Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hyosung MS 3 250 motor sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    İkinize de ne desem az, sağolun, takip edeceğim, ikinize de bundan http://biraskfilmi.net/

Formu doldurup gönderin yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:38 ----------

Abi çok sağolun, ikinize de bundan hediye (gönlümden) http://biraskfilmi.net/

Formu doldurup gönderin yeter..

Bir de bu fiyatların toplamı 1200-1300 ediyor ya, :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Sen ekranda ki her şeyi toplarsan daha da fazla çıkar, Yarın ola hayrola... İyi geceler. Bişiler yapmaya çalışma soğutma kendinden bizi

Rahat ol Relax...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    şu kanuniye para kazandırmayın ya sourceden getirtin adamlar 2 katı fiyat çekiyor..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    off offff

biraz gec olsa da konuyu 1 ay sonra gordum..

benim guzel kardesim malum heves etmissin tamam anlarim da bu kis mevsiminde o kizcagizin ne gunahi vardi? motosiklet montu' pantolonu' botu' icligi' balaklavasi adam gibi kaski olacak ki yol yapasin. inan ki sana degil ama bacima cok uzuldum..

sana zaten fiyasko bir uretim olan hyosung ms3 scooteri, ruhunu teslim etmek uzereyken okutmuslar..

klasik.. basima hic gelmedi ama bazi arkadaslardan tecrubeliyiz.

sen yalovaya gelene kadar karterde yag kalmadi. yagi biten motor stop ettikten sonra (kompresyon hak getire) calistirmak imkansiz gibidir. yag durumu neydi cok merak ettim. hic cubugu cekip baktiniz mi?
    tr_select ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    off offff

biraz gec olsa da konuyu 1 ay sonra gordum..

benim guzel kardesim malum heves etmissin tamam anlarim da bu kis mevsiminde o kizcagizin ne gunahi vardi? motosiklet montu' pantolonu' botu' icligi' balaklavasi adam gibi kaski olacak ki yol yapasin. inan ki sana degil ama bacima cok uzuldum..

sana zaten fiyasko bir uretim olan hyosung ms3 scooteri, ruhunu teslim etmek uzereyken okutmuslar..

klasik.. basima hic gelmedi ama bazi arkadaslardan tecrubeliyiz.

sen yalovaya gelene kadar karterde yag kalmadi. yagi biten motor stop ettikten sonra (kompresyon hak getire) calistirmak imkansiz gibidir. yag durumu neydi cok merak ettim. hic cubugu cekip baktiniz mi?
    Dostum haklısını evet ama cahillik ettik. Yalova da ki usta yağını değiştirdiğini söyledi şimdi hiç marş sesi bile gelmiyor. Anadolu yakasınd bildiğiniz bir usta var mi iyi?

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    2. el motor işi gerçekten kumar gibi...
    Bundan sonra size tavsiye yazacak değilim, zira bu konuda artık hata yapmayacak kadar bela yaşamışsınız...
    Tek diyeceğim, geçmiş olsun... Canınızı sıkmayın ;)

Motosikleti
    Alıntı biraskfilmi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum haklısını evet ama cahillik ettik. Yalova da ki usta yağını değiştirdiğini söyledi şimdi hiç marş sesi bile gelmiyor. Anadolu yakasınd bildiğiniz bir usta var mi iyi?
    sen bursadan yalovaya gelene kadar zaten onda yag kalmamistir. is isten gectikten sonra yag koysa ne olacak...

250cc scooterlerin piyasasi en ufak ortalama en ucuz 5000tl den baslar. o fiyata zaten alacagin motor hosaftir. aslinda bu tip yag eksilten, kupon, bitik scooterlari alip yolda kalmasini seven mazosist bir arkadasimiz var belki sen yaptirdiktan sonra o senden satin alabilir.. (latife yaptim)

tecrube pahalidir.

bir nusubet bin nasihatten iyidir demisler

yavas yavas ogreneceksin kardesim kimse anasinin karninda ogrenmedi bu isleri.

sen o paraya cok guzel 125cc bir scooter alabilirdin. ama olacagi varmis.

ozel mesaj kutuna bak...
    Shrieker bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Dostum aynen dediğin gibi cahillik yapmışsın. İstanbul'da yaşıyorsun. Tonla 2 tekere binen insan var. Hiç mi yoktu etrafında bir motosiklete binen arkadaşın, tanıdığın ? En azından bu forumu biraz okusan, o modelin problemli olduğunu öğrenir, bakmaya bile gitmezdin. Veya hadi gittin diyelim, anlattığın halde kazalı bir motoru görünce arkana bakmadan kaçman gerektiğini bilirdin...

Arkadaşlarım arada sırada sorarlar motora başlayayım mı, ne alayım, sen ne dersin hacı diye. Onlara bu işin merak işi olduğunu, en azından bi kaç ay forumu okumaları çünkü kendi fikirlerinin oluşması ve bilgi edinmeleri gerektiğini söylüyorum. Bazen anlamıyorlar, tane tane anlatıyorum. Para hırsı her şeyin önüne geçince ar, namus gibi kavramlar kayboldu. Kimse bilmeyene acımıyor. Bu durumda korunmanın tek yolu kendinizi bilgi denen silahla donatmak. Bunun için doğru yerdesiniz.

Her şeyden evvela düzgün, dürüst ve güvenilir bir usta bulun. Arkadaşlar tavsiye etsinler sizin motorunuzdan en iyi hangi usta anlar. Sanmamakla birlikte eden çıkmassa ben tavsiyede bulunurum. Son tahlilde motoru yaptırıp binmenin doğru karar olduğunu düşünüyorum. Ancak acele etmeyin. Zaten kış aylarındayız, önce doğru bilgi edinin. Yoksa bir yağ/buji değişimine tomarla para vermekten çok daha kötü işler gelmesin başınıza.

Başınızdan geçenler tam ibretlik olmuş. Kitaptaki her türlü kazığı atmaktan imtina etmemiş namussuz şerefsizler. Bence konu foruma yeni üye olanlara ibret olması için sabitlenmeli.

Son olarak geçmiş olsun ve hoşgeldiniz diyorum

Motosikleti
    sikistima orani 12.1 olan (korkunc fazla)
    DOHC motor yapisina sahip (guzel)
    25hp bir scooter .

yukaridaki ozellikleri tasiyan bir motor cok saglam yapilmalidir.

1. yaglama cok iyi olacak devirlidir
    2. sogutma cok iyi olacak cunku hararetli calisir.
    3. mars sistemi (kronik sorunudur mars) yukaridakileri cevirebilmesi zordur saglam olmasi gerekir.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Arkadaşlar; dün olan bir gelişmeyi de aktarayım; dün motor galerisine gidip motoruma bakmak istedim. Motor galerisinde ki abim, motorun tek marşta yine çalışmadığını söyledi ve en yakında ki ustaya götürdük, usta sıfır olarak taktığımız akünün bittiğini söyledi ev aküyü şarj etti. Motor daha sonra tek marşta çalıştı. Bende bunu iyice görmek için motoru aldım ve 15-20 km kullandım. Bir kaç defa, kontağı kapatıp tekrar çalıştırdım, hep tek marşta çalıştı. Bir süre sonra, motor teklemeye ve zar zor gaz almaya başladı. Motoru bir kenara çektim ve çalışır vaziyette beklemeye başladım. Bir kaç dakika sonra pat! birden motor sustu, stop etti. Farlar söndü, bir daha da çalışmadı sanki motor aküyü şarj etmiyor gibiydi? Bu konuyla alakalı yorumlarını bekliyorum, lakin bu sorun diğer sorundan daha az bir bütçeyle yapılabilir mi?HÜRMET

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    burada dikkat edilmesi gereken hususlar var

1. motorun yağ yakması:kompresor azalır gömlek piston sekman ve subap keçelerini değiştirmenizg gerek.
    2.motor şarj etmiyosa : statör komple değişim ister. ve bunla birlikte konjektör buji ve kablosu, akü değişecek.
    3.motorun stoptan sonra çalışmaması ve tekleyerek çalışması : buji yağlaması bir etkendir ama ben çalışmıcam demez. buda statöre işaret eder.

bu olayda her iki tarafta suçlu satıcı ayıplı mal satmaktan sizde kontrol etmemek veya anlamıyosan kontrol ettirmemekle hatalısınız.

yerinizde olsam bu şekilde hiç ellemeden ettirebildiğim fiyata satarım çünkü zararın neresinden dönerseniz kardır.yaptırıpta satmak gb bi düşünceniz varsa bi motor parasıdaha harcarsınız satarkende gene zararına satarsınız.

