup motoru bozulduğu takdirde motor arıza lambası yanmaktadır. Bu konuyla ilgili yardım isteyen arkadaşlar olduğu takdirde irtibata geçebilirler exup motoru değiştirilmeden arıza giderilerek lamba söndürülebilir.Motorun exuptan kaynaklı hataları giderillir.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun kac model?
    Hepsi ayni degil diye biliyorum.

Ayrica eger google da dyno verilerini arattirirsan hangisi daha avantajli cok daha rahat bulabilirsin.
    Commander ve exupsiz mi yoksa tek tup mu avantajli dyno verilerine bakmak gerek.

Kendi tecrubemden konusayim, motorda egzoz varsa ve commander yoksa motor garip isler yapmaya basliyor.
    Cunku ecu stok egzoz icin tasarlanmis, benim eski 600RR kendi kendine gaz veriyodu mesela.
    Uzun sure 260km/h ustu gittigimde MAP sensor hatasi FI yakiyodu.
    MAP sensorunu kac kere kontrol ettim saglam, hava filtresini ve kutusunu degistirdim fayda etmedi, sonra anladim ki oda egzozdan kaynakliymis.
    Egzozu takinca motor daha zengin calisiyor eger commander yoksa, bujiler cok daha kisa omurlu oluyor.

Diyecegim o ki commander takmaktan zarar gelmez, exup konusunda bilgim yok senin motorunda nasil bi islevi var bilmiyorum.
    Ama sordugun soru commander taksam mi takmasam mi ise, kesinlikle tereddut etmeden takman gereken bisey.

Eger bide dyno ya sokup custom map yaparsan motorda cok ciddi bi guc artisi elde edersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)