Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

vites geçişlerinde sertleşme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    rialli dragon 125cc 2006
    arkadaşlar rialli dragon 125 motorum var 150cc yaptırdım bende uzun zamandır vites geçişlerinde sertleşme sorunu var.motor soğukken sorun yok ama yarım saat çalışınca vites pedalı beton gibi oluyor.debriyajı sıkıp bırakınca anca zar zor geçiyor.kalın yağ koydum 20-50 ama düzelmedi.adanada hiç bir motorcu buna çözüm getiremedi allah rızası için yardım edin bi çözüm söyleyin bana.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Yağ değiştirin. Castrol Power1 10-50 tavsiye ederim.
    zaferkarizma bunu beğendi.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ değiştirin. Castrol Power1 10-50 tavsiye ederim.
    1. numaralı yağ.
    İmportant bunu beğendi.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı zann01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar rialli dragon 125 motorum var 150cc yaptırdım bende uzun zamandır vites geçişlerinde sertleşme sorunu var.motor soğukken sorun yok ama yarım saat çalışınca vites pedalı beton gibi oluyor.debriyajı sıkıp bırakınca anca zar zor geçiyor.kalın yağ koydum 20-50 ama düzelmedi.adanada hiç bir motorcu buna çözüm getiremedi allah rızası için yardım edin bi çözüm söyleyin bana.
    yagdan, balatalardan olabilir ve önce tel gerginliğini ayarla
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    rialli dragon 125cc 2006
    bunu koysam kesin bitermi bu problem yoksa gerçekten yakacam motoru

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    bunu koysam kesin bitermi bu problem yoksa gerçekten yakacam motoru
    Yağ vites geçişlerini bir miktar düzeltir ancak debriyaj ayarı ve tellerede bakmak lazım.

Motosikleti
    rialli dragon 125cc 2006
    anladım peki adanada çukurova bölgesinde adam akıllı sağlam bi motorcu varmı bildiğiniz.gittiklerimden bi halt olmaz da

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    20-50 ile iyice sertleşir vites geçişlerin. 10-40 kullan ve debriyaj ayarı ile düzelir sorunun bence...

Motosikleti
    rialli dragon 125cc 2006
    kardeş 10-40 kullanıyordum ama ince geldiği için ısınınca iyice inceliyor die kalın yaptık.bilmiyorum ilk çalıştırmada sorun yok ama yarım saat falan çalışsın ısınınca pedalla resmen kavga ediyorum yolda.kontağı kapatınca geçiyor yada biraz soğuyunca rahatlıyor ama ısınınca taşa dönüyor

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    motorcudan bol bişey yok cukurovada,
    senin kartel acıldı mı, debriyaj balatarı son zamanlarda değiştin mi?

Motosikleti
    rialli dragon 125cc 2006
    benim karter iyi durumda balatalarda 150 yaptırırken değişmişti yaklaşık 3 ay oldu.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ben yazayım siz ne kadar hesaba alırsınız orasını bilmem.

1. sıcak memlekettesin ve motor hacmini yükseltiğin için haliyle motorun daha çok ısınıyor. çok ısınınca incelen kalitesiz yağ ve genleşen parçalar, şanzumandaki bir takım hareketli parçaları sıkıştırıyor, bu da sana daha sert vites geçişi olarak yansıyor.

-sebeblerinin en başında motosikletinin motorunda kullanılan metal materyal kalitesinin düşüklüğü geliyor. başta tabiki hassas montaj ve hesaplar olmaması..

-mümkünse aldığın yağ motosiklet yağı olsun. her yağ motosiklet yağı değildir. motosikletler içinde kullanılan yağ şanzuman-motor-debriyaj üçlüsünü yağlayıp soğuttuğu için otomobiller için üretilen yağdan daha farklı ve katkılıdırlar.

-vites geçişlerin için kalınlaştırdığın yağ, yağlamanı daha da zorlaştırıp, cam mili egzantrik gibi yukarıda bulunan parçalara yağ pompalanmasını ve yağlanmasını zorlaştıracaktır. buda motor ömrünü kısaltıp, ısınma ile birlikte performans düşüklüğü yaratır.

sen bu sert geçişleri fazla kafana takma motoruna bir zararı olmaz. motoruna 10w-40 motosiklet yağı al, özellikle motul marka olanı tavsiye ederim. ben şahsen yıllardır herkesin ilk aklına gelen sana yağı gibi çok bildiği castrol ü pek sevemedim.

motul bulursan al bulamazsan internetten sipariş etmek zor değil.

bu arada adanada usta illaki vardır kardeşim.
    ozgurakman ve cesur509 bunu beğendiler.

Motosikleti
    rialli dragon 125cc 2006
    saolun arkadaşlarda şmdi motorcu kalın yağ daha iyi diyor çnkü mtor ısındığndan dolayı yağ daha çok incelir ve yağlama tam olmaz dedi.ve şunu merak ettm 20-50 daha dayanıklı değlmi sıcağa karşı.vites sertleşmesi mtora zarar vermez ama pedalı kırıyorum basmaktan bu 3.pedal kırışım siz tahmin edin artık sertleşmenin derecesini

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    saolun arkadaşlarda şmdi motorcu kalın yağ daha iyi diyor çnkü mtor ısındığndan dolayı yağ daha çok incelir ve yağlama tam olmaz dedi.ve şunu merak ettm 20-50 daha dayanıklı değlmi sıcağa karşı.vites sertleşmesi mtora zarar vermez ama pedalı kırıyorum basmaktan bu 3.pedal kırışım siz tahmin edin artık sertleşmenin derecesini
    yukarıda yazdıklarımı yazmadım say çünkü silemiyorum.

o zaman senin motorda başka bir sorun var. kalın yağ değil 75w-90 şanzuman yağı koysanda birşey değişmez.

vistes kolunun kırıldığını ilk defa duyuyorum
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sen balataları değişirken orjınalden kalın balata takmıs olabilirler.
    birde parca kalitesinden dolayı bazı balatalar ısınınca şişer o zaman da vites sertleşir.
    bence telden biraz daha germeyi dene

benim karter iyi durumda balatalarda 150 yaptırırken değişmişti yaklaşık 3 ay oldu.
    karteli sormamdaki sebeb toplanırken hata olabileceginden sormustum

Motosikleti
    rialli dragon 125cc 2006
    peki arkadaşlar son çare olarak şanzımanı komple değiştirsem cg şanzımanı falan taktırsam dişli falan nasıl olur pamuk gibi olmazmı.yalnız benimki ileri şanzıman cg ler öyle değil sanırım ileri olanlar varmı hangileri

underu6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    debriyaj taşında balans varsada yapar bu sıkıntıyı benimde motorumda hafif balans var braz sert o yuzden ama durduğu yerde hepsine geçiyo debriyaj telini fazla dolaştırmadan tak mumkunse direk tak aralara sokmadan ozaman daha yumuşak olur ve yağla .
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    peki arkadaşlar son çare olarak şanzımanı komple değiştirsem cg şanzımanı falan taktırsam dişli falan nasıl olur pamuk gibi olmazmı.yalnız benimki ileri şanzıman cg ler öyle değil sanırım ileri olanlar varmı hangileri
    döner sanzıman yani. sorunun ne oldugu bulunmalı, direk sorun sanzımanda denilemez.
    belkide cok basit bişeydir gözden kacıyordur
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    rialli dragon 125cc 2006
    valla abicim bugün motor yine aynısı oldu pedal taş gibiydi ama debiyajı sıkıp bırakınca öyle geçiyor sadece yolda.motorcu savaş var 100.yılda ona götürdüm şanzımanı değişsek aslında olur bidada yapmaz dedi.cg şanzımanı yapalım falan dedi.ama yeniden sökmek gerekiyor tabiki.yani her gidişim 100 tl den aşaya inmiyor bitsin artık bu çilem ya

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla abicim bugün motor yine aynısı oldu pedal taş gibiydi ama debiyajı sıkıp bırakınca öyle geçiyor sadece yolda.motorcu savaş var 100.yılda ona götürdüm şanzımanı değişsek aslında olur bidada yapmaz dedi.cg şanzımanı yapalım falan dedi.ama yeniden sökmek gerekiyor tabiki.yani her gidişim 100 tl den aşaya inmiyor bitsin artık bu çilem ya
    özelden msj attım

ev nerede senin
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)