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada dikkat edilmesi gereken hususlar var

1. motorun yağ yakması:kompresor azalır gömlek piston sekman ve subap keçelerini değiştirmenizg gerek.
    2.motor şarj etmiyosa : statör komple değişim ister. ve bunla birlikte konjektör buji ve kablosu, akü değişecek.
    3.motorun stoptan sonra çalışmaması ve tekleyerek çalışması : buji yağlaması bir etkendir ama ben çalışmıcam demez. buda statöre işaret eder.

bu olayda her iki tarafta suçlu satıcı ayıplı mal satmaktan sizde kontrol etmemek veya anlamıyosan kontrol ettirmemekle hatalısınız.

yerinizde olsam bu şekilde hiç ellemeden ettirebildiğim fiyata satarım çünkü zararın neresinden dönerseniz kardır.yaptırıpta satmak gb bi düşünceniz varsa bi motor parasıdaha harcarsınız satarkende gene zararına satarsınız.
    Zaferkarizma, açıklaman çok yardımcı oldu ve aydınlattı beni, öğrenmek istediğim şu; statörün değişmesi kaça mal olur? Anladığım kadarıyla statör değişmesi, sekman piston v.s. değişminden daha pahalı?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha ilk yazdiginizda hangi tamircide diye sormustum. Cevap verseydiniz, daha olayin en basinda mudahale ederdik. Bunca dertle uğrasmazdiniz. Neyse olan olmus, yinede merak ettim 300 lira alan ustayi.

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha ilk yazdiginizda hangi tamircide diye sormustum. Cevap verseydiniz, daha olayin en basinda mudahale ederdik. Bunca dertle uğrasmazdiniz. Neyse olan olmusta, yinede merak ettim 300 lira alan ustayi.
    Lucas; yaramı deşme ... Yalova'da bir usta işte, adı bende saklı 300 TL aldı ve yaptığı sadece yağ değişimi ile buji değişimi... Bir de bu statörü sardırma gibi bir olayda varmış mümkün müdür?

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Geçmiş olsun, olayı baştan sona okudum. İşin sonunu hararetle bekliyorum

Lucas; yaramı deşme ... Yalova'da bir usta işte, adı bende saklı 300 TL aldı ve yaptığı sadece yağ değişimi ile buji değişimi... Bir de bu statörü sardırma gibi bir olayda varmış mümkün müdür?
    Bana ozelden mesaj yollar misin en azindan. Ben olsam burada haykirarak ifsa ederim ama sizin karariniza da saygi duyarim

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, olayı baştan sona okudum. İşin sonunu hararetle bekliyorum
    search16; umarım mutlu sonla biter

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ah be arkadaşım İstanbuldaki ilk gününde bari buraya yazsaydın yardımcı olurduk boşuna bu kadar paran ve sinirin heba olmamış olurdu.
    Eğer bir yerle anlaşmadıysan o motoru makul şartlarda toparlayacak birisine yönledirebilirim.

O motor düşman başına bir modeldir.
    Bunu bazı yerlerde ben yazarken benimle aklınca dalga geçmeye çalışanlar vardı.
    Bu konuda sana en büyük yardımı yıllar önce ms3 kullanıcıları konusuna yorum yaparak yapmışım ama sanırım sen es geçtin.

Elimizden gelicek birşey varsa yine yardımcı olurum.
    Buradan durumu anlamaya çalışıp , fiyat parça felan listelemek doğmamış çocuğa don biçmeye benzer.
    Aynı senin durumundaki bir motora krank kolu eğri çıktı , kimse sorsan piston sekman der di , halbuki hiç alakası bile yokmuş.

Yani uzun lafın kısası motorun hala sendeyse , bir arkadaşım aracılığı ile yardımcı olabilirim. Uzaktan olucak işler değil.
    Bir yanlış ustayı daha bünyenin kaldırabileceğini sanmıyorum.

Çok çok çok geçmiş olsun tekrar.

Ayrıca benim önerim motor toplanırken , sıkıştırma oranını biraz düşürmek adına downgrade yapmak bundan sonraki ömrü açısından faydalı olucaktır.
    O kalitede bir motor için sıkıştırma oranı gereksiz derecede yüksek.

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Arkadaşlar; ben bu motoru satmaya karar verdim, bu haliyle almak isteyen arkadaş olursa bana ulaşabiirsiniz.

Arkadaşlar; ben bu motoru satmaya karar verdim, bu haliyle almak isteyen arkadaş olursa bana ulaşabiirsiniz.
    Resmi, mevcut durumu ve tabiki de fiyatını yazarsanız kim bilir belki bir alıcı çıkar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler