Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hyosung MS 3 250 motor sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Arkadaşlar; soğuktan tir tir titreyerek buraya yazıyorum.

İstanbul'da yaşıyorum ve seat leon arabamı yeni sattım. Bit maksiscooter alıp, trafik derdinden kurtulayım derken, internette bir satılık 2008 model Hyosung MS3 250 motorun ilanını gördüm. 22.500 km'de idi ve temiz duruyordu. Aldığım fiyat ise; 3.250 TL.

Motor bursadaydı. Eşimle birlikte sabah atlayıp bursaya gittik. Buraya kadar her şey güzel..

Motoru görünce, önce sağ tarafta, büyük bir kırık olduğunu gördüm, ustaya götürdük ve usta motorun sorunsuz olduğunu söyledi.

Biz de motorun satım işlemlerini yapıp akşam 5 civarı Bursa'dan İstanbul'a doğru eşimle birlikte yola çıktık. Hava buzzzz derken aniden de yağmur bastırmaz mı? Neyse, yalovaya kadar sorunsuz geldik.

Yalova'nın çıkışında, bir benzin istasyonun dinlenmek için durduk. 5 dakika sonra, marşa bastığımda motor çalışmadı. Aküyü'de yememek için bir kaç kez deneyip bıraktım. Benzinlikte ki arkadaşlardan yardım istedim, sağolsunlar, ellerinden geleni yaptılar. Motorun aküsüne ulaşıp, bir başka araçtan (belki problem aküdendir düşüncesiyle) aküye destek verdik. Sonuç: çalışmadı.

Bu arada; 1,5 saattir o benzinlikteydik ve eşim adeta dondu... Benim sinir katsayım arttı.

Daha sonra, bir honda 125 cc'likle, bir beyefendi benzinliğe geldi. Motordan anladığını söyleyip, bagajından çıkardığı aletlerle, (belki problem bujidendir düşüncesiyle) bujiyi çıkarıp, zımpara ile temizledi ve tekrar yerine taktı.. Sonuç: Çalışmadı.

Bu arada 3 saat geçmişti... Eşim (malumunuz bayan) ağlamaya başladı.

Aldığım adamı arayıp, kendisinin böyle bir problem yaşayıp yaşamadığını sordum. Anne-babasının üstüne yemin edip, yaşamadığını söyledi.

Daha sonra, yakın civar köylerden bir yerden bir Oto-elektirk ustasının numarasını bulduk. Aradık.. Kendisi sağolsun! çok hızlı bir şekilde 2 saat 10 dakika sonra geldi. Bir de ne olsun... Alet ve edevatını başka bir araçta unutmuş. Geri döndü, 30 dakika sonra yine geldi.

2 saat 20 dakika kadar motorla uğraştı.. Motoru çalıştırmayı başardı... Çok sevindik ama bu sevinç 5 dakika sürdü. Motor bu kez de tekleme başladı... Çok kısa aralıklarla tekliyordu. (Bu aralarda, motor aldığım için ne kadar aptal olduğumu kendime anlatmaya çalışıyordum)

Usta, problemi bir türlü bulamadı ve çözemedi. Motor kapattık, usta gitti, 10 dakika sonra tekrar denediğimizde motor bu sefer yine marş almadı... Sonra ir ara aldı, çalıştı ancak teklemeye devam ettiğini gördük.

Velhasıl motoru o benzinlikte bırakıp, eşimle bir taksiye binip gece 4'te yalova terminalinden otobüse binip eve geldik. (İstanbul-Üsküdar)

Sabah erkenden, Yalova'da bir motosiklet ustasının telefonunu internetten bulup, onu aradım. Kendisi, motoru o benzinlikten alıp kendi dükkanına götürdü. Akşam beni aradı ve bu motorda başka bir sorun var dedi. Nedir dedim. Kompresör yok dedi... "Yani.." dedim. Yani dedi, iyice açıp bakmam gerekiyor dedi... Peki senden haber bekliyorum dedim.

Yazıyı buraya kadar zahmet edip okuyan duyarlı arkadaşlar; hepinize benden çay...

Şimdi arkadaşlar, usta yarın sabah beni arayacak ve bana sorunun ne olduğunu söyleyecek, bende hemen Yalova'ya ustanın yanına gideceğim. Bir kaç sorum var, bana yardım edin ki dikkatli olayım:

1) Sizce motoru satan kişi bu sorunu biliyor muydu?

2) Hyosung MS3 250 2008 model ve 22.500 km'de... Fiyat ise; 3.250 TL.. Bu fiyat bu motor için iyi mi?

3) Ustanın bahsettiği kompresör nedir? Ne işe yarar? Ve bu kompresör önceden motorda var mıydı da sonradan alındı?

4) Motoru aldığım arkadaş, aküsünün 3 ay önce değiştiğini söyledi. Sizce sorun neyden kaynaklandı?

5) Bu saatten sonra ne yapmam gerekiyor ve bana ne kadarlık bir maliyeti olur?

SAYGILARIMLA

HÜRMETLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    KOMPRESYON ; Emme zamanında silindirin içine alınan gazın, ateşlemeyle oluşan basınca kompresyon denir. Bir nevi basınç diyebiliriz...

Olmazsa motor çalışmaz, doğrudur fakat çalışabilirde
    Ateşleme gerçekleşir ama motorun sağlıklı çalıştığı anlamına gelmez.

O kilometrelerde motor yemez. Yesede çok çok bakımsız kalmıştır... Kilometreyi geriye sarmış olabilirler vs vs.

Seyir halinde gazı bıraktığınızda motor kompresyona bindiriyormuydu ? Yavaşlama oluyormuydu ?(motor freni)
    Bujiden, subaplardanda yapabilir aslında. Bir kurcalamak gerekli... Görmeden etmeden bir şey demek yanlış olur.

Fakat nacizane (çok kazık yemiş) tecrübemden size tek söyleyebileceğim şey şu olur,,,
    Araç tutun, üsküdara getirin... Bende bağlarbaşında oturuyorum. Kurcalayalım biraz bakalım sorun neymiş, olmadı tanıdık ustalar var. Ustalara baktırırız işin içinden çıkamazsak, sorunu çözdürürüz illaki...

Not: Araç tutup getiremem derseniz, servise çektirin motoru. Servis müdahale etsin... Yaban ellere teslim etmeyin motoru. Hyo ustası pek yok ne yazıkki memlekette. Gerçi kendi servisleride beş para etmez ya neyse.

Motosikleti
    Gsxr1000
    Komprasör yanma odasında oluşan basınctır. Yanı sizin sıkıntınız anlattıgınız kadarıyla mekanik degil. Komprasör olmaması yanma odasının hava alıyor olması lazım. Piston sekmanları falan cok aşınmışsa komprasör olmaz okadarda motorun çaçık degirdir. Sıkıntın anlattıgın kadarıyla ateşleme bobini,kontagın,bujin,beyin gibi parçalarda. Sabah hemen ustanı ara motoru sokmemesini söyle para koparmak icin haybeye motoru acmasın. Motordan anlayan bir usta veya arkadaşınıbul git burdan böyle tespit zor. Ustana güvenme.

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Cevap yazan arkadaşlar çok sagolun.
    Aracı yalovadan nasıl getirebilirim? Bunu yapan bir yer mutlaka vardır...
    Yani sonuç olarak bu kompresörü neden almışlar ki??

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı biraskfilmi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap yazan arkadaşlar çok sagolun.
    Aracı yalovadan nasıl getirebilirim? Bunu yapan bir yer mutlaka vardır...
    Yani sonuç olarak bu kompresörü neden almışlar ki??
    Mobilden yaziyorum. Cok aciklayamayacagim.
    Kompresyon alinmaz, sokulmez.
    Motor miladini tamamlamaya basladiginda (krank,segman,piston vs vs) kompresor zayif denir. Yani en net açilimi.. Aga bu motor gidici, ameliyat şart dir.

Yalovaya gidip kanuni servisine goturun motoru bir sekilde. Servislerin ozel araclari olur genelde. Motoru yaptirirkende basinda durunki yaslamasinlar ... Onu degistik, bunu degistirdik derler ama alakasizdir aslinda.

Buji piposuda olabilir sorun. Çatlak varsa mars almaz. + ustaya kompresyonun olmadigini sor ne cevap vericek. Nasil ölçmus, anlamis....

Bu arada ben sana cevap yazdim fakat sen sorularimin cevaplarini vermedin ? Buraya konu acip bir sey danisiyorsun... Sorunu anlamak icinde sana soru sorucagiz haliyle. Seninde cevap vermen gerek degi mi ?

İlkesajdaki sorularimi cevaplada şiklari eleyelim istersen, zahmet olmazsa pardon.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Şahsi kanaatim satıcı bu aracın arızalı olduğunu biliyordu. Onu tekrar arayıp aracı iade etmek istediğini söyle. İtiraz ederse mahkemeye verip iade etme hakkın var. Biraz uzun sürsede istediğin sonucu alacağını sana garanti ederim.

Kompresyon meseleside biraz kaba bir tabir olmuş. Nereye çekersen çek. Tahminimce usta arızayı çözemedi yapmaya çalışırken bozacak bozduğunu yapacak senden de tonla para çıkacak.

Erkenden yalovaya gidip motorunu başka tamircilere göstermeni tavsiye ederim.
    acayüp ve hyo kenan bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi kanaatim satıcı bu aracın arızalı olduğunu biliyordu. Onu tekrar arayıp aracı iade etmek istediğini söyle. İtiraz ederse mahkemeye verip iade etme hakkın var. Biraz uzun sürsede istediğin sonucu alacağını sana garanti ederim.

Kompresyon meseleside biraz kaba bir tabir olmuş. Nereye çekersen çek. Tahminimce usta arızayı çözemedi yapmaya çalışırken bozacak bozduğunu yapacak senden de tonla para çıkacak.

Erkenden yalovaya gidip motorunu başka tamircilere göstermeni tavsiye ederim.
    Arkadaşa katılmakla birlikte,

Hangi tamirciye teslim ettiniz motorunuzu?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Geçmiş olsun, siz muhtemelen eşinizi düşünürken birşeyleri atlayıp sağlıklı düşünememişsinizdir.Benim anladığım kadarı ile yağmurdan sonra yapmış, buda büyük ihtimalle benim başıma gelen karbüratörü değiştirmeye kalkan Honda da yeni bir elemanın buji başından su alıyordur demesiyle çözüldü.Evet duruyorsa zar zor çalışıp teklemeye başlıyorsa bujidendir muhtemel aynı sorunları kız arkadaşım arkamda yaşadım, ona mahçup olduğum için bir hışım benzinliğe gidip sizin benzininiz karbüratörü tıkadı gibi bir aptallık yaptım.Bence usta motoru dağıtıp birçok parçayı değiştirmeye kalkmadan buji başını ve kendisini değiştiriniz.
    cenkito bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Keşke almadan önce konu açıp sorsaydınız.

Motora adam gibi bir usta bakmadığı sürece söylenenlere kulak asma ve sakın olaki işlem yaptırma . Bir anda motorunu hurda edip birde senden bunun için para isteyebilirler.

Zaten bozulmuş psikolojin iyice alt üst olmasın.
    Ayrıca sana satan adamın bilmemesi imkansız. Zaten bu modeli bilmeyen yok daha hayrını görene rastlamadım ben.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Öncelikle geçmiş olsun. eşiniz için ve o an yaşadığı olay için gerçekten üzüldüm.
    ilk motorum olan skuturu sabah evden çalıştırıp iş yerine geldim. akşam iş çıkışı sabah sürerek geldiğim motorum bir türlü çalışmadı(senin olaya benzede aynı). tabii ben illahada çalıştıracağım hırsı ile aküyüde bitirdim. etraftan esnaflar bakmaya başladı rezil oldum. velhasıl ustayı aradım abi motor çalışmıyor yetiş dememle, usta yanına sadece bir adet buji ve buji sökme aparatı alarak geldi. getirdiği bujiyi takarak ayak marşı ile tek marşda motor çalışıverdi. yani demem oki bazen büyük görünen arızalar 3 kuruşluk bir parçanın değişmesi ile hallolmaktadır. arkadaşlarında dediği gibi bende motoru ordan alman taraftarıyım. eğer almazsanız adam 500 de dese o parayı vermek zorundasınız.
    cenkito bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Geçmiş olsun. Motorun fiyatının ucuzluğundan böyle bir olayla karşılaşılacağı zaten belliymiş. Muhtemelen motor, bakımları aksatılarak ve zorlanarak kullanılmış. Ben de Bursa'da yaşıyorum ve buradaki insanların rodajdan ne kadar bihaber olduklarını ve ne kadar hor araç kullandıklarını gayet iyi biliyorum. Vuruksuz kırıksız araç bulamazsınız. Size de böylesi denk gelmiş malesef. İyi bir ustaya gidin, biraz masraf olsa da halledecektir. Bence iyi bir Kanuni servisi bulmaya çalışın.

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Arkadaşlar; verdiğiniz cevaplar için teşekkürler, uzunca bir süre buraya yazamadım, affola... Yaşadığım süreci anlatacağım lakin başka arkadaşlar olursa onlara da tecrübe olsun...

Yalova'da motoru bırakıp istanbul'a döndükten 3 gün sonra Yalova'da ki usta bana motoru yaptığını söyledi, yağını değiştirdiğini, bujileri değiştirdiğini ve motorun tek marşta çalıştığını söyledi Hemen otobüse atlayıp Yalova'ya gittim, terminalden bir taksi tutup, Usta'nın yerine gittim, motora baktım gerçekten tek marşta çalıştı. Usta bana; "... Yalnız senin motor yağ yakıyor..." dedi. ben de, yağ yakan motor giden düşüncesi ile aldım motoru ve bu arada; Usta benden, buji değişimi ve yağ değişimi için 300 TL para aldı (Sonradan bu miktarın çok olduğunu öğrendim)

Motorla İstanbul'a sorunsuz geldim, evin önüne park ettim, sabah kalktım ve işe gitmek için motoru çalıştırmak istediğimde, motor çalışmadı (ŞOK), Motoru orada bırakıp, işe yine tabanvay gittim.

Ertesi gün, Yalova'da ki ustayı aradım, kendisinin her şeyi yaptığını, mutlaka çalışması gerektiğini söyledi. Söylese ne söylemese ne değil mi? Kendisi ta Yalova'da ve ben onun artık umurunda mıyım, tabii ki hayır?

Neyse; derhal motoru satmak için, oldukça düşük fiyattan (3000) internete koydum, çok arayan olmadı ancak arayan bir kaç kişi de zaman istedi. Bir hafta motor olduğu yerde, kapının önünde bekledi. 1 hafta sonra, İstanbul'da bir tanıdığımın tanıdığı olan ve Motor alım satımı ile ilgilenen bir abime ulaştım, motoru isterse kendisinin satabileceğini söyledim. Sağolsun bir çekici gönderip motoru aynı gün olduğu yerden alıp, Şişli'de ki galerisine götürdü. (Çekici 80 TL) 10 gün kadar motor orada durdu ancak kış mevsiminin de etkisi ile motora alıcı çıkmadı. 10 gün sonra o galeriye gidip, motoru ne yapabileceğimizi görüşmek üzere motorcu abiyle oturduk. Motorcu abi, motorun aküsünün bitik olduğunu ve sıfır aküyle değiştirdiğini, motorun tek marş çalıştığını söyledi. (AKÜ; 65 TL) Motorun aküsüne baktığımda, sıfır bir akünün takılmış olduğunu gördüm.Neyse, çalıştırmak için anahtarı taktım ve motor ilk marşta çalıştı, kontağı kapatıp tekrar denediğimde ise, (ŞOK) motor yine aynı tekleme sesi verip çalışmadı. Hemen oraya yakın bir yerde ki motor tamircisine el yordamı ile götürdük. Motor tamircisi; iyice bakıp bana şunları dedi; "....Motor yağ yakıyor, segman, piston, kısaca motorun yenilenmesi gerek. Yağ akıyor ve bujiyi yağlıyor, yağlanan bujide çalışmıyor..." dedi.. Sonra motoru çalıştırdı ve çalıştırdığında, mavi, siyah karışımı bir duman çıkarmaya başladı motor. Şimdi, arkadaşlar, motor o ustanın dükkanında hala. Gördüğünüz ve okuduğunuz üzere, baya bi' zarar ettim ve artık nasıl kurtulacağımın yollarını değil, motoru nasıl kurtarırım, onun yolunu arıyorum. Usta bana, maliyetin işçilikle birlikte 800-1000 TL olacağını söyledi. Sizce ne yapmalıyım? Bildiğiniz, tanıdığınız, işçiliği iyi olan ve daha uygun yaptırabileceğim bir yer var mı? Motorda ki sorun gerçekten de bujinin yağlanması mıdır? Artık bu konuda tek güvenebileceğim burada ki arkadaşlar sanırım. Yardımınız için şimdiden çok teşekkürler.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    oha ya bu kadarda başa gelir mi:/ motor başında hayırlı gelmemiş o motoru siz elden çıkartın bence

önceki sahibi elbette biliyodur çakal karlos

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Anlattıklarını ve size verilen cevapların çoğunu okudum, sizin motosikletinizde bahsettikleri gibi büyük ihtimalle Segman yemiş

Resımdeki çift silindir motorda Aşa yukarı inip çıkan parça piston onu çevreleyen siyah yer Segmanların olduğu kızım, onun içinde gidip geldiği yer gömlek, silindir.

Bu kısımlarda problem olduğunu 1 motorcu sölese inanmama ihtimali var fakat bir kaç motorcu ve siyah mavi duman atması bunun kesin olduğunun garantisi...

http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=index&cPath=81&zenid=23e41m6uk 27rnaf64adlo91iu4

Bu link altında motosikletinizin orjinal piston segman setini vs.vs. bulabilirsiniz incelemenizi tavsiye ederim, daha sonra parçaları getirttikten sonra güvenilir ve 1000 lira gibi bir ücret istemicek ( 4 Silindir makına sanki motorunuz ) adam gibi bir ustaya götürürseniz minimuma indirmiş olursunuz... Size burdan benim yapabileceklerim bu kadar, Mt ailesinden yardım edebilecek kişiler çıkacağına güveniyorum...

Geçmiş olsun, Saygılarımla...

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oha ya bu kadarda başa gelir mi:/ motor başında hayırlı gelmemiş o motoru siz elden çıkartın bence

önceki sahibi elbette biliyodur çakal karlos
    Maalesef motorcu.. :( Şu an kış olduğu için elden de çıkarmam uzun sürecek, yaptırıp binme düşüncesindeyim. HÜRMETLER

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:56 ----------

Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlattıklarını ve size verilen cevapların çoğunu okudum, sizin motosikletinizde bahsettikleri gibi büyük ihtimalle Segman yemiş

http://www.firatmtsk.com/wp-content/...amasistemi.gif

Resımdeki çift silindir motorda Aşa yukarı inip çıkan parça piston onu çevreleyen siyah yer Segmanların olduğu kızım, onun içinde gidip geldiği yer gömlek, silindir.

Bu kısımlarda problem olduğunu 1 motorcu sölese inanmama ihtimali var fakat bir kaç motorcu ve siyah mavi duman atması bunun kesin olduğunun garantisi...

http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=index&cPath=81&zenid=23e41m6uk 27rnaf64adlo91iu4

Bu link altında motosikletinizin orjinal piston segman setini vs.vs. bulabilirsiniz incelemenizi tavsiye ederim, daha sonra parçaları getirttikten sonra güvenilir ve 1000 lira gibi bir ücret istemicek ( 4 Silindir makına sanki motorunuz ) adam gibi bir ustaya götürürseniz minimuma indirmiş olursunuz... Size burdan benim yapabileceklerim bu kadar, Mt ailesinden yardım edebilecek kişiler çıkacağına güveniyorum...

Geçmiş olsun, Saygılarımla...
    Spartacus, cennetliksin spartacus buradan nasıl sipariş edeceğim? ödemeyi nasıl yapacağım?

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Kredi kartı ile satın alabiliniyor diye hatırlıyorum bende bir kaç parça getirtmiştim...
    Olmadı Pay-Pal hesabı acar o sekılde satın alabilirsin.
    Sen önce bir parçaları bul, gerisi hallolur bir şekilde.
    Ürün sipariş edildikten sonra Geminin ve kaptanın Ruh durumuna göre 7 15 20 gün içerisinde teslim ediliyor diye hatırlıyorum...
    Bende ilgilenicem parçalarla yardımcı olmaya çalışıcam Mangırları sen ödicen Hallederiz sıkma sen canını, koca istanbulda 4 teker hastası bir çok insan varken bize 2 teker seven adam lazım seni kaybetmeyeceğiz korkma yanındayız

Yengeye de Selam, o da sıkmasın canını...
    adonis84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi kartı ile satın alabiliniyor diye hatırlıyorum bende bir kaç parça getirtmiştim...
    Olmadı Pay-Pal hesabı acar o sekılde satın alabilirsin.
    Sen önce bir parçaları bul, gerisi hallolur bir şekilde.
    Ürün sipariş edildikten sonra Geminin ve kaptanın Ruh durumuna göre 7 15 20 gün içerisinde teslim ediliyor diye hatırlıyorum...
    Bende ilgilenicem parçalarla yardımcı olmaya çalışıcam Mangırları sen ödicen Hallederiz sıkma sen canını, koca istanbulda 4 teker hastası bir çok insan varken bize 2 teker seven adam lazım seni kaybetmeyeceğiz korkma yanındayız

Yengeye de Selam, o da sıkmasın canını...
    Aleyküm selam Spartacus çok sağol.. Bu parçalardan anlamıyorum lakin anlamadığım için de ne lazım onu da bilemiyorum, sen onları bi'seçsen, ödemeyi ben yaparım. Ve bu iyliğini karşılıksız bırakmam sana bir adet bundan hediye ederim, aha da linki; http://biraskfilmi.net/

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Dostum sen sıkma canını. Yarın güzel güzel ayrıntılı anlatırım... Gerekirse parça alımı ve yönlendirmede yaparız. Aşılmayacak sorun yoktur, için rahat olsun bu konuda

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı biraskfilmi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam Spartacus çok sağol.. Bu parçalardan anlamıyorum lakin anlamadığım için de ne lazım onu da bilemiyorum, sen onları bi'seçsen, ödemeyi ben yaparım. Ve bu iyliğini karşılıksız bırakmam sana bir adet bundan hediye ederim, aha da linki; http://biraskfilmi.net/

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen sıkma canını. Yarın güzel güzel ayrıntılı anlatırım... Gerekirse parça alımı ve yönlendirmede yaparız. Aşılmayacak sorun yoktur, için rahat olsun bu konuda

Tr_Select ile yarın bir çalışma yapacağız paylaştığım resim Yüregine biraz su serpilmesi için. Orjinal sitesinde bulamadım Piston segman takımını fakat kuralkanın sitesinde var yarın telefon edip sorucagım varsa oradan temin eder bir şekilde hallolmasını sağlarız...

Ayrıca;

Biz Karşılıksız Sevenlerdeniz

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kanuni sitesindeki parça fiyatlarını bildiğim için bakma gereği duymadım bile. Yurt dışından sipariş edilir, yarı yarıya gelir aşağı yukarı. Kargoda ortalama 1 haftada gelir...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler