Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tvs Apache 150'ye, cbf 150 gidonu takmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,

2008 Model TVS Apache'm (rtr olmayan ilk seri, beyaz motorlu olan) icin, boyumdan dolayi oturus pozisyonumu iyilestirmek icin gidon yukseltmeyi istiyordum. Arastirdigim kadariyla gidon yukseltme parcalari biraz fiyatli. Ama cbf gidonu 20 lira.
    Gorunuse gore bir tek on fren hortumum duruma engel olacak gibi.

Deneyimli arkadaslara sorularim

1- Fren hortumlari universal midir? Yani olcusune gore alsam, agzindaki rekorlar uyar mi? Benim fren hortumum her halukarda degismeli. 7 senelik hortum.
    2- Yapacagim bu 2-3 cm yukseltme icin on fren merkezi degismeli mi? Yagi zaten yenileyecegim. Tahminim birkac cc daha fazla yag girecek sisteme. o yuzden gerekmez.
    3- elcikler ve topuzlar bir sikinti yaratir mi? Kisin aktif kullaniyorum. Hazir almisken universal isitmali elcik alsam mi? Yoksa degmez mi?
    4- Gaz kolunun sistemi tum motorlarda ayni midir? Cbf nin gaz kolunu alsam, benim gaz telime uyar mi? (İc ses: universal isitmali elcik diye bir sey varsa bunun cevabi evet olmali)
    5- en korkutugum nokta, km sayacinin teli. Acaba onu da honda olarak almalimiyim?

Motosiklet konusunda acemiyim. Ama arabalarimi kendim tamir edecek kadar bilgiliyim. Yakinimdaki 3 usta bu ise girmedi. Hepsi bir suru gereksiz is, degmez para harcamana falan diyor ve yapmaya yanasmiyor.

Acikcasi (isitmali elcik haric) 100 tl ye kadar bu ise butce ayirdim. İsciligi kendim yapacagim. Bana azicik rahatlik verse, harcadigim paraya deger. Zaten titriyor, bari belim rahat etsin

Yorum yapacak tum arkadaslara simdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Nasıl olacak o iş?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    apache forever bence hiç gerek yok...

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    aklından çıkart hemen
    rumelian bunu beğendi.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

2008 Model TVS Apache'm (rtr olmayan ilk seri, beyaz motorlu olan) icin, boyumdan dolayi oturus pozisyonumu iyilestirmek icin gidon yukseltmeyi istiyordum. Arastirdigim kadariyla gidon yukseltme parcalari biraz fiyatli. Ama cbf gidonu 20 lira.
    Gorunuse gore bir tek on fren hortumum duruma engel olacak gibi.

Deneyimli arkadaslara sorularim

1- Fren hortumlari universal midir? Yani olcusune gore alsam, agzindaki rekorlar uyar mi? Benim fren hortumum her halukarda degismeli. 7 senelik hortum.
    2- Yapacagim bu 2-3 cm yukseltme icin on fren merkezi degismeli mi? Yagi zaten yenileyecegim. Tahminim birkac cc daha fazla yag girecek sisteme. o yuzden gerekmez.
    3- elcikler ve topuzlar bir sikinti yaratir mi? Kisin aktif kullaniyorum. Hazir almisken universal isitmali elcik alsam mi? Yoksa degmez mi?
    4- Gaz kolunun sistemi tum motorlarda ayni midir? Cbf nin gaz kolunu alsam, benim gaz telime uyar mi? (İc ses: universal isitmali elcik diye bir sey varsa bunun cevabi evet olmali)
    5- en korkutugum nokta, km sayacinin teli. Acaba onu da honda olarak almalimiyim?

Motosiklet konusunda acemiyim. Ama arabalarimi kendim tamir edecek kadar bilgiliyim. Yakinimdaki 3 usta bu ise girmedi. Hepsi bir suru gereksiz is, degmez para harcamana falan diyor ve yapmaya yanasmiyor.

Acikcasi (isitmali elcik haric) 100 tl ye kadar bu ise butce ayirdim. İsciligi kendim yapacagim. Bana azicik rahatlik verse, harcadigim paraya deger. Zaten titriyor, bari belim rahat etsin

Yorum yapacak tum arkadaslara simdiden tesekkurler.
    Sürat motorda o işlemi yaptıklarını görmüştüm bi kuryeye ve gaz kolundan tut da debriyaj teli fren teli herşey değişiyor 3-4 yıl önce masrafı 400 Tl yi falan geçiyordu.Bu arada o kasanın zaten direksiyonu yeterince rahat sende bir de yeni kasa olsa çok daha sıkıntı senin için

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürat motorda o işlemi yaptıklarını görmüştüm bi kuryeye ve gaz kolundan tut da debriyaj teli fren teli herşey değişiyor 3-4 yıl önce masrafı 400 Tl yi falan geçiyordu.Bu arada o kasanın zaten direksiyonu yeterince rahat sende bir de yeni kasa olsa çok daha sıkıntı senin için
    evet kendim ölçtüm biçtim herşeyi değişmeli. adamlar 2 cm bile fazlalık bırakmamış...
    en iyisi para biriktirip motoru değiştirmek. titreşimi, her ay problem çıkarması, yaklaşan şanzıman değişiminin üstüne (3. viteste uğuldama var) azıcık da yağ yakmaya başladı... max 1000 liraya sıfır gibi olur diyor ustalar (ki aynı usta motora kaşla göz arasında castrol magnatec otomobil yağı koydu) ama resmen motosikletten soğuttu beni... yetkili servisi de ayrı şenlik zaten.

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    hacı bizim iş motorsiklet yedek parça imalatı, bir de benim 2008 lerde apachem vardı, orjinal direksiyon hoşuma gitmemişti, mz direksiyonu taktım, gayet rahat olmuştu. Şu anda apache nin orjinal direksiyonu aklıma gelmediği için mz direksiyonu daha alçak mıydı yüksek mi hatırlamıyorum ama ben sadece gidip tamircide değiştirtmiştim direksiyonu. Gaz kollarından yana bir sıkıntı çıkmaz, çünkü 2 çeşit direksiyon çapı var piyasada, 22mm ve 25.4 yani 1 inç. 1 inçlik gidonlar genelde 250cc üzeri motorsikletlerde kullanılıyor o yüzden bir sıkıntı olmaz, ama kablolar yeter mi yetmez mi onu tam bilemem..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